منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • نتفلیکس در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که هزینه اشتراک گذاری حساب ها را افزایش می دهد

نتفلیکس در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که هزینه اشتراک گذاری حساب ها را افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

نتفلیکس آزمایش یک ویژگی جدید را آغاز خواهد کرد که مشترکین را وادار می کند در صورت به اشتراک گذاشتن این سرویس با افراد خارج از خانواده خود، هزینه اضافی پرداخت کنند. این ویژگی به خانوارها اجازه می دهد تا با هزینه ای کمتر از قیمت کامل سرویس نتفلیکس، تا دو «حساب فرعی» اضافه کنند. آپشن جدید در ابتدا در شیلی، کاستاریکا و پرو آزمایش خواهد شد و در چند هفته آینده در این بازارها معرفی خواهد شد. این شرکت نگفت که آیا و چه زمانی این ویژگی برای مشترکین جهانی عرضه خواهد شد.

هنگام راه‌اندازی مشترکین Netflix Standard و Premium در بازارهای آزمایشی، به شما این امکان ارائه می‌شود که برای افرادی که با آنها زندگی نمی‌کنید، حساب‌های فرعی را به خدمات خود اضافه کنید. طبق معمول، هر نمایه نمایه و توصیه‌های شخصی خود را خواهد داشت. اما چیزی که این ویژگی را متفاوت می کند این است که حساب های فرعی نیز نام کاربری و رمز عبور Netflix خود را خواهند داشت. علاوه بر این، اگر آنها تصمیم بگیرند که سرویس Netflix خود را با نام و اطلاعات صورت‌حساب خود راه‌اندازی کنند، سابقه تماشا، فهرست تماشا (“فهرست من”) و توصیه‌های شخصی‌شده آنها منتقل می‌شود.

برای اینکه این ویژگی کار کند، نتفلیکس به داده های مبتنی بر مکان مانند GPS متکی نیست. در عوض، این شرکت از همان اطلاعاتی که امروز برای ارائه خدمات خود به کاربران نهایی خود استفاده می‌کند، از جمله آدرس IP، شناسه‌های دستگاه و سایر اطلاعات مربوط به دستگاه‌های وارد شده به حساب نتفلیکس در سراسر خانواده استفاده می‌کند. با استفاده از این اطلاعات، نتفلیکس می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی اشتراک‌گذاری مداوم در خارج از خانه وجود دارد.

برای فعال کردن نمایه‌های جدید، مالک اصلی حساب ایمیلی حاوی کدی دریافت می‌کند که باید از آن برای تأیید اینکه افزونه‌ها بخشی از خانواده‌شان هستند استفاده کند.

قیمت اعضای بی خانمان اضافی در بازارهای آزمایشی 2380 CLP در شیلی، 2.99 دلار در کاستاریکا و 7.9 PEN در پرو است. این ارزان‌تر از یک طرح حساب کامل نتفلیکس است، اما همچنین به اشتراک گذاشتن رایگان حساب نتفلیکس یک نفر بیشتر از قبل است. نتفلیکس خاطرنشان می کند که اعضای اضافی برای حساب خود به طور جداگانه پرداخت نخواهند کرد – حساب Netflix همچنان به دارنده حساب اصلی می رود. (اگر این شخص بخواهد از اعضای اضافی خود برای هزینه های جدید هزینه کند، باید رسیدگی و وصول کند.)

در سال‌های گذشته، نتفلیکس تا حد زیادی چشم خود را بر روی روش رایج کاربرانی که اکانت‌های نتفلیکس خود را با دوستان و خانواده‌شان خارج از خانه خود به اشتراک می‌گذارند، بسته است. در واقع، رید هیستینگز، مدیرعامل وقت نتفلیکس، زمانی اشتراک‌گذاری حساب کاربری را یک «مثبت» توصیف کرده بود، زیرا فرصتی برای افراد جدید برای کشف خدمات ارائه‌شده بود. اما امروز، نتفلیکس چیز زیادی برای اثبات ندارد – بسیاری از برنامه های آن، مانند “چیزهای عجیب” یا “بازی ماهی مرکب”، تبدیل به احساسات سرگرمی جهانی شده اند. در همین حال، چالش واقعی آن ادامه رشد مشترکین و درآمد در مواجهه با افزایش رقابت است. برای مثال، سه ماهه پایان سال در استریمر، پس از ثبت کمترین رشد مشترکین در سال‌های اخیر، بسیار دشوار بود.

در تئوری، فعال کردن اعضای اضافی برای تبدیل شدن به مشترکین کامل از طریق گزینه انتقال جدید می‌تواند به افزایش پایگاه کاربران پرداختی نتفلیکس در طول زمان کمک کند. با این حال، در آینده نزدیک، شایان ذکر است که اعضای اضافی در حالی که هنوز از حساب شخص دیگری استفاده می کنند، به عنوان مشترک محاسبه نمی شوند.

اگرچه نتفلیکس در گذشته از اشتراک گذاری حساب خوشحال بود، اما موقعیت امروز آن متفاوت است. شرایط خدمات فعلی نتفلیکس بیان می کند که اشتراک گذاری چیزی است که باید در یک خانواده انجام شود، نه بین خانواده ها. این شرکت همچنین در ماه مارس گذشته یک ویژگی را آزمایش کرد که به عنوان محدود کننده اشتراک گذاری رمز عبور توصیف شد، که نشان می دهد ممکن است سرکوب گسترده تری مورد انتظار باشد.

با این حال، ما می‌دانیم که نتفلیکس این آزمایش جدید را سرکوب نمی‌داند – فقط گزینه‌ای است که می‌خواهد آن را امتحان کند تا ببیند آیا برای اعضا منطقی است یا خیر. این امکان وجود دارد که واکنش مصرف کنندگان شاهد این باشد که شرکت در حال به تعویق انداختن ایده امتحان کردن چیز دیگری به جای آن است. یا اگر اعضا این ویژگی را بپذیرند، نتفلیکس ممکن است تصمیم به گسترش آن بگیرد. زمان نشان خواهد داد.

چنگی لانگ، مدیر محصول نتفلیکس، نوشت: «ما می‌دانیم که مردم گزینه‌های سرگرمی زیادی برای انتخاب دارند، بنابراین می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که همه ویژگی‌های جدید برای اعضایی که اشتراک‌شان تمام تلویزیون‌ها و فیلم‌های عالی ما را تأمین می‌کند، انعطاف‌پذیر و مفید است.» نوآوری، در یک پست وبلاگ. لانگ افزود: «ما برای درک مفید بودن این دو عملکرد برای اعضای این سه کشور قبل از ایجاد تغییرات در سایر نقاط جهان تلاش خواهیم کرد.»