منو سایت

نوری که از طعنه مصون است، بازار کربن را در زنجیره بلوک قرار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

بلاک چین اتریوم دقیقاً اولین چیزی نیست که هنگام فکر کردن به راه‌حل‌های آب و هوایی به ذهن خطور می‌کند، اما نوری آن را به عنوان موتوری ساخت تا کشاورزان را تشویق کند تا از روش‌های کشت کربن منفی برای بیرون کشیدن کربن از هوا و استفاده از آن استفاده کنند. زمین. این شرکت به تازگی 7 میلیون دلار سرمایه مخاطره‌آمیز جمع‌آوری کرده است تا با انتقال عملیات خود در خارج از اتریوم به Polygon، برخی از طنز دردناک انجام ترسیب کربن در یکی از بزرگترین هدر‌دهنده‌های بلاک چین را از بین ببرد. این شرکت همچنین در حال کاوش در منابع جدید جذب کربن است، بازار حذف کربن خود را بیشتر می سازد و توکنی را برای تسهیل همه اینها راه اندازی می کند.

نوری بر حذف کربن تمرکز دارد، نه کاهش یا اجتناب از انتشار. بازار آن برای کشاورزانی که از شیوه‌های کشاورزی احیاکننده استفاده می‌کنند، پاداش‌های مالی ارائه می‌دهد که شامل ترسیب کربن در خاک می‌شود. ترسیب خاک اولین پیشنهاد حذف کربن نوری است و روش های اضافی در آینده راه اندازی خواهد شد.

این شرکت تا به امروز حدود 10 مزرعه را در برنامه خود دارد، یک میلیون دلار بین کشاورزان خود توزیع کرده و حدود 2200 تراکنش از خریداران کربن داشته است.

اکنون، به عنوان یک هوادار آب و هوا و انجام مسئولیت های خود به عنوان یک روزنامه نگار، ادامه دادم و یک تن کربن خریدم تا ببینم چه اتفاقی می افتد. من یک گواهی درخشان دریافت کردم و نوری با پشتکار گواهینامه من را در بلاک چین اتریوم ثبت کرد. من بلافاصله وسوسه می شوم که محاسبات را انجام دهم. 2200 تراکنش در بلاک چین اتریوم به این معنی است که شما انرژی زیادی را در این فرآیند می سوزانید. با قیمت های امروزی (به گفته دیجی اکونومیست) این حدود 583 مگاوات ساعت است که فقط برای پیگیری اعتبارات کربن مصرف می شود. EIA تخمین می زند که یک خانوار آمریکایی به طور متوسط ​​حدود 10.7 مگاوات ساعت در سال مصرف می کند، بنابراین این مصرف انرژی برای حدود 54 خانه است – یا حدود 27.5 تن انتشار کربن. در مواجهه با این نوع اعداد، آنقدر با کف دست برخورد می کنم که مغزم تبدیل به CO می شود2 و انتشار کربن شخصی من را به شکل بخار خارج شده از گوشم افزایش می دهد.

برای صادق بودن با نوری، هزینه تراکنش های اتریوم به شدت افزایش یافته است، و بسته به اینکه چه زمانی هر یک از تراکنش ها در زنجیره انجام می شد، انرژی بسیار کمتری برای رسیدن به 2200 تراکنش صرف می کردند – و بعد از اینکه به خشم خود از بنیانگذار پایان دادم. نوری، او توضیح داد که زمانی که این شرکت در سال 2017 تاسیس شد، جایگزین زیادی برای استفاده از بلاک چین اتریوم وجود نداشت. با این حال، آنها از مشکل آگاه هستند و در اسرع وقت به Polygon مهاجرت می کنند.

علیرغم ضربات وارده، سرمایه گذاری در کریپتو در سال 2022 با غوغایی آغاز می شود

“در سال 2017 کجا می رویم؟” اتریوم بزرگترین بلاک چین با بیشترین ابزار توسعه دهنده است. در آن زمان، هیچ گزینه دیگری وجود نداشت، و دیدن همه این راه حل های مختلف سطح دوم در نهایت در اواخر سال گذشته، هیجان انگیز است. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که این یک عملیات نسبتاً نوپا تاکنون بوده است.

