منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • نقشه اپل در حال حاضر کریمه را به عنوان بخشی از اوکراین برای بینندگان خارج از روسیه نشان می دهد

نقشه اپل در حال حاضر کریمه را به عنوان بخشی از اوکراین برای بینندگان خارج از روسیه نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
نقشه اپل در حال حاضر کریمه را به عنوان بخشی از اوکراین برای بینندگان خارج از روسیه نشان می دهد

نقشه های اپل در حال حاضر کریمه را به عنوان بخشی از اوکراین نشان می دهد که در خارج از روسیه مشاهده می شود، به نظر می رسد یک به روز رسانی جدید و آرام باشد. Mashable اولین کسی بود که این تغییر را در بحبوحه تهاجم مداوم روسیه به اوکراین اعلام کرد. اکنون وقتی کریمه را جستجو یا کلیک می کنید، به عنوان قلمرو اوکراین ظاهر می شود. اپل به درخواست TechCrunch برای اظهار نظر در مورد این تغییر پاسخ نداد و این موضوع را به صورت عمومی مطرح نکرد.

روسیه در سال 2014 شبه جزیره کریمه را از اوکراین ضمیمه کرد و محکومیت بین المللی را برانگیخت. در پاسخ به این تهاجم، روسیه از گروه هشت حذف و تحت تحریم قرار گرفت.

نقشه اپل در حال حاضر کریمه را به عنوان بخشی از اوکراین برای بینندگان خارج از روسیه نشان می دهد

اعتبار تصویر: اسکرین شات Apple Maps

در گذشته، اپل با امتناع از علامت گذاری کریمه به عنوان بخشی از هر کشوری در بیشتر مناطق، تلاش کرده است راه وسطی بیابد. با این حال، در سال 2019، اپل برنامه Maps خود را به روز کرد تا کریمه را به عنوان قلمرو روسیه برای بینندگان در روسیه مشخص کند. در آن زمان، مقامات روسی گفتند اپل با تطبیق برنامه خود با قوانین روسیه “به تعهدات خود عمل کرده است”. این تصمیم به شدت مورد انتقاد مقامات اوکراینی قرار گرفته است.

اپل اکنون موضع متفاوتی اتخاذ می کند و کریمه را به عنوان بخشی از اوکراین نشان می دهد که نقشه از کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده مشاهده می شود. تغییر جدید در کارت این شرکت چند روز پس از تایید آن مبنی بر توقف فروش محصولات در روسیه صورت می گیرد. این غول سخت افزاری همچنین Sputnik و RT News را از اپ استور دانلود کرده و برخی از خدمات Apple Pay را در این کشور غیرفعال کرده است.

سخنگوی اپل در آن زمان به TechCrunch گفت: «ما عمیقاً نگران تهاجم روسیه به اوکراین هستیم و در کنار همه افرادی هستیم که در نتیجه خشونت رنج می‌برند». «ما در پاسخ به تهاجم اقدامات متعددی انجام داده ایم. ما به ارزیابی وضعیت ادامه خواهیم داد و با دولت های مربوطه در مورد اقداماتی که انجام می دهیم در تماس خواهیم بود. ما به همه کسانی که در جهان خواهان صلح هستند می‌پیوندیم.»