منو سایت

میدان میخ برای ساختن سنگر خود در جنوب شرقی آسیا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
میدان میخ برای ساختن سنگر خود در جنوب شرقی آسیا

Square Peg Capital، یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر استرالیا با دارایی های جاری تحت مدیریت حدود 3 میلیارد دلار، در حال حفاری عمیق تر و عمیق تر در جنوب شرقی آسیا است. این شرکت در حال حاضر 550 میلیون دلار سرمایه جدید جذب می کند و اگر سابقه سرمایه گذاری اخیر آن چیزی باشد، بیشتر آن در استارت آپ های جنوب شرقی آسیا سرمایه گذاری خواهد شد.

توشار روی، یکی از شرکای Square Capital، به TechCrunch گفت که آسیای جنوب شرقی سریعترین ردپای جغرافیایی در حال رشد این شرکت است (همچنین به دلیل سرمایه گذاری در اسرائیل شناخته شده است). نیمی از آخرین صندوق 275 میلیون دلاری این شرکت به نام Fund 3 در جنوب شرق آسیا سرمایه گذاری شده است. Square Peg در حال حاضر در مجموع حدود 250 میلیون دلار در تمام صندوق های خود در آسیای جنوب شرقی سرمایه گذاری کرده است. در حال حاضر 18 شرکت از منطقه در کارنامه آن وجود دارد.

مواردی که عمومی شده اند عبارتند از: Cialfo; چوپه DoctorAnywhere; FinAccel; کائودیم; نورون OnLoop; پلوانگ PropertyGuru; StashAway; تیمو; و ویگو

شرکت edtech Cialfo مستقر در سنگاپور 40 میلیون دلار به رهبری Square Peg و SEEK دریافت می کند.

بودجه جدید 550 میلیون دلاری که روی گفت در سه ماهه آینده به پایان می رسد، به دو صندوق تقسیم می شود. یکی یک صندوق سرمایه گذاری در مراحل اولیه است که از طریق شرکت های فناوری سری B در آسیای جنوب شرقی، استرالیا و اسرائیل در بذرها سرمایه گذاری خواهد کرد. دومی که Opportunities Fund 2 نام دارد، برای سرمایه گذاری های بعدی در مرحله بعدی در شرکت های Square Peg با بهترین عملکرد از صندوق های قبلی آن خواهد بود.

در طول تاریخ این شرکت، 900 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است و دارای IRR خالص 37٪ است.

اولین سرمایه گذاری Square Peg در جنوب شرقی آسیا حدود هشت سال پیش در WeGo بود. از آن زمان، علاقه او به این منطقه به ویژه در دو سال اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

من هفت سال پیش به Square Peg پیوستم و از روز اول روی منطقه جنوب شرقی آسیا تمرکز کردم. گفت روی. “پنج سال اولی که از منطقه گذشتیم به عنوان یک کمی کنجکاوی برایمان، اساساً با دقت بیشتری به منطقه نگاه کردیم تا اکنون دو برابر شود، و این یک محرک اصلی استراتژی شرکت ما است.” در سال 2020، درست زمانی که کووید در حال رشد بود. ، به سنگاپور نقل مکان کرد تا یک دفتر Square Peg در آنجا راه اندازی کند.

این بیماری همه گیر سرمایه گذاری در این منطقه را تسریع کرده است، زیرا معاملات از طریق Zoom انجام می شود و بدون سفر آن را به روی سرمایه گذاران باز می کند. پیروس سابونکو، شریک و یکی دیگر از اعضای Square گفت: “در واقع، در طول کووید 2020، 2021، شتاب بزرگی را به نفع برخی از صندوق های بین المللی در منطقه مشاهده کردید زیرا صندوق های بین المللی بیشتری دفاتر خود را در منطقه افتتاح کردند.” گفت .

کووید و دورکاری همچنین کارگران جدیدی را برای کمک به رشد شرکت ها باز کرده است. به عنوان مثال، شرکت های اندونزیایی کار خود را با کارمندان در ویتنام، سنگاپور یا هند آغاز کرده اند. سابونکو گفت: “این واقعاً سطح مناسبی از استعداد را برای رسیدن به مرحله بعدی به ارمغان آورد.”

روی در مورد کاهش سرعت تامین مالی در سه ماهه اول گفت: “من فکر می کنم انتظارات بنیانگذاران در مورد رتبه بندی ها کمی کمتر از پایان سال گذشته است” اما هنوز تعداد کمی از شرکت ها وجود دارند که “همه می خواهند”. برای سرمایه گذاری و بنابراین برآوردها حفظ می شود، در این موارد همچنان افزایش می یابد.”

سرمایه‌های بعدی Square Peg بر نرم‌افزارهایی مانند خدمات، اینترنت مصرف‌کننده، فین‌تک، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و آینده کاری و همچنین تمرکز فزاینده بر روی Web3 یا مدل‌های کسب‌وکار ارزهای دیجیتال متمرکز خواهد بود.

روی گفت Square Peg به مدت 5 تا 10 سال یا بیشتر علاقه مند به همکاری با بنیانگذاران بوده است تا به آنها در ایجاد “شرکت های نمادین” کمک کند.

شما می توانید صندوق های زیادی را در اطراف ببینید که 30، 40 تا 50 سرمایه گذاری دارند. روی گفت: «این بسیار معمولی‌تر است که 15 تا 20 در صندوق‌های خود داشته باشیم، و این در سه منطقه جغرافیایی است. «آنچه به آن منجر می‌شود، پرتفوی بسیار متمرکزتر است، نه تنها از نظر سرمایه، بلکه از نظر روابط. ما واقعاً انرژی زیادی را روی گروه کوچک‌تری از مردم سرمایه‌گذاری می‌کنیم.»

سرمایه گذاران اقتصاد دیجیتال آسیای جنوب شرقی را دو برابر می کنند