با شواهدی از مفهوم و نیاز به یک بازار حذف کربن برای بستن دور سری A با قیمت 7 میلیون دلار به رهبری M13، با تویوتا Ventures که اولین سرمایه گذاری خود را از صندوق آب و هوا و سرمایه گذار اولیه Placeholder انجام می دهد، کافی است، نوری آماده است. کفش های پیاده روی او را بپوش و شروع به راه رفتن کرد. اولین چیزی که در لیست کارها قرار دارد این است که برنامه آن را به Polygon منتقل کنید.

“در مقیاس [Ether] برای ما نیست اینطور نیست که ما یک برنامه کاربردی زنجیره محور با عملکرد بالا هستیم، اما در حال حرکت به Polygon هستیم و امیدواریم در ژوئن یا جولای ادغام شویم. این باعث می شود مشکل برطرف شود، بنابراین برای ما، [energy consumption] گامبیل با تشریح تفاوت بین تصمیم فعلی شرکت و تصمیم جدید، گفت: این واقعاً مشکلی نیست. “چند ضلعی زنجیره ای از تایید کننده ها برای اثبات یک شرط است. مقدار انرژی مصرف شده برای کارکرد آن در مقایسه با زنجیره اثبات عملیات اساساً ناچیز است.

اینکه آیا Polygon به همان اندازه ای که ادعا می کند کارآمد است یا نه باید مشخص شود، اما سازندگان آن می گویند کارایی آن به قدری استثنایی است که حتی اگر 1000 برابر بیشتر از آنچه در حال حاضر انتظار می رود مصرف کند، باز هم برای ساختن راه حل نوری انرژی بسیار کمتری مصرف می کند. کار به جای اجرای آن در اتریوم است. که سوال بعدی من را ایجاد می کند – چرا اصلاً با بلاک چین زحمت می کشم – چرا فقط از یک پایگاه داده استفاده نمی کنم؟

“این سوال مورد علاقه من است. گزارشی در سال 2017 به بررسی حجم کل تجارت داوطلبانه کربن افست می پردازد. در اعداد، آنها آن را به فروش اولیه و فروش ثانویه تقسیم کردند. من فکر کردم، خوب، این عجیب است. فروش دوم چیست؟ “گامبیل توضیح می دهد که فروش ثانویه دو برابر بیشتر از گروه های اصلی معاملات بوده است.” اتفاقی که می افتد این است که این اعتبارات کربن ایجاد می شود و سپس به دلال ها می فروشند، و سپس آنها را به سایرین می فروشند. دلالان، و بارها و بارها فروخته می شوند. و در واقع، به ندرت در نهایت توسط خریدار نهایی بازنشسته می شوند.”

مانند بسیاری چیزهای دیگر که در حال تجاری شدن هستند، اعتبارات کربن مجدداً گروه بندی شده و در بازار پشت درهای بسته توسط واسطه هایی که برای فشار دادن یک ورق کاغذ کارمزد معامله دریافت می کنند، دوباره فروخته می شود.

گامبیل با خشکی گفت: «این کار سرعت استخراج کربن از هوا را افزایش نخواهد داد. “فلسفه اصلی ما این است که اگر می خواهید در مورد تغییرات آب و هوایی جدی باشید، باید سیستم هایی را طراحی کنید که هزینه هر دلار جدید را داشته باشند، که منجر به حذف کربن جدید از هوا می شود.

نوری دو دارایی متفاوت NRT و Nori Token را مدیریت می کند. NRT تناژ حذف کربن در نوری است و نشان دهنده یک تن CO است2 حداقل به مدت 10 سال از جو حذف شده است. پس از تکمیل فرآیند ثبت نام نوری، ارائه دهنده NRT می تواند آنها را در بازار نوری ثبت کند. BAT به نوبه خود مستقیماً به افراد و سازمان هایی فروخته می شود که به دنبال کاهش انتشار کربن هستند. به این ترتیب، همه می توانند در معکوس کردن تغییرات آب و هوایی مشارکت کنند. با توجه به مطالبی که تاکنون در این مقاله خوانده اید، بدیهی است که شما یک روح صبور هستید – اگر قیمت یک سینی لاته را در اطراف خود دارید و میل به صرف انرژی بسیار زیاد برای آن دارید، شما نیز می توانید قدرت را تجربه کنید. از نوری از دست اول و هزینه 15 دلار برای استخراج یک تن کربن از هوا در حال حاضر.

14 سرمایه گذار در فناوری های اقلیمی استراتژی های خود را برای نیمه اول سال 2022 به اشتراک می گذارند

توکن (“NORI”) اواخر امسