منو سایت

میروکو حیوانات را با گیاهان جایگزین می کند تا پروتئین شیر بسازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
میروکو حیوانات را با گیاهان جایگزین می کند تا پروتئین شیر بسازد

Miruku، یک شرکت فناوری مواد غذایی مستقر در نیوزلند، از فرآیند کشاورزی مولکولی خود برای برنامه ریزی سلول های گیاهی به عنوان کارخانه های کوچک برای تولید پروتئین هایی مانند چربی ها و قندهایی که به طور سنتی از حیوانات تولید می شود، استفاده می کند.

این شرکت در سال 2020 توسط Amos Palfreiman، Ira Bing، Harjinder Singh و Oded Shoseyov تأسیس شد که همگی در علم لبنیات یا گیاهان تجربه دارند. فناوری جایگزین پروتئین شیر آن در حال حاضر در آزمایشگاه‌ها و گلخانه‌های Miruku از طریق مشارکت‌های شرکتی و R&D برای مقیاس‌بندی و کاربرد در مناطق مختلف جغرافیایی در حال توسعه است.

پالفریمن، مدیرعامل این شرکت گفت: رویکرد او شامل رشد و مهندسی محصولات برای تبدیل سلول‌های آنها به پروتئین شیر است. این با رقبای فضایی متفاوت است که از تکنیک‌هایی مانند تخمیر دقیق استفاده می‌کنند، که محصولات لبنی را در اتاق‌های تخمیر آماده می‌کند و سلول‌های حیوانی خارج از خود حیوان را برای تولید بلوک‌های سازنده شیر در اتاق‌های کشت استخدام می‌کند.

برجسته شدن میروکو با رشد محصولات جدید است که بلوک های سازنده شیر واقعی را مستقیماً با استفاده از انرژی خورشید در خود گیاهان رشد می دهند. از این نظر، این شرکت پروتئین را با کارایی بیشتری نسبت به گاو تولید می کند، بنابراین نقش گاوها در کاهش وابستگی به دام و متعاقب آن آسیب به آب، خاک و جو کاهش می یابد.

بخش هایی که استارت آپ های نیوزلندی آماده برنده شدن در آنها هستند

وی افزود: ترکیبات پروتئینی ما باعث تولید لبنیات می شود که نه تنها طعم و بویی شبیه لبنیات واقعی دارند، بلکه معادل تغذیه ای لبنیات هستند. آنها با همان واحدهای سازنده آمینو اسیدهایی که بدن شما بعد از لذت بردن و تسلط بر یک ساندویچ پنیر خوشمزه از آن استفاده می کند، به ساخت و بازیابی بدن شما کمک می کند و مانند محصولات لبنی واقعی در تهیه و پخت چیزهای خوشمزه مانند چیزکیک یا پنیر پکورینوی خوب عمل می کند. “

یکی از چالش‌های موجود در فناوری مواد غذایی، ایجاد پروتئین یا مواد خام یا داربست کافی برای مقیاس‌بندی شرکت است، و برای میروکو، «چالش برنامه‌ریزی یک گیاه برای بیان پروتئین‌های پستانداران به گونه‌ای که ساختار و عملکرد آنها حفظ شود، در واقع کاملاً فنی است. پالفریمن گفت: یک چالش.

وی با بیان اینکه فلس کردن گیاهان آسان خواهد بود، توضیح داد: هنگامی که گیاهی تولید می کنید که پروتئین های مورد نظر را بیان می کند، بذرها را برای تولید مقیاس می کارید، خواه یک مشت در گلخانه باشد یا صدها هزار در مزرعه.

جایی که کمی پیچیده می شود، مهندسی و پرورش صفات انتخاب شده است، که اغلب به یک مبادله بین مصرف انرژی و سطوح بیان نیاز دارد. با این حال، پالفریمن معتقد است که استفاده میروکو از زیست‌شناسی محاسباتی و تجزیه و تحلیل تکنواقتصادی برای مدل‌سازی سطوح بیان بهینه، با این سمت از معادله مقیاس‌پذیری مقابله خواهد کرد.

