منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • نتفلیکس بازی های بعدی را در فنلاند، ناشر Stranger Things و Walking Dead Games، به قیمت 72 میلیون دلار خریداری کرد.

نتفلیکس بازی های بعدی را در فنلاند، ناشر Stranger Things و Walking Dead Games، به قیمت 72 میلیون دلار خریداری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
نتفلیکس بازی های بعدی را در فنلاند، ناشر Stranger Things و Walking Dead Games، به قیمت 72 میلیون دلار خریداری کرد.

در حالی که فنلاند به دنبال تهاجم بی دلیل روسیه به اوکراین در حال بررسی پیوستن به ناتو است، سهم دیگری از ادغام و تملک در این کشور رو به کاهش است. امروز، نتفلیکس اعلام کرد که Next Games، توسعه دهنده بازی های موبایل در این کشور را به ارزش مجموعا 65 میلیون یورو (72 میلیون دلار) خریداری خواهد کرد. Next Games در بازارهای عمومی هلسینکی فهرست شده است و معامله به صورت خرید سهام به صورت نقدی به قیمت هر سهم 2.10 یورو انجام می شود. هیئت مدیره این شرکت بازی قبلاً این معامله را تأیید کرده و آن را به سهامداران توصیه کرده است، اگرچه هنوز کامل نشده است، اما انتظار می رود در سه ماهه دوم سال 2022 بسته شود.

این معامله بخشی از استراتژی بزرگ‌تر Neflix برای ساخت محتوای بازی خود علاوه بر کاتالوگ ویدیویی آن است و Next Games کاملاً مطابقت دارد. ناشر بازی‌های رایگان موبایل قبلاً عناوین مرتبط با برخی از بزرگترین جذابیت‌های نتفلیکس، مانند Stranger Things و The Walking Dead را توسعه داده است – به این معنی که این دو شرکت در حال حاضر رابطه قوی دارند. این قرارداد با جذب IP، استعدادهای Next Games و کسب‌وکار داخلی موجود، این امر را تقویت می‌کند و حاشیه‌های نتفلیکس را فراتر از صدور مجوز صرف برای برندها بهبود می‌بخشد.

مایکل وردو، معاون بازی در نتفلیکس، در بیانیه‌ای گفت: «نکست گیمز دارای یک تیم مدیریت با تجربه، تجربه قوی در بازی‌های موبایل مبتنی بر فرنچایزهای سرگرمی و قابلیت‌های عملیاتی قوی است». “ما هیجان زده هستیم که Next Games به عنوان یک استودیوی بزرگ در یک منطقه استراتژیک و یک بازار استعدادهای کلیدی به نتفلیکس می پیوندد و قابلیت های استودیوهای بازی داخلی ما را گسترش می دهد. در حالی که ما تازه بازی‌ها را شروع می‌کنیم، مطمئن هستم که با Next Games می‌توانیم مجموعه‌ای از بازی‌های در سطح جهانی بسازیم که اعضای ما را در سراسر جهان خوشحال کند.»

Next Games در پایان سال 2021 دارای 120 کارمند بود و آخرین نتایج سالانه آن درآمد 27.2 میلیون یورویی را در سال 2020 نشان داد. حدود 95٪ از فروش آن از خریدهای درون بازی (در برنامه) در همان سال است. اکنون سرمایه گذاری بیشتری برای دو برابر کردن عناوین موجود و ارتقاء بیشتر در کاتالوگ نتفلیکس وجود خواهد داشت.

Teemu Huuhtanen، که Next Games را در سال 2013 تأسیس کرد و مدیر عامل آن است، فارغ التحصیل اکوسیستم گسترده بازی فنلاند است که در طی سال‌ها نقش مهمی در کشف نکات جدید در بازی‌ها داشته است. درست قبل از نکست گیمز، او مدیرعامل Rovio، ناشر پرندگان خشمگین بود (این در زمانی بود که هنوز حضور بسیار خوبی در فروشگاه های اپلیکیشن داشت). او حدود یک دهه قبل از آن در سولاکه بود. تقریباً یک دهه را در Sulake گذراند، یک پیشگام در رده دنیای مجازی آنلاین با ایجاد هتل Habbo (که اکنون پس از تحمل جنجال های زیادی در سال های بعد، هابو نامیده می شود).

Huutanen در بیانیه ای گفت: “ما تمرکز تزلزل ناپذیری بر تحقق چشم انداز خود داشته ایم: تبدیل شدن به شریک مطلوب برای تجارت جهانی سرگرمی و ایجاد سرگرمی های تعاملی معتبر و طولانی مدت بر اساس محبوب ترین فرنچایزهای جهان.” «پیوستن نیروها به بزرگترین سرویس استریم جهان، نتفلیکس، فرصتی است تا به طور منطقی و هیجان انگیز استراتژی خود را برای ایجاد تجربیات تعاملی برای لذت بردن جهان ادامه دهیم. همکاری نزدیک ما با نتفلیکس در Stranger Things: Puzzle Tales قبلاً ثابت کرده است که ما در حال ایجاد یک مشارکت قوی با هم هستیم. این یک فرصت منحصر به فرد برای تسطیح استودیو در تمام زمینه ها و ادامه ماموریت خود است.

بر اساس گزارش CrunchBase، علیرغم اندازه کامل، نتفلیکس در طول سال ها تنها چند خرید انجام داده است – در مجموع پنج خرید. نکست گیمز اولین ویژه او در بازی است، اگرچه استودیوی جلوه‌های بصری، دو سازنده محتوای تعاملی برای مخاطبان جوان‌تر، یک ناشر کتاب‌های مصور انیمه و عمارت رولد دال را شامل می‌شود. دیدگاه در استراتژی ادغام و اکتساب او.