نحوه یافتن شغل به عنوان پیشاهنگ در یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر

نحوه یافتن شغل به عنوان پیشاهنگ در یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر


ساده ترین راه برای کار با وجوه VC این است که با دریافت غرامت برای سرمایه گذاری، یک پیشاهنگ شوید. اما شما چهطور این را انجام میدهید؟

ما برنامه های VC Scout را مطالعه کردیم، نه تنها برای بهبود عرضه معاملات خود، بلکه به چهار دلیل کلی تر:

1. برای کمک به بنیانگذاران خود در حال گذار

VC همه کاره یک انجمن رایگان برای بنیانگذاران در حال گذار به نام The Founders’ Next Move اجرا می کند. ما طیف گسترده ای از منابع را برای بنیانگذارانی که ممکن است در فکر راه اندازی یک شرکت جدید باشند، جمع آوری کرده ایم. سرمایه گذاری فرشته / تبدیل به سرمایه خطرپذیر؛ خرید یک شرکت؛ تخته های اتصال؛ مشاوره؛ به عنوان مدیر اجرایی موقت خدمت می کند؛ یا فقط شغل پیدا کن هدف ما سرمایه گذاری، سرمایه گذاری همراه با و/یا جذب بنیانگذاران در حال گذار است.

2. تامین درآمد حاصل از جریان تراکنش ما

همه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، از جمله ما، مرتباً فرصت‌های سرمایه‌گذاری را می‌بینند که مطابق با وظایف ما نیستند. همچنین اگر آنها را به دیگران توصیه کنیم ممکن است غرامت دریافت کنیم. تعدادی صندوق VC وجود دارد که انتقال به دست آمده از سرمایه گذاری مشترک خود را به طرف ارجاع دهنده تقسیم می کند. امکان دیگر این است که از طریق برنامه هایی مانند مواردی که در زیر لیست می کنیم، یک پیشاهنگ رسمی برای سایر VCها شوید.

3. ما در حال شروع برنامه پیشاهنگی خودمان هستیم و می خواهیم پاداش ها و ساختار را با همکاران خود مقایسه کنیم.

ما در حال حاضر یک تیم ارشد از شرکای پرخطر داریم که به ما در ایجاد و تلاش کمک می کنند. آنها همچنین می توانند مستقیماً با شرکت ها مشورت کنند یا در هیئت مدیره کار کنند، در این صورت ما به طور مستقیم از طرف شرکت مربوطه، غرامت آنها را تسریع خواهیم کرد. قرار است پیشاهنگی رابطه سبک تری باشد که فقط بر عرضه تمرکز دارد. ما پیش‌بینی می‌کنیم که بتوانیم تعداد نامحدودی پیشاهنگ داشته باشیم، اما فقط تعداد کمی شرکای پرخطر داشته باشیم.

4. پیشاهنگان به ترویج تنوع در VC کمک می کنند

این امر هم از جانب سرمایه گذار و هم در بین مدیریت شرکت های پرتفوی صادق است.

آنچه واقعاً اهمیت دارد مناسب بودن صندوق پیشاهنگی است. اگر نوع سرمایه گذاری دریافتی برای VC مورد نظر شما مناسب نباشد، درآمدی کسب نخواهید کرد.

ما تعدادی سرمایه گذار خطرپذیر را غیر از ما شناسایی کرده ایم که به طور علنی برنامه های پیشاهنگی خود را مورد بحث قرار داده اند و در برخی موارد به طور عمومی اقتصاد خود را به اشتراک گذاشته اند. ما آنها را با نگاه کردن به وب سایت های شرکت، رسانه های اجتماعی، پست های وبلاگ و غیره پیدا کردیم. ما همه آنها را در زیر لیست می کنیم.

علاوه بر برنامه های رسمی پیشاهنگی، به خاطر داشته باشید که بسیاری از VC ها برای جبران منابع، ترتیبات یکباره ای را با “دوستان شرکت” تنظیم می کنند. شما معمولا نمی توانید برای این رابطه “درخواست” کنید مگر اینکه قبلاً با VC رابطه داشته باشید.

چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

معمولاً به پیشاهنگان درصدی از سرمایه گذاری قابل انتقالی که دریافت می کنند پرداخت می شود. بنابراین، به استثنای پول پیش پرداخت، غرامت نقدی شما که معمولاً هنگام شروع (معمولاً سه تا ۱۲ سال بعد) پرداخت می شود، برابر است با:

# شرکتی که منبع آن هستید

* (٪ از شرکت هایی که VC در آنها سرمایه گذاری می کند)

* (متوسط ​​مقدار بازرسی VC)

* (میانگین مجموعه تولید شده، منهای 1)

* (درصد استخر انتقال شما، معمولاً 2.5٪ -10٪ از استخر انتقال صندوق برای یک سرمایه گذاری، یعنی 20٪ معمولی که صندوق کسب می کند)

اگر بر اساس معامله پرداخت می‌شوید، ممکن است قرارداد شما تنظیماتی برای خالص کردن انتقال داشته باشد. به عنوان مثال، اگر کل صندوق ضریب 0.9X باشد، ممکن است صفر دریافت کنید، حتی اگر یک سرمایه گذاری سودآور برای آن صندوق خاص داشته باشید.)

