منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • موندی 16 میلیون دلار برای گسترش “پلتفرم مالی مدرن” خود برای تجارت فرامرزی جمع آوری می کند

موندی 16 میلیون دلار برای گسترش “پلتفرم مالی مدرن” خود برای تجارت فرامرزی جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
موندی 16 میلیون دلار برای گسترش "پلتفرم مالی مدرن" خود برای تجارت فرامرزی جمع آوری می کند


Mundi، یک پلت فرم خدمات مالی برای تجارت فرامرزی، امروز اعلام کرد که 16 میلیون دلار در یک سری از تامین مالی سری A به رهبری Union Square Ventures جمع آوری کرده است.

به گفته شریک جان بوتریک، این سرمایه‌گذاری اولین سرمایه‌گذاری B2B شرکت Union Square Ventures در آمریکای لاتین است. این شرکت مستقر در نیویورک از غول های فین تک مانند Coinbase و Stripe نیز حمایت کرده است.

پس از آن خود تأمین مالی می آید موندی یک خط انبار 100 میلیون دلاری از بانک سیلیکون ولی ارائه کرد و مجموع جذب سرمایه استارت‌آپ را از زمان آغاز به کار آن در سال 2020 به 125 میلیون دلار رساند.

این استارتاپ پلتفرم خود را از ابتدا ساخته است تا بتواند برای صادرکنندگان SME در مکزیک سرمایه دریافت کند. مارتین پوستیلنیک، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، گفت: این کار با ارائه سرمایه در گردش از طریق پرداخت پیش پرداخت به آنها کار می کند تا آنها مجبور نباشند 30، 60 یا 90 روز برای دریافت دستمزد منتظر بمانند.

Pustilnik گفت: “این خطر عدم پرداخت توسط خریداران بین المللی را از بین می برد.” Pustilnik افزود: “علاوه بر این، مشتریان شش ماه پس از همکاری با ما شاهد افزایش 30 درصدی صادرات خود هستند.” زیرا آنها سرمایه لازم برای پذیرش سفارش های بیشتر از مشتریان فعلی و پذیرش سفارش های جدید را دارند.

Mundi در ژانویه 2020 تأسیس شد و در جولای 2020 راه اندازی شد از دسامبر 2020 تا دسامبر 2021، این شرکت می گوید که TPV ماهانه (کل ارزش پردازش شده) 25 برابر به صورت سالانه افزایش یافته است. بیش از 120 میلیون دلار فاکتور برای مشتریان خود پردازش می کند.

هرمیت به TechCrunch گفت: ماموریت آن روشن است: ارائه خدمات مالی برای امکان تجارت فرامرزی بیشتر.

وی گفت: شرکت های کوچک و متوسط ​​در تجارت بین المللی دارای ریسک های مالی بالایی هستند: کمبود سرمایه در گردش، قرار گرفتن در معرض ارز و عدم پرداخت. ما متعهد به کاهش موانع تجارت فرامرزی هستیم تا شرکت‌ها بتوانند بر فروش محصولات و خدمات خود تمرکز کنند.»

موندی 16 میلیون دلار برای گسترش "پلتفرم مالی مدرن" خود برای تجارت فرامرزی جمع آوری می کند

اعتبار تصویر: از چپ به راست: بنیانگذاران تیم سباستین کونتاروفسکی، پائولینا آگیلار ولا، مارتین پوستیلنیک و خوان کریستنسن

موندی قصد دارد از سرمایه خود برای سرمایه گذاری در عرضه محصولات جدید، استخدام “تهاجمی” و جذب و حفظ مشتریان استفاده کند. سرمایه بدهی به SMEها خواهد رفت. این استارت آپ در حال حاضر حدود 130 کارمند دارد که اکثر آنها از راه دور هستند.

سال گذشته پوشش دادیم 20.5 میلیون دلار جمع آوری کمک مالی از Nuvocargoآ راه اندازی لجستیک برای کمک به ساده سازی چالش های تجارت فرامرزی. هرمیت گفت موندی این شرکت را بیشتر به عنوان یک شریک بالقوه می بیند تا یک رقیب، زیرا اولی بیشتر بر لجستیک و موندی بر خدمات مالی متمرکز است.

او افزود: «ما با بسیاری از فعالان تدارکات برای ارائه خدمات با آنها همکاری می کنیم.

موندی به زودی قصد دارد خط تولید جدیدی به نام FX را راه‌اندازی کند که بر مدیریت چندین ارز با قراردادهای آتی و نرخ‌های مبادله فوری متمرکز است. این خدمات مالی جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به مشتریان اجازه می‌دهند تا عملیات خود را در برابر نوسانات ارز محافظت کنند و در زمان واقعی از طریق پلتفرم مبتنی بر وب Mundi در دسترس خواهند بود.

Pustilnick FX را به عنوان “اولین پیشنهاد 100٪ دیجیتال در LatAm توصیف کرد که به شرکت های با هر اندازه امکان می دهد نرخ ارز را تا یک سال قبل قفل کنند.”

Buttrick از Union Square Ventures که به عنوان بخشی از سرمایه گذاری به هیئت مدیره Mundi پیوست، معتقد است که این شرکت محصولات و نرم افزارهای مالی دیجیتال “مهم” را ارائه می دهد “که به طور قابل توجهی موانع تجاری و هزینه ها را برای SMEهایی که به دنبال فروش محصولات خود در سطح بین المللی هستند کاهش می دهد”.

Rexhi Dollaku، یکی از شرکای Base10 که دور قبلی را رهبری کرد، گفت که شرکت او در مورد آن هیجان زده است چقدر فرصت برای مدرن کردن امور مالی تجارت و همچنین تیم ستاره موندی وجود دارد.

دولاکو در ایمیلی نوشت: «تا زمانی که صادرکننده بزرگی نباشید، به خدمات مالی مدرن مانند بدهی/سرمایه در گردش، پرداخت‌های فوری، پوشش ارزی دسترسی ندارید». «موندی در حال ساختن یک پلتفرم تجاری مدرن مالی است، در حالی که دیگران فقط با برخی از فرصت های خدمات مالی سروکار دارند.

چرا سرمایه گذاران جهانی برای حمایت از استارت آپ ها در آمریکای لاتین هجوم آورده اند