منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • مونت کارلو 135 میلیون دلار سری D را با 1.6 میلیارد دلار جمع آوری کرد و نشان داد که راندهای تک شاخ هنوز چیزی هستند.

مونت کارلو 135 میلیون دلار سری D را با 1.6 میلیارد دلار جمع آوری کرد و نشان داد که راندهای تک شاخ هنوز چیزی هستند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مونت کارلو 135 میلیون دلار سری D را با 1.6 میلیارد دلار جمع آوری کرد و نشان داد که راندهای تک شاخ هنوز چیزی هستند.

مونت کارلو، استارت‌آپی که به سایر شرکت‌ها اب‌های داده می‌فروشد، امروز صبح اعلام کرد که سری D 135 میلیون دلاری را با تخمینی 1.6 میلیارد دلار بسته است.

دایره پژواک جالبی از بازار جمع آوری کمک های مالی در سال 2021 است که وقتی رویداد پایتخت را می گیریم گوشمان زنگ می زند. چگونه چنین چرخه ای در سال 2022 شروع می شود، زمانی که بازار در نهایت در مخزن قرار دارد، برآوردها تحت فشار هستند و رشد به طور کلی بخشی از جذابیت خود را از دست داده است زیرا سرمایه گذاران به دنبال شرکت هایی با سودآوری بیشتر و ثبات جریان نقدی هستند؟

پاسخ ساده این است که مونت کارلو به سرعت در حال رشد است بدون اینکه تمام سرمایه های جمع آوری شده خود را مشتعل کند. این واقعیت حلقه مونت کارلو را برای دیگر استارت آپ ها خبر خوبی می کند. چرا؟ از آنجا که آخرین دور شرکت – IVP منجر می شود. درگیر سرمایه گذاران قبلی – نشان می دهد که هنوز هم می توان 9 رقم را با قیمت جدید برای یک تک شاخ امروز جمع آوری کرد. روی دیگر این سکه این است که مونت کارلو کار را آسان نمی کند.

به یاد بیاورید که وقتی مونت کارلو 60 میلیون دلار از سری C در آگوست 2021 جمع آوری کرد، گزارش دادیم که “آر آر خود را در هر یک از چهار فصل گذشته دو برابر کرده است.” پس از این دور، این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که “در هر سه ماهه بیش از دوبرابر درآمد، با 800 درصد افزایش درآمد نسبت به سال قبل.” اگر خیلی سریع رشد می کنید، بله، می توانید برای کسب و کار نرم افزاری خود سرمایه افزایش دهید، گویی هنوز سال 2021 است. (چند تک شاخ با این نوار مناسب است؟ ارقام واضح نیستند، اما ما دیوانه وار خوشبین نیستیم که اکثریت است. )

مونت کارلو با پایتخت جدیدش چه خواهد کرد؟ لیور گاویس، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فنی، در مصاحبه‌ای به TechCrunch گفت که استارت‌آپ او پس از سری C به شدت هزینه می‌کرد، اما وقتی آخرین دور او گرد هم آمد، هنوز در بانک پول داشت. به گفته گاویش، پول جدید “همه جا” سرمایه گذاری خواهد شد و بنیانگذار آن به سرمایه گذاری های آتی در زمینه مهندسی، داده ها، محصولات و کارهای بازاریابی در آینده نزدیک اشاره می کند.

رشد مونت کارلو نشان می دهد که خود بازار داده با چه سرعتی در حال رشد است. Data obs یک دسته محصول است که استارتاپ دوست دارد آن را با بازار از قبل ایجاد شده برای نظارت بر برنامه ها مشابه کند. این قیاس معقول است، زیرا هر دو بخش نرم‌افزاری با مشکلات سیستم‌های نرم‌افزاری در حال حرکت سروکار دارند، هرچند برای مونت کارلو کمی بد است – نظارت بر برنامه‌ها شرکت‌های بسیار موفقی مانند Datadog را ایجاد کرده است که در پایان معامله دیروز چیزی کمتر از 30 میلیارد دلار هزینه داشتند. . .

در سطح جهانی، حدود دو سوم از تجارت مونت کارلو در ایالات متحده است و یک سوم دیگر از بازار خاورمیانه / شمال آفریقا است. گاویش همچنین گفت که الگوهای تقاضای مشابهی را بین بازارهای اروپا و ایالات متحده دیده است و تاکید کرد که چگونه بازار SaaS واقعاً به یک بازی جهانی تبدیل شده است.

TechCrunch همچنین از Gawish در مورد ترکیب رشد شرکت پرسید: چه مقدار از رشد آن ناشی از افزایش فروش در مقابل افزودن مشتریان جدید است؟ به گفته مدیر فنی، این شرکت به اندازه کافی جوان است که بیشتر رشد آن از مشتریان جدید حاصل می شود، اگرچه او گفت که این شرکت نشانه های مثبت، هرچند زودهنگام، نشان می دهد که حفظ خالص آن در جهت سالم حرکت می کند.

بازار فناوری امسال به سرعت درخشش خود را از دست داد. تعدیل شغلی در حال حاضر بخشی از گفتمان عادی برای استارت آپ ها است. این امر شرکت‌هایی مانند مونت کارلو را که اخیراً سرمایه‌گذاری شده‌اند، در موقعیتی قرار می‌دهد که با توجه به محیط رقابتی ساکت‌تر، استعدادها را جذب کرده و سر و صدای زیادی ایجاد کنند.

بیایید ببینیم که پایتخت جدید تا چه حد می تواند پیش از راه اندازی پیش برود و آیا مونت کارلو در نهایت به مقیاس مورد نیاز برای توقف افزایش درصد به اشتراک گذاری و فاش کردن برخی اعداد سخت خواهد رسید یا خیر.

در نهایت، متاسفانه، این شرکت اسپانسر جایزه بزرگ موناکو امسال نیست.