برخی از سرمایه‌های مخاطره‌آمیز در مراحل بعدی در برخی از صندوق‌های گذشته من سرمایه‌گذاری کرده است، تا حدی برای اینکه ما را تشویق کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری آینده را پیشنهاد کنیم. چندین شرکت همچنین یا به جای آن یک جایزه نقدی به پیشاهنگان می پردازند که معمولاً 1٪ از مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت است. از طرف دیگر، برخی از شرکت ها درصد ثابتی از کل انتقال صندوق را برای معامله استخراج شده پرداخت می کنند، یعنی اگر یک شرکت از 30 شرکت برنامه ریزی شده در صندوق دریافت کنید، می توانید 10٪ * (1/30) = 0.333٪ از استخر انتقال . این ساختار مزیت حسابداری ساده‌تر را دارد و به پیشاهنگ انگیزه می‌دهد تا منبعی برای کل مجموعه باشد، نه فقط یک شرکتی که عرضه کرده است.

چندین صندوق (مثلا Accel، Sequoia) سرمایه اندکی به پیشاهنگ می دهد. در واقع، پیشاهنگ یک جیب کوچک از این صندوق VC را مدیریت می کند. به طور معمول، VC حامی فرصتی برای وتوی سرمایه‌گذاری پیشاهنگ در این ساختار خواهد داشت.

با این حال، اگر عملکرد صندوق برای سایر اجزای فرمول بالا پایین باشد، نرخ انتقال سخاوتمندانه بی‌ربط است. آنچه واقعاً اهمیت دارد این است مناسب صندوق پیشاهنگی. اگر نوع سرمایه‌گذاری‌ای که دریافت می‌کنید برای سرمایه‌گذاری خطرپذیری که به دنبال آن هستید مناسب نباشد، درآمدی کسب نخواهید کرد، زیرا آنها به سادگی پولی را وارد کار نمی‌کنند.

برخی از پیشاهنگان نیز این فرصت (یا انتظار) برای کمک به جمع آوری پول برای صندوق با جستجوی تعهدات صندوق از LP های بالقوه را دارند. پرداخت‌های تشویقی معمول برای جمع‌آوری وجوه از شرکای محدود VC 0.5٪ -2٪ از پول جمع‌آوری‌شده است، با درصد بالاتر برای وجوه کوچک‌تر. برای اطمینان از سازگاری این ساختارهای جبران خسارت با یک وکیل مشورت کنید.

سایر سرمایه گذارانی که هزینه عرضه می پردازند

تمرکز ما در اینجا سرمایه گذاری خطرپذیر است، اما صنعت سهام خصوصی نیز اعضای تیم متمرکز بر ایجاد را استخدام می کند. اینها اکثراً اعضای تیم تمام وقت هستند، اما صندوق‌های PE همچنین بانک‌های سرمایه‌گذاری و همچنین «کارگران آزاد» را استخدام می‌کنند.

با احتساب پاداش ها، حقوق پایه برای یک همکار جدید توسعه تجارت در یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی حدود 100000 دلار است. برخی از صندوق‌های PE به طور عمومی برای هر کسی که آنها را به سمت سرمایه‌گذاری هدایت می‌کند، جوایز را تبلیغ می‌کنند، در حالی که حامیان مالی مستقل می‌توانند 20 درصد کارمزد برای تسهیل تراکنش‌ها دریافت کنند.

به طور مشابه، برخی از سرمایه گذاران مالی مبتنی بر درآمد نیز برنامه های جستجوی دسترسی باز دارند.

استفان ناصر، مدیر عامل OpenVC، گفت: “با توجه به ماهیت فعلی RBF، پرداخت فوری است: یک اتصال موفق معمولاً تا 1٪ از مبلغ جمع‌آوری شده را برای یابنده ایجاد می‌کند.” “اگر بعد از درآمد به SaaS یا شرکت های تجارت الکترونیک دسترسی داشته باشید، به راحتی می توانید در عرض چند روز بین 1000 تا 10000 دلار برای هر شرکت درآمد کسب کنید.

بیشتر پیشاهنگان فقط بر اساس موفقیت و بدون ذخیره حقوق می گیرند. اگر مسئولیت شما این است که به سادگی ایمیل ها را فوروارد کنید و هر از چند گاهی معرفی کنید، احتمال کمتری وجود دارد که دستیار دریافت کنید. اگر ترکیبی از موارد زیر قابل اجرا باشد، می‌توانید استدلال حفظ کنید (یا اگر سرمایه‌گذاری خطرپذیر هستید در صندوق خود سرمایه‌گذاری کنید):

  • شما زمان قابل توجهی را صرف بازاریابی، منبع یابی و فیلتر کردن سرمایه گذاری های خارج از فعالیت های تجاری عادی خود خواهید کرد. اگر هفته‌ای یک ساعت کار می‌کنید، اکثر مردم راحت می‌دانند که ممکن است تا یک دهه بعد دستمزد دریافت نکنند. اما اگر بیش از یک ساعت در هفته کار می کنید، امنیت بیشتری را برای پول نقد و/یا جبران خسارت خود بخواهید. پیشنهاد می‌کنم تعداد ساعت‌ها/هفته‌ای که انتظار می‌رود کار کنید را مشخص کنید و آن را در نرخی که در نظر می‌گیرید یک نرخ ساعتی معقول در نظر می‌گیرید ضرب کنید.
  • شما در جنبه های دیگر فعالیت های شرکت شرکت می کنید: بررسی دقیق، تسریع نمونه کارها، خدمات داخل هواپیما و غیره.
  • شما به اندازه کافی برای وابستگی به شرکت خود برای ایجاد ارزش برند شناخته شده هستید.

چگونه شغل پیشاهنگی پیدا کنیم

پیشاهنگان معمولاً به این دلیل استخدام می‌شوند که در صنعت، جغرافیا و/یا جامعه‌ای که سرمایه‌های مخاطره‌آمیز روی آن تمرکز می‌کنند، به خوبی شبکه و قابل اعتماد هستند. جوئل پالاتینکال، مدیر عامل ساتون کپیتال، خاطرنشان می کند که پیشاهنگان معمولاً در یکی از سه دسته قرار می گیرند: