منو سایت

مکس کیو: گامی کوچک برای انسان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
مکس کیو: گامی کوچک برای انسان

سلام و به Max Q خوش آمدید. این یک هفته عالی برای پروازهای فضایی خصوصی بود. طبق معمول، بازخورد، نظرات و مشاوره را به [email protected] ارسال کنید. شما همچنین می توانید من را در توییتر بگیرید @breadfrom.

در این شماره:

  • اولین ماموریت Axiom Space به ایستگاه فضایی بین المللی می رود
  • آسترانیس یک پرواز ویژه Falcon 9 می خرد
  • یک هفته با بنیانگذار و VC Jordan Noone

برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q که در صندوق پستی شما تحویل داده می شود، حتما ثبت نام کنید.

Axiom Space در یک ماموریت تاریخی به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رود

ماموریت فضایی کاملا خصوصی مقدماتی Axiom Space آماده است. خدمه چهار نفره روز جمعه از مرکز فضایی کندی ناسا در SpaceX Crew Dragon بر فراز موشک فالکون 9 برخاستند و در آنجا برای اقامت هشت روزه به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند.

این اولین ماموریت از بسیاری از ماموریت‌های برنامه‌ریزی‌شده برای Axiom است که هدف آن ارسال دسته بعدی شهروندان خصوصی خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2023 است. Axiom تنها در زمینه پرواز فضایی خصوصی نیست – این شرکت همچنین توسط ناسا برای نصب ماژول‌های تجاری جذب شد. ISS، با اولین ماژول که در پایان سال 2024 راه اندازی می شود. هدف بالقوه این شرکت جداسازی ماژول ها و بهره برداری از آنها به عنوان یک ایستگاه جدید پس از بازنشستگی ISS در پایان دهه است.

ماموریت را دوباره اینجا ببینید:

آسترانیس یک فالکون 9 کامل را برای یک ماموریت تابستان آینده قرارداد

شرکت پرتاب آسترانیس مستقر در سانفرانسیسکو یک پرتاب ویژه از موشک فالکون 9 اسپیس ایکس را خریداری کرده است. درست است: شرکت می گوید به جای استفاده از یک مدل rideshare که در آن بسیاری از شرکت ها هزینه پرتاب را به اشتراک می گذارند، Astranis کل موشک را برای یک ماموریت انحصاری رزرو کرده است. بسته چهار ماهواره ارتباطی خود را در مدت زمان بسیار سریع‌تری به مدار هدف خود نزدیک‌تر خواهد کرد.

جان گدمارک، مدیر عامل و بنیانگذار آسترانیس، گفت: در واقع، ما به طور قابل توجهی کمتر از حداکثر توانایی های فالکون 9 استفاده می کنیم. “اینها فقط چهار ماهواره کوچک هستند که [will be] آنجا. بنابراین ما در واقع می‌توانیم از همه این عملکرد اضافی برای قرار دادن این چهار ماهواره به GEO بسیار نزدیک‌تر از آنچه که معمولاً با این نوع پرتاب انجام می‌دهید، استفاده کنیم.

آسترانیس ماهواره‌های MicroGEO را تولید می‌کند که به این دلیل نامگذاری شده‌اند، زیرا این ماهواره‌ها بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر از ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا در مدار امروزی هستند، در حدود 1/20 اندازه و قیمتشان. این چهار ماهواره که تابستان آینده به فضا پرتاب خواهند شد، در حال حاضر مشتریان ویژه ای دارند، از جمله شرکت مخابراتی آمریکای لاتین Grupo Andesat و Anuvu که اتصال اینترنت را برای هواپیماها و سفرهای دریایی فراهم می کند.

