منو سایت

نقش هوش مصنوعی آماده است تا در سال 2022 و پس از آن به طرز چشمگیری تغییر کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
نقش هوش مصنوعی آماده است تا در سال 2022 و پس از آن به طرز چشمگیری تغییر کند

آخرین پیشرفت‌های فناوری به وضوح نشان می‌دهد که ما در آستانه یک تغییر عظیم در روش استفاده از هوش مصنوعی (AI) در زندگی و تجارت خود هستیم.

ابتدا، اجازه دهید به این تصور غلط بپردازیم که هوش مصنوعی مترادف با الگوریتم ها و اتوماسیون است. این تصور غلط به دلیل بازاریابی وجود دارد. درباره آن فکر کنید: آخرین باری که یک SaaS یا محصول فناوری جدید را تجسم کردید، چه زمانی بود نبود “طراحی شده توسط” AI؟ این اصطلاح روی بسته بندی مواد غذایی چیزی شبیه به «کاملاً طبیعی» می شود: همیشه وجود دارد و عملاً بی معنی است.

با این حال، هوش مصنوعی واقعی برای حمایت از آینده روشی که کسب و کارها و مردم در سرتاسر جهان کار می کنند، اساسی است، و پیشرفت های عظیم در هوش مصنوعی، پیشرفت را سرعت می بخشد.

به عنوان یک مدیر محصول در فضای یادگیری عمیق، می‌دانم که کاربردهای تجاری و تجاری فعلی هوش مصنوعی به ارائه پتانسیل کامل یا آینده آن نزدیک نیست. در واقع، من ادعا می کنم که ما فقط سطح را خراشیدیم.

محاسبه اطراف

نسل بعدی محصولات هوش مصنوعی کاربردهای محاسبات محیطی را گسترش خواهند داد.

  • محیط = در محیط شما.
  • کامپیوتر = فرآیندهای محاسباتی.

همه ما عادت کرده‌ایم از سیری راهنمایی بخواهیم یا از الکسا بخواهیم اعلان‌های تقویم ما را مدیریت کند، و این سیستم‌ها همچنین می‌توانند برای خودکارسازی وظایف یا تنظیمات استفاده شوند. این احتمالاً قابل دسترس ترین تصویر از شکل محاسبات اطراف است.

محاسبات اطراف شامل دستگاهی است که وظایف را بدون دستورات مستقیم انجام می دهد – از این رو “محیط” یا مفهوم “در پس زمینه” بودن. در محاسبات، تفاوت بین هوش انسانی و هوش مصنوعی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. برخی از فناوری‌های مورد استفاده برای دستیابی به این هدف عبارتند از ردیابی حرکت، پوشیدنی‌ها، نرم‌افزار تشخیص گفتار و تشخیص ژست‌ها. همه اینها در خدمت ایجاد تجربه ای است که در آن افراد آرزو می کنند و ماشین ها عمل می کنند.

اینترنت اشیا (IoT) اتصال و انتقال داده بدون وقفه را باز کرده است، به این معنی که دستگاه ها و سیستم ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با شبکه ای از دستگاه های متصل، به راحتی می توان آینده ای را تصور کرد که در آن تجارب انسانی بدون زحمت توسط ماشین ها در هر نوبت نگهداری می شوند.

اما محاسبات بدون هوش مصنوعی که مدل‌سازی را ارائه می‌کند، به نرم‌افزار کمک می‌کند تا هنجارها و روندها را به خوبی «یاد بگیرد» تا روال‌های ما را پیش‌بینی کند و کارهایی را انجام دهد که از زندگی روزمره ما پشتیبانی می‌کند، چندان مفید نیست.

در سطح فردی، این جالب است و زندگی را آسان تر می کند. اما به‌عنوان حرفه‌ای و کارآفرین، مهم است که واقعیت‌های بازار گسترده‌تر را ببینیم که چگونه محاسبات محیطی و هوش مصنوعی از نوآوری‌های آینده پشتیبانی می‌کنند.