منو سایت

نحوه حذف اطلاعات شخصی از نتایج جستجوی گوگل

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
نحوه حذف اطلاعات شخصی از نتایج جستجوی گوگل

هنگامی که چیزی در اینترنت است، حذف آن تقریبا غیرممکن است. اما گوگل اکنون درخواست حذف اطلاعات شخصی خود را از نتایج جستجوی گوگل خود برای هر کسی آسان‌تر می‌کند.

گوگل به طور گسترده با «حق فراموش شدن» جهانی مخالف است – جنبه‌ای از قوانین اروپا که به شهروندان اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد از شرکت‌ها، از جمله غول‌های فناوری، بخواهند اطلاعات شخصی خود را حذف کنند. اما این امر گوگل را از ارائه ابزارهایی به کاربران برای محدود کردن اطلاعاتی که به عنوان یک شرکت جمع‌آوری می‌کنند و همچنین ابزارهایی که به کودکان و بزرگسالان اجازه می‌دهد درخواست کنند عکس‌هایشان از نتایج جستجوی تصویر گوگل حذف شود را متوقف نکرده است.

اکنون، با ویژگی جدید درخواست حذف جستجوی خود، می‌توانید از Google بخواهید نتایج جستجوی قابل شناسایی شخصی (یا شخصی که نماینده آن هستید) مانند شماره تلفن، آدرس ایمیل، یا آدرس خانه و سایر اطلاعات حساسی را که می‌توان از آنها استفاده کرد حذف کند. اکانت های آنلاین خود را هک کنید، مانند اعتبارنامه های ورود. گوگل گفت که می تواند به قربانیان داکینگ کمک کند، جایی که اطلاعات یک شخص بدون رضایت آنها به صورت آنلاین منتشر می شود، اغلب با نیت مخرب.

درخواست گوگل برای حذف اطلاعات شخصی شما از جستجوی گوگل

گوگل به شما اجازه می دهد تا درخواست کنید اطلاعات شخصی خود را از نتایج جستجو حذف کنید. تصویر: TechCrunch

برای درخواست حذف نتایج جستجو، ابتدا مشخص کنید که Google برای پردازش درخواست حذف به چه چیزی نیاز دارد. Google توضیح می‌دهد که چه نوع اطلاعات شخصی را حذف می‌کند، مانند شماره‌های شناسایی محرمانه دولتی، شماره حساب‌های بانکی، تصاویر اسناد هویتی، و اطلاعات تماس، مانند شماره تلفن و آدرس ایمیل.

وقتی کارتان تمام شد، برای حذف نتایج جستجوی گوگل به فرم بروید و کلیک کنید اطلاعاتی را که در جستجوی Google می بینید حذف کنیدسپس که در نتایج جستجوی گوگل و وب سایت. در این مرحله، اگر می خواهید با میزبان وب سایت تماس بگیرید، گوگل دستورالعمل هایی را به شما ارائه می دهد، اما در غیر این صورت می توانید بگویید نه، ترجیح می دهم این کار را نکنم با میزبان وب سایت تماس بگیرید و فقط فرم را ادامه دهید.

در این مرحله، گوگل باید از شما بپرسد که چه نتایج جستجویی را می خواهید حذف کنید. شما باید انتخاب کنید اطلاعات شخصی، مانند شماره های شخصی و اسناد شخصی، سپس نوع اطلاعات شخصی را که می خواهید حذف کنید، مانند اطلاعات تماس، سوابق پزشکی شخصی یا سایر اسناد هویتی دولتی انتخاب کنید. از اینجا، باید فرم را با اطلاعات مربوطه، از جمله نام کامل، کشور محل سکونت، بهترین آدرس ایمیل تماس، و لیستی از آدرس های وب اطلاعات شخصی خود تکمیل کنید. می‌توانید آدرس‌های وب نتایج جستجوی نقض شده را از نوار آدرس مرورگر خود بازیابی کنید.

آخرین سوال در این فرم این است که آیا اطلاعات شخصی شما به Doxxing مربوط می شود یا خیر، که گوگل می پرسد که آیا اطلاعات “با قصد مخرب، تهدید کننده یا آزاردهنده به اشتراک گذاشته شده است.” اگر چنین است، انتخاب کنید آره.

شما باید تمام آدرس های وب را که در آن اطلاعات خود را پیدا کرده اید ارائه دهید. این می تواند به معنای آدرس وب صفحه وب باشد که حاوی اطلاعات شما است – و آدرس های وب صفحه نتایج جستجوی گوگل. همچنین ممکن است لازم باشد از نتایج جستجو اسکرین شات بگیرید و ارسال کنید تا به Google کمک کنید تا درخواست شما را محدود کند. شما می توانید حداکثر 1000 آدرس وب را در یک زمان ارسال کنید.

پس از اتمام کار، فرم امضا را در پایین فرم بررسی کنید.

به یاد داشته باشید که حذف اطلاعات شما از نتایج جستجوی گوگل یک درمان نیست. ویژگی پرس و جو Google به طور خودکار اطلاعات شخصی شما را از وب سایت هایی که داده های شما در آن میزبانی می شود حذف نمی کند، اما یافتن داده ها را برای دیگران بدون کمک الگوریتم جستجوی Google دشوار می کند.

تکمیل فرم حذف جستجو نیز تضمینی نیست که Google از طرف شما اقدامی انجام دهد. گوگل گفت که «تمام محتوای وب‌سایت را ارزیابی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که در دسترس بودن سایر اطلاعات مفید مانند مقالات خبری را محدود نمی‌کنیم». در مواردی که به نظر می رسد اطلاعات شما بخشی از یک سابقه عمومی است، مانند یک پرونده قضایی یا وب سایت دولتی، Google گفته است که این نتایج جستجو را حذف نخواهد کرد.

امنیت سایبری 101 - TechCrunch