ماهواره Astranis MicroGEO

اعتبار تصویر: آسترانیس (در یک پنجره جدید باز می شود)

این هفته با … جردن نون

جردن نونه یکی از بنیانگذاران و بنیانگذاران CTO of Relativity Space است و همچنین یکی از بنیانگذاران Embedded Ventures و KittyCAD است. او پیش از این به مدت دو سال آزمایشگاه پیشران موشک دانشگاه کالیفرنیای جنوبی را رهبری می کرد و بر توسعه و پرتاب اولین دو موشک تماماً دانشجویی که قادر به رسیدن به ارتفاعات بالای 100 کیلومتر بودند نظارت داشت. این پروازها باعث شد که او اولین دانش آموز و جوان ترین فرد در جهان باشد که مجوز FAA را برای پرتاب موشک به فضا دریافت می کند. از آنجا، او قبل از شروع به کار نسبیت در سال 2015، زمانی که او 22 سال داشت، روی سیستم های پیشران فضایی با خدمه و در Blue Origin به عنوان کارآموز و سپس در SpaceX به طور تمام وقت کار کرد.

مکس کیو: گامی کوچک برای انسان

اعتبار تصویر: شرکت های تعبیه شده (در یک پنجره جدید باز می شود)

TechCrunch: روی چه چیزی کار می کنید؟

جردن نون: زمان من بین Embedded Ventures، صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر که جنا برایانت و من در سال 2020 با هم تأسیس کردیم، و KittyCAD به عنوان مدیر عامل، استارت آپی است که سال گذشته از صندوق جدا شدیم، تقسیم می شود. Embedded از زمان پرتاب بر روی شرکت‌های پرتاب فضایی با کاربرد دوگانه سرمایه‌گذاری کرده است و با موجی از تصادفات ناشی از کاهش هزینه‌های راه‌اندازی طی دو دهه گذشته از توسعه پرتابگرهای تجاری مبارزه کرده است. KittyCAD کد را به سخت‌افزار منتقل می‌کند و زیرساخت کدی را برای خودکارسازی طراحی سخت‌افزار فراهم می‌کند. هر دو از بنیانگذار من Relativity Space و به عنوان یک مدیر ارشد فناوری برای شش سال اول منشعب می شوند – Embedded: سرمایه گذاری در برنامه های راه اندازی آینده، تولید افزودنی نسل بعدی و ابزارهای مهندسی دیجیتال نسل بعدی برای طراحی سخت افزار – و KittyCAD: حل گلوگاه‌ها در طراحی شرکت‌های سخت‌افزاری پیشرفته، نه آنچه ما از طریق پرینت سه بعدی در کارخانه نسبیت تصمیم گرفتیم.

چه چیزی در اخبار هفته گذشته رخ داد که نمی توانید از فکر کردن به آن دست بردارید؟

دانشگاه من، USC، با کمک مالی تیم Embedded Ventures، Project Payload را برگرداند: برنامه‌ای که در آن دختران دبیرستانی از طریق طراحی موشک، محموله‌ها، تجربه شغلی در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) را دارند. و ماهواره به همراه برنامه نویسی. این برنامه های عملی کلیدی برای ایجاد علاقه STEM برای افرادی است که امروزه در این زمینه ها کمتر حضور دارند. بخشی از کمک مالی Embedded Ventures به افتخار سامر مدفورد، فارغ التحصیل پروژه Payload برای سال 2019، که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از این برنامه فوت کرد، انجام می شود. ما اولین بار در مورد این برنامه زمانی که نسبیت سال‌ها پیش داوطلبانی را برای حمایت از پروژه فرستاد، مطلع شدیم، اما پس از آن سال، اهداکننده قبلی از این برنامه حمایت نکرد.

هفته آینده چه انتظاری دارید؟

من به اندازه کافی خوش شانس بودم که در سفر کارآفرینی که داشتم بودم. تنها هدفی که تا به حال با من طنین انداز شده است این است که فرصت این سفر را برای نسل بعدی آسان تر و قابل دسترس تر کنم. به همین دلیل است که Embedded را برای حمایت از بنیان‌گذاران و حوزه‌های فناوری که توسط جامعه ریسک انبوه نادیده گرفته شده‌اند راه‌اندازی کردیم. به همین دلیل است که ما از برنامه هایی مانند Project Payload و سایر فعالیت های آموزشی خود پشتیبانی می کنیم. KittyCAD ابزارهای مورد نیاز مبتکرانی را که سخت‌افزارهای متحول کننده جهان را طراحی می‌کنند، فراهم می‌کند، Relativity به تکرار و تخیل اجازه می‌دهد تا آزادانه در برخی از پیچیده‌ترین پروژه‌های سخت‌افزاری جهان جریان داشته باشند. من مشتاقانه منتظر هفته آینده و تمام هفته هایم هستم زیرا آنها پر از کار مورد نیاز برای رسیدن به این هدف هستند. من توسط افراد و تیم هایی به همان اندازه جاه طلب احاطه شده ام که برای همان هدف یا اهدافی که فکر می کنم محقق خواهند شد کار می کنند.

