منو سایت

مکس کیو: همه نگاه ها به آسترا است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مکس کیو: همه نگاه ها به آسترا است

سلام مردم، به Max Q خوش آمدید. این هفته اخباری در مورد موشک ها داریم، هم کوچک (راکت Astra 3.3) و هم بسیار بسیار بزرگ (سیستم پرتاب فضایی ناسا). به علاوه پیامدهای اضافی تهاجم روسیه به اوکراین و همچنین برخی اخبار مربوط به بودجه.

مکس کیو بهت پیشنهاد میکنم آریا علمالهدی. نظرات، نظرات و مشاوره ها را می توان به آدرس aria.techcrunc[email protected] ارسال کرد. شما همچنین می توانید من را در توییتر در @breadfrom. بیا شیرجه بزنیم

برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q که در صندوق پستی شما تحویل داده می شود، حتما ثبت نام کنید.

Astra برای اولین بار محموله را به مدار می فرستد

aster lv 0009

اعتبار تصویر: آسترا (در یک پنجره جدید باز می شود)

شرکت پرتاب فضایی Astra که به یک شرکت عمومی تبدیل شده است، روز سه شنبه با ارسال محموله های محموله به مشتریان برای اولین بار، یک پیروزی بزرگ به دست آورد.

این موشک با ارتفاع 43 فوت با نام LV0009 کمی بعد از ساعت 11 صبح روز سه شنبه از مجتمع فضایی اقیانوس آرام در آلاسکا به پرواز درآمد. او محموله هایی را برای سه مشتری Spaceflight Inc حمل می کرد، از جمله CubeSat برای انجمن هوافضای ایالت پورتلند و یک سیستم ارتباطی ماهواره ای-ماهواره ای برای پرتاب NearSpace. مشتری سوم اعلام نشد.

این ماموریت موفقیت‌آمیز تنها یک ماه پس از آن انجام شد که موشک آسترا با نام LV0008 در اولین ماموریت این شرکت از کیپ کاناورال به فلوریدا از دست رفت. اندرو گریگز، مدیر ارشد مدیریت و تضمین ماموریت آسترا، در یک پست وبلاگی که در 6 مارس منتشر شد، گفت که تیم مشکلاتی را که منجر به شکست شده است شناسایی و حل کرده است.

Astra در جولای گذشته از طریق ادغام SPAC به عنوان سهامی عام درآمد و به گروه رو به رشدی از شرکت‌های فضایی پیوست تا از IPO سنتی در مسیر بازارهای عمومی جلوگیری کند. این شرکت برای اولین بار در نوامبر 2021 به مدار زمین رسید، اما نتوانسته است این موفقیت را تکرار کند – تا کنون.

هر موفقیتی خطرات شرکت نوپا را افزایش می دهد. انجام یک شاهکار یک یا حتی دو بار یک چیز است. این کاملاً متفاوت است که آن را دوباره و دوباره و دوباره انجام دهید. مطمئناً به اعلام سود سه ماهه چهارم در 10 اسفند ماه خواهیم پرداخت.

موشک astra lv0009

اعتبار تصویر: آسترا

سیستم پرتاب فضایی فوق العاده گران قیمت و فوق عظیم ناسا در محل پرتاب پرتاب شد

مکس کیو: همه نگاه ها به آسترا است

اعتبار تصویر: ناسا / مایکل دموکر

دوازده سال پس از اولین اعلام، “مگا موشک ناسا به ماه” اولین نمایش عمومی خود را داشت. سیستم پرتاب فضایی یکپارچه و فضاپیمای اوریون روز پنجشنبه از ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه در مرکز فضایی کندی به فضا پرتاب شدند و سپس یک راهپیمایی نزدیک به 11 ساعت به سمت محل پرتاب انجام دادند. از آنجا، یک سری آزمایش‌های آمادگی پرواز، از جمله «تمرین لباس مرطوب» مهم را پشت سر می‌گذارد، زمانی که سیستم پرتاب سوخت‌گیری می‌شود و مهندسان شمارش معکوس را تمرین می‌کنند.

ناسا تاریخ دقیقی را برای ماموریت افتتاحیه SLS – Artemis 1 که برنامه جاه طلبانه Artemis را برای بازگرداندن مردم به ماه راه اندازی می کند – تعیین نکرده است، اما ممکن است تابستان امسال باشد.

خیلی وقته. کنگره در سال 2010 به ناسا دستور داد تا SLS را برای جایگزینی شاتل فضایی، اسب کار اصلی آژانس فضایی، توسعه دهد. اما از آن زمان، این پروژه مکرراً با شکست‌ها و مشکلات فنی مواجه شده است. یک سال پیش، دفتر بازرس ارشد ناسا گزارش وحشتناکی درباره هزینه‌ها و قراردادهای مرتبط با برنامه SLS منتشر کرد و دریافت که «افزایش هزینه‌ها و تأخیرها» بودجه کلی پروژه را بسیار فراتر از محدوده اصلی آن می‌برد.

ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه ناسا، مرکز فضایی کندی

یک ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه بسیار بزرگ ناسا در مرکز فضایی کندی، فلوریدا، ایالات متحده آمریکا. اعتبار تصویر: nathanphoto / گتی ایماژ

حمله روسیه به اوکراین اگزومارس را متوقف می کند

جنگ روسیه علیه اوکراین همچنان در بخش فضایی بازتاب دارد. این هفته، آژانس فضایی اروپا به تعلیق مأموریت مریخ نورد آتی خود رای داد که قرار بود امسال با موشک سایوز پرتاب شود. این آژانس گفت، با توجه به جنگ در اوکراین، اعضای ESA “عدم امکان فعلی همکاری با Roscosmos” در ماموریت ExoMars را تایید کردند.

جلسه فوق‌العاده هیئت مدیره ESA برای بحث در مورد گزینه‌های احتمالی راه‌اندازی در 6 آوریل تشکیل شده است. این اولین باری است که اروپا یک مریخ نورد به سیاره سرخ می فرستد.

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

  • فضای دلو به گزارش اسپیس نیوز، 650000 دلار سرمایه اولیه از شرکت VC Draper Associates برای توسعه یک سیستم ارتباطی برای منظومه شمسی، با شروع ماه، جمع آوری کرد.
  • آسترانیس آزمایش نهایی Arcturus، ماهواره MicroGEO را که اواخر امسال پرتاب خواهد شد، به پایان رساند. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این ماهواره باید پهنای باند ماهواره آلاسکا را سه برابر کند و دسترسی پهنای باند ارزان تری را فراهم کند. سال گذشته، آسترانیس در سری C 250 میلیون دلار جمع آوری کرد که برآورد آن از 1.4 میلیارد دلار شروع شد.
  • فضای Axiomکه در حال برنامه ریزی اولین ماموریت کاملا خصوصی فضانوردی به ایستگاه فضایی بین المللی است، جزئیات بیشتری در مورد آزمایش های علمی که در زمان حضور خدمه انجام خواهد شد، منتشر کرده است. یکی از این پروژه ها “روش های خودآرایی برای ساخت و ساز در فضا” را مطالعه خواهد کرد. خیلی باحاله
  • منشا آبی دسته بعدی از مسافران را برای رفتن به فضای زیر مداری با موشک نیو شپرد خود انتخاب کرد. این شامل فرشته سرمایه گذار مارتی آلن، بنیانگذار غیرانتفاعی شارون هیگل، همسرش و مدیر عامل شرکت Tricor، مارک هیگل، کارآفرین جیم کیچن و بنیانگذار Commercial Space Technologies دکتر جورج نیلد است. پیت دیویدسون از Saturday Night Live نیز به تیم ملحق خواهد شد، اما Blue Origin بعداً اعلام کرد که دیگر پرواز نخواهد کرد.
  • هوافضای سلستیا، یک شرکت تصمیم گیری نوپا، دور اولیه 100 میلیون یورو (109.5 میلیون دلار) را که توسط گروه Invema تامین شده بود، تکمیل کرد. سلستیا با این بودجه یک مرکز تولید رسوب و مرکزی برای توسعه سیستم پرتاب Sagittarius خود افتتاح کرد.
  • که در تلسکوپ فضایی جیمز وبتلسکوپ فروسرخ فضای اعماق ناسا مراحل کلیدی تراز نوری را تکمیل کرده است که دانشمندان آژانس انتظار دارند انتظارات عملکرد را برآورده کند یا حتی از آن فراتر رود.

تصویر تلسکوپ فضایی جیمز وب JWST

JWST بر روی ستاره درخشان در مرکز تصویر تمرکز می کند تا تراز 18 آینه خود را ارزیابی کند. اعتبار تصویر: ناسا (در یک پنجره جدید باز می شود)

  • سیرا کاسموس و صنایع سنگین میتسوبیشی یک یادداشت تفاهم برای همکاری در زمینه فناوری‌هایی که احتمالاً می‌توانند در Orbital Reef، یک ایستگاه فضایی تجاری توسعه‌یافته توسط Sierra، Blue Origin، Boeing و Redwire Space استفاده شوند، امضا کردند.
  • اسپیس ایکس معاون نخست وزیر و وزیر تحول دیجیتال این کشور گفت که یک دسته دیگر از پایانه های Starlink در اوکراین ارسال کرد در توییتر.
  • Terran Orbitalیک سازنده قراردادی که طراحی، ساخت و طراحی ماهواره‌ها را انجام می‌دهد، قراردادی از لاکهید مارتین برای ساخت 42 ماهواره برای آژانس توسعه فضایی دریافت کرده است.
  • مدار ویرجین نامه ای را با آژانس فضایی لهستان امضا کرد که در آن “علاقه شدید آژانس به فراهم کردن فرصتی برای پرتاب داخلی در لهستان” با موشک LauncherOne ویرجین را ابراز کرد.

مکس کیو: همه نگاه ها به آسترا است

کهکشان آندرومدا که در کوه های سفید کالیفرنیا به تصویر کشیده شده است. اعتبار تصویر: تونی راول / گتی ایماژ

داستان های بیشتر را در TechCrunch.com بخوانید