منو سایت

منابع گفتند FTX در حال مذاکره برای سرمایه گذاری در شرکت بازی سازی هند MPL است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
منابع گفتند FTX در حال مذاکره برای سرمایه گذاری در شرکت بازی سازی هند MPL است

سه منبع آگاه به من گفتند که لیگ برتر موبایل هند یا MPL در حال مذاکره برای جذب سرمایه از تعدادی از سرمایه گذاران، از جمله صرافی ارزهای دیجیتال FTX است، زیرا استارت آپ بازی های موبایلی خود را برای ایجاد فشار web3 آماده می کند.

این سرمایه‌گذاری تغییر چشمگیری را در چشم‌انداز آینده استارت‌آپ مستقر در بنگالورو نشان می‌دهد، زیرا آماده می‌شود تا پیشنهادات خود را در یک دسته جدید و پر جنب و جوش گسترش دهد.

MPL بیش از 60 بازی موبایل را مدیریت می کند، از جمله برخی بر اساس ورزش، نقشه و فانتزی. منابع گفتند که در هفته‌های اخیر به برخی از سرمایه‌گذاران بالقوه موجود و جدید اطلاع داده است که قصد دارد بازی‌های مبتنی بر بازی‌های برنده و مبتنی بر NFT را در اواخر امسال راه‌اندازی کند. مطبوعات.

یک منبع گفت که MPL که Sequoia Capital India و RTP Global را حامیان فعلی خود می داند، به دنبال افزایش سرمایه گذاری جدید به عنوان ادامه سری 2.5 میلیارد دلاری سری E خود است.

منابع هشدار می دهند که شرایط سرمایه گذاری ممکن است تغییر کند. FTX به درخواست اظهار نظر در طول مطبوعات پاسخ نداد. سخنگوی MPL در بیانیه ای گفت: به عنوان یک سیاست شرکت، ما در مورد حدس و گمان اظهار نظر نمی کنیم.

MPL بیش از 5 میلیون کاربر فعال ماهانه جمع آوری کرده است که “نقد بازی می کنند”، این در ارائه ای برای سرمایه گذاران در دسامبر که توسط من بررسی شد، فاش شد. در این ارائه آمده است که میانگین درآمد مصرف کننده ماهانه آن حدود 5 دلار است.

در این ارائه، MPL گفت که در حال ساختن “سکویی برای توزیع بازی های فردا” است که در آن بیش از 500 میلیون تورنمنت هر ماه برگزار می شود.

تعداد انگشت شماری از استارت آپ های تاسیس شده در هند شروع به کشف فرصت ها در فضای وب 3 کرده اند. TechCrunch پیشتر گزارش داد Dream11، رقیب اصلی هند در هند، به دنبال سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در استارتاپ NFT Rario است. استارت‌آپ کریکت NFT FanCraze که اخیراً در حلقه‌ای به رهبری Insight Partners 500 میلیون دلار ارزش داشت، قصد دارد در این بازی‌ها گسترش یابد.

گلنس، یکی از شرکت‌های تابعه گروه InMobi که توسط گوگل و پلتفرم‌های جیو حمایت می‌شود، ماه گذشته پلتفرم بازی Gambit را خریداری کرد تا انگیزه‌های مبتنی بر بازی‌های زنده و NFT را به کاربران خود معرفی کند.

سرمایه گذاری آتی در MPL رسماً ورود FTX به ارزش 32 میلیارد دلار در اکوسیستم استارت آپی هند را نشان خواهد داد، جایی که تا کنون عمدتاً از طریق مشارکت و حمایت مالی در آن شرکت داشته است.

در مقابل، کوین‌بیس، رقیب FTX، سرمایه‌گذاری‌های زیادی در این کشور انجام داده است، از جمله دو صرافی رمزنگاری محلی اول، CoinSwitch Kuber و CoinDCX. دو صرافی کریپتو هند با WazirX که متعلق به Binance است رقابت می کنند.