کدام آهنگ تکرار می شود؟

بیت از وب سایت جدید KittyCAD.

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

  • در آمازون پروژه کویپر، طرح عظیم او برای ساخت یک ماهواره اینترنتی پرسرعت، زمانی که غول خرده فروشی قراردادهای پرتاب بزرگی را با اتحاد پرتاب، بلو اوریجین و آریان اسپیس امضا کرد، در حال تحقق بود. ارزش این سه قرارداد تا 83 پرتاب و میلیاردها دلار است.
  • مقیاس نجومی ماموریت نمایشی خود را برای پاکسازی زباله های مداری از سر خواهد گرفت، اگرچه چهار دستگاه از هشت دستگاه پیشران فضاپیما از خدمت خارج شده اند. این شرکت در ماه ژانویه این ماموریت را به دلیل تعدادی از مشکلات فنی از جمله فشار دهنده ها به حالت تعلیق درآورد.
  • ناسا دو روش مبتنی بر فضا را برای پایش تغییرات آب و هوا ایجاد می کند: یکی برآوردهای جهانی از زیست توده جنگلی و ذخایر کربن را ارائه می دهد، و دیگری از داده های ماهواره ای برای توسعه روشی برای نظارت بر تلفات آب زیرزمینی استفاده می کند.
  • آزمایشگاه موشک در ماموریت بعدی این شرکت که قرار است در نیمه دوم ماه جاری میلادی پرتاب شود، برای اولین بار سعی خواهد کرد موشک الکترون را در هوا بگیرد.
  • اسپیس ایکس در راه اولین پرواز آزمایشی مداری موشک بزرگ استارشیپ خود ضربه دیگری بزنید. بلومبرگ گزارش داد که سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده به دلیل ناتوانی اسپیس ایکس در ارائه اطلاعات خاص، درخواست این شرکت را برای گسترش تاسیسات پرتاب Starbase به حالت تعلیق درآورده است.
  • SpinLaunch قراردادی با ناسا برای آزمایش رویکرد منحصر به فرد این شرکت برای ارسال محموله به فضا دریافت کرد. SpinLaunch در حال توسعه سیستمی است که از یک دوربین بزرگ و مهر و موم شده با خلاء و اتصال مافوق صوت برای چرخش یک فضاپیما با سرعت کافی برای فرار از جو استفاده می کند.
  • نوع یکیک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در ایالات متحده، یک صندوق 50 میلیون دلاری برای شرکت های فضایی و فناوری عمیق راه اندازی کرده است. صندوق جدید در ایالات متحده با دفتری در لندن مستقر خواهد شد.

“فضای قابل استفاده مجدد آمریکا”

فرودگاه فضایی ناسا

اعتبار تصویر: ناسا / جیمی پیر (در یک پنجره جدید باز می شود)

عکس مورد علاقه من در هفته: نمایی از موشک فالکون 9 اسپیس ایکس در کنار سیستم پرتاب فضایی ناسا، اولین باری که دو نوع موشک مختلف که برای انتقال انسان طراحی شده بودند همزمان در سایت های پرتاب در مرکز فضایی کندی قرار گرفتند. این عکس در توییتر منتشر شده است صفحه توییتر در KSC.

مکس کیو بهت پیشنهاد میکنم آریا علمالهدی. اگر دوست دارید Max Q را بخوانید، آن را برای یک دوست ارسال کنید.

داستان های بیشتر را در TechCrunch.com بخوانید