این شرکت هنوز در حال توسعه است، اما Palfreyman روی دو تا سه سال قبل از اینکه Miruku شاهد استفاده از پروتئین های خود در بازار تجاری باشد، تمرکز کرده است. اما نمونه های اولیه و اثبات مفهوم زودتر از آن وجود خواهد داشت. او انتظار دارد که اولین محصول احتمالاً مشارکت با یک شرکت مواد غذایی موجود باشد تا یک جزء پروتئینی را که شرکت مواد غذایی عرضه خواهد کرد فراهم کند.

با این حال، پالفریمن Miruku را به عنوان اولین عرضه کننده محصولات لبنی برای کشاورزی مولکولی در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبلیغ کرد. او در حال پیوستن به شرکت‌های دیگر در سراسر جهان، مانند Nobell Foods، که در تولید شیر مولکولی، NotCo، Climax Foods و Perfect Day نیز فعالیت می‌کنند، با مبارزه با فناوری بدون حیوانات برای تصاحب بازار 500 میلیارد دلاری لبنیات. ما دیده‌ایم که تعدادی از آنها در شش ماه گذشته سرمایه‌گذاری خطرپذیر را تامین کرده‌اند:

  • Better Dairy که پنیر را با استفاده از مدل تخمیر دقیق تولید می کند، در ماه فوریه 22 میلیون دلار جمع آوری کرد.
  • هر شرکتی که از گیاهان تخم مرغ استفاده می کند در ماه دسامبر 175 میلیون دلار به دست آورد.
  • Perfeggt که تخم های گیاهی نیز تولید می کند، در ماه نوامبر 2.8 میلیون دلار اعلام کرد و دور افتتاحیه خود را در این ماه 3.9 میلیون دلار افزایش داد. و
  • Stockheld Dreamery که پنیر لوبیا تولید می کند، در ماه سپتامبر 20 میلیون دلار ارائه کرد.

Miruku در 18 ماه اول توسط بنیانگذاران خود تأمین مالی شد و اکنون 2.4 میلیون دلار سرمایه اولیه را تأمین کرده است. این سرمایه‌گذاری توسط Movac رهبری می‌شود و شامل Better Bite Ventures، Ahimsa Investments و Aspire Fund می‌شود.

این به شرکت اجازه می دهد تا زمانی که متوجه شد که پالفریمن معتقد است آنها شرکای مناسبی هستند برای کمک به ارتباط شرکت با مشتریان و ایجاد نقاط عطف برای دور بعدی، که معتقد است در سال 2023 اتفاق خواهد افتاد، “مقیاس جدی” را آغاز کند.

سرمایه جدید برای افزودن کارکنان فناوری بیشتر، توسعه مشارکت ها و تسریع برنامه های توسعه سرمایه گذاری خواهد شد. تعداد میروکو در سال جاری دو برابر شده است و پالفریمن انتظار دارد هر سال به روشی مشابه رشد کند.

میروکو موفق شد با شرکت‌های بزرگ مواد غذایی که با میروکو برای توسعه مشترک محصولات همکاری می‌کردند، تعامل اولیه داشته باشد. همچنین اجرای برنامه های توسعه در مناطق مختلف جغرافیایی را آغاز خواهد کرد که برخی مربوط به محیط زیست و آب و هوا هستند، در حالی که برخی دیگر به انواع محصول و مشارکت با تولید کنندگان، فرمول سازان و برندها می پردازند.

پالفریمن افزود: «منصفانه است که بگوییم ما هنوز در مرحله اولیه هستیم، اما این که بگوییم با شرکای استراتژیک نزدیک به بازارهای مصرف به سرعت در حال پیشرفت و جلب توجه بزرگ هستیم، کم دقت نیست. نوآوری و رشد مستلزم دسترسی به سرمایه است، و اگرچه ما به تازگی اولین دور سازمانی خود را تکمیل کرده‌ایم، انتظار داریم در آینده نه چندان دور رشد بیشتری داشته باشیم.

با نگاهی فراتر از گوشت، آینده سرمایه گذاری مواد غذایی بسیار مضحک به نظر می رسد