منو سایت

مکس س: آیا یک شخص یک فضای انسانی خصوصی می سازد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مکس س: آیا یک شخص یک فضای انسانی خصوصی می سازد؟


هنگامی که سال گذشته اولین مشتری فضایی اسپیس ایکس با پرداخت هزینه، خدمه دراگون را با خدمه سه نفره انتخاب شده به پرواز درآورد، او تمام ویژگی های یک بدلکار را داشت. میلیاردر جرد آیزاکمن نیروی محرکه این سفر بود که چندین روز به طول انجامید و دید آنها زمان خود را در مدار پایین زمین سپری می کردند. اما به نظر می رسد که ایزاکمن به بیش از چند عکس علاقه مند است (اوه، یک سریال نتفلیکس وجود داشت).

برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q که در صندوق پستی شما تحویل داده می شود، حتما ثبت نام کنید.

یک پیاده روی فضایی تجاری فضانوردان برنامه ریزی شده است

اکنون Isakman پشت برنامه جدیدی به نام Polaris است که شامل طرح هایی برای حداکثر سه ماموریت سرنشین دار اضافی SpaceX است که همگی شامل فضانوردان خصوصی است. اولین مورد، که در حال حاضر قرار است قبل از پایان سال 2022 انجام شود، شامل یک راهپیمایی فضایی است. خدمه ماموریت شامل خود ایزاکمن و همچنین مدیر ماموریت پرواز Inspiration4 در سال گذشته که در بالا ذکر شد و دو مهندس عملیات SpaceX می باشد.

این یک برنامه بزرگ است و بیشتر شبیه انواع ماموریت هایی است که ناسا به طور منظم انجام می دهد. نقطه اوج پرتاب سوم Polaris، در صورت وقوع، در حال حاضر اولین پرواز موشک Starship در حال توسعه توسط SpaceX خواهد بود که افراد را در عرشه حمل می کند، که نقطه عطف مهمی برای صنعت فضای خصوصی خواهد بود.

ایزاکمن احتمالاً بلندپروازانه ترین برنامه فضایی خصوصی بشر در تاریخ را تأمین مالی کرد و به او این حق را داد که در مورد پناهگاه انحصاری میلیاردرها، که هیچ یک از ما به آن دعوت نشده ایم و حتی وجود آن را اعتراف نمی کنیم، لاف بزند.

مکس س: آیا یک شخص یک فضای انسانی خصوصی می سازد؟

اعتبار تصویر: پلاریس / برنامه جان کراوس

تلسکوپ جیمز وب اولین عکس های خود را می گیرد

تلسکوپ فضایی عظیم جیمز وب اولین عکس های خود را گرفت – اما آنها به اندازه ای که حتی به طور کامل کالیبره نشده است، چشمگیر نیستند. این‌ها در واقع بخشی از فرآیند راه‌اندازی و هم‌ترازی آینه‌ها هستند، اما اولین شواهدی هستند که تا کنون دیده‌ایم مبنی بر اینکه تلسکوپ، که تمام بررسی‌ها را انجام می‌دهد، قادر به گرفتن تصاویر نیز است.

به عنوان یک معیار خوب، تلسکوپ همچنین از آینه اصلی خود، که ناسا است، که همان خود قدیمی تردش است، یک «سلفی» گرفت.

"سلفی" تلسکوپ وب، 18 آینه خود را نشان می دهد.

اعتبار تصویر: ناسا

ایلان “به روز رسانی Starship” را ارائه می دهد

یکی از روش‌های مورد علاقه ایلان برای ارائه اطلاعات دعوت از گروهی از افراد (عمدتاً طرفداران شرکت‌ها و رسانه‌های صنعتی خود) به یک «به‌روزرسانی» است، که در طی آن او عمدتاً آنچه روی جعبه گفته می‌شود را انجام می‌دهد: چیزهایی را به مردم بگویید که جدید هستند. پروژه از آخرین باری که یکی از آن کارها را انجام دادید. آن‌ها بسیار جذاب‌تر و دقیق‌تر از طغیان‌های پراکنده معمول او در فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی هستند و می‌توانند نمای مادی از آنچه در پشت صحنه اتفاق می‌افتد ارائه دهند.

این به‌روزرسانی اولیه Starship برای سال 2022 در برابر یک نمونه اولیه کاملاً سفارش‌داده‌شده Starship و یک تقویت‌کننده Super Heavy، یک جلوه بصری چشمگیر (و جلوه‌ای که با پس‌زمینه اولین به‌روزرسانی Starship رقابت می‌کند، یک نمونه اولیه بسیار شیک اما تا حدودی ویران شده Starship بدون تقویت‌کننده) قرار گرفت. این به روز رسانی حاوی اطلاعات جدید زیادی است، از جمله اینکه اسپیس ایکس در حال ایجاد کیپ کاناورال در فلوریدا به عنوان یک آزمایش پشتیبان و سایت پرتاب Starship است.

در همین حال، سوالات زیادی در مورد پیشرفت آن باقی می ماند، به خصوص در بوکا چیکا، جایی که به روز رسانی انجام شد. سایت تگزاس به دلیل بررسی استاندارد اثرات زیست محیطی برای سایت های پرتاب توسط FAA تحت بررسی است و به نظر می رسد این یکی از عوامل محدود کننده (اگر نه اصلی) برای زمان پرتاب مداری باشد. ماسک گفت که می‌توان آزمایشی را در ماه مارس مشاهده کرد، اما پس از آن در صبح دوشنبه از FAA خبری منتشر شد مبنی بر اینکه آنها مهلت بررسی را از 28 فوریه به 28 مارس تمدید کرده‌اند و احتمال آن را کاهش داده‌اند.

مکس س: آیا یک شخص یک فضای انسانی خصوصی می سازد؟

اعتبار تصویر: اسپیس ایکس

اخبار دیگر از TC و فراتر از آن

آسترا اولین پرتاب موشک از فلوریدا پایان خوبی نداشت.

اسپیس ایکس مدت کوتاهی پس از پرتاب، 40 ماهواره استارلینک را در اثر طوفان خورشیدی از دست داد.

با یک استارت آپ جدید تماس بگیرید Destinus یک هواپیمای باری مافوق صوت برنامه ریزی می کند.