منو سایت

مناظر صدای تولیدی اندل در هدفون جدید سونی نمایش داده می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مناظر صدای تولیدی اندل در هدفون جدید سونی نمایش داده می شود

روز گذشته، برایان هدفون جدید LinkBuds سونی را معرفی کرد، از جمله همکاری خود با برنامه Endel “چه می‌شد اگر برایان انو بخشی از نرم‌افزار کامپیوتری بود”. این شرکت از فناوری هوش مصنوعی واقعاً همهجانبه برای تولید مناظر صدا و ضبط موسیقی استفاده می کند تا به مغز شما کمک کند بهترین کار را انجام دهد – به شما کمک کند عمیق تر تمرکز کنید، راحت تر بخوابید یا آرامش داشته باشید. من با یکی از بنیانگذاران اندل صحبت کردم تا درباره این فناوری و قرارداد آن با سونی بیشتر بدانم.

«Endel قبل از هر چیز یک فناوری است که برای کمک به تمرکز، آرامش و خواب طراحی شده است. و روشی که این فناوری کار می‌کند، از نظر رویه‌ای یک منظره صوتی بی‌درنگ روی دستگاه ایجاد می‌کند. بر اساس تعدادی از داده هایی که در مورد شما جمع آوری می کنیم، برای شما شخصی سازی شده است. اولگ استاویتسکی، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران اندل، توضیح می دهد که چیزهایی مانند زمان روز، ضربان قلب، آب و هوا، حرکات و ریتم های شبانه روزی شما، مانند میزان خواب شما در شب گذشته. “این فناوری به همه این داده ها گوش می دهد، در الگوریتمی گنجانده شده است که منظره صدای بلادرنگ را ایجاد می کند، که به ما امکان می دهد در زمان واقعی به تغییرات شما واکنش نشان دهیم. با استفاده از این فناوری، ما اکوسیستمی از محصولات را ایجاد می کنیم تا مناظر صوتی ما بتوانند شما را در هر نقطه از روز در همه این کانال ها و پلتفرم ها دنبال کنند. در این مرحله ما تقریباً همه جا هستیم. iOS، Android، Apple Watch، Mac یا Apple TV، Alexa … تماس بگیرید.

در حین بررسی محصول، با چند شکاف چشمگیر در محل موجود مواجه شدم: راهی برای انتقال آن به بلندگوهای Sonos من وجود نداشت (راه حل این است که Sonos Alexa را نصب کنید)، و برنامه Endel از Casting پشتیبانی نمی کند، بنابراین شما نمی توانید در Google Home پخش جریانی کنید.

با این حال، راه اندازی برنامه با هدفون تجربه ای صمیمی و زیبا ایجاد می کند. موسیقی متن در گستردگی خود به سبک Eno است. آن را مانند یک موسیقی متن فیلم محیطی آرام در حال حرکت برای روز شما است. پشت میزم نشسته بودم، احساس کردم که تمرکز دارم. ترکیبی از موسیقی و مسدود کردن و مسدود کردن حواس پرتی.

مناظر صدا بر اساس – اصطلاحات حرفه ای صنعت موسیقی برای تکه هایی از صداها، آنها را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. این برنامه دارای یک کتابخانه عظیم از نمونه ها و پایه ها است و الگوریتم ساقه های مناسب را برای مرتب کردن صدا با هم انتخاب می کند. علاوه بر توالی اصلی، نرم افزار تنظیمات اضافی از بالا به پایین را انجام می دهد.

“ما داریم چندین سیستم هوش مصنوعی در بالای این ترتیب‌دهنده؛ سیستم‌های هوش مصنوعی که عمدتاً آهنگ‌های زنگ تولید می‌کنند. استاویکی گفت: میلیون ها و میلیون ها و میلیون ها تنوع وجود دارد. “برخی از مناظر صوتی در برنامه با همکاری برخی از بزرگترین هنرمندان روی کره زمین ساخته شده است. ما گریمز و میگل، جیمز بلیک و مرد پلاستیکی و دیگرانی را داریم که با آنها کار کرده‌ایم، بنابراین آنها خوب هستند. روش کار با ما به این صورت است که یک بسته ساقه، یک بسته صوتی تهیه می کنند. آنها هرگز یک ترکیب موسیقی ارائه نمی کنند. آنها به سادگی بلوک های ساختمانی هستند که الگوریتم سپس از آنها برای جمع آوری آهنگ ها در حال حرکت استفاده می کند.”

این شرکت می‌گوید که شرکت‌ها همیشه به آن روی می‌آورند و باید در نظر بگیرند که آیا مشارکت در هر زمان معین بهایی است یا سود. او تصمیم گرفت به غول هدفون سونی “بله” بگوید که منجر به این همکاری شد.

بخش نوآوری هدفون سونی با ما تماس گرفته است. آنها گفتند که ما روی این مدل جدید کار می کنیم که به نوعی زمینه مکانی شما را درک می کند و ما می خواهیم این هدفون به طور فعال یک چشم انداز صدای خاصی را فعال کند. استاویکی، “راستش را بخواهید، من به دلایلی در مورد همه این ادغام ها بسیار بسیار شک دارم. همیشه یک قیمت جایگزین وجود دارد. از آنجایی که شما یک شرکت کوچک هستید، از خود می پرسید که آیا ما باید این کار را انجام دهیم. چیزی که من را در این مورد هیجان زده می کند این است که ایده اصلی اندل این است که همیشه یک منظره صوتی گنجانده شده است که شما را در همه جا در طول روز دنبال می کند. گاهی اوقات شما به سختی می توانید آن را بشنوید، و گاهی اوقات مانند جلو و مرکز است و شما را از بقیه دنیا محافظت می کند. من فکر می‌کنم این ایده از هدفون‌هایی که به طور فعال نوع خاصی از منظره صدا را بسته به شرایطی که برای شما اتفاق می‌افتد ایجاد می‌کنند، دقیقاً نحوه استفاده از محصول خود را تصور می‌کنیم. این فقط یک دکمه پخش بزرگ خواهد بود – شما این دکمه را فشار می دهید و به تقویم شما گوش می دهد، به ضربان قلب شما گوش می دهد و به طور فعال بین تمام مناظر صوتی جابجا می شود. این دقیقاً همان چیزی است که ما روی آن کار می کنیم، و این هدفون آن را واقعی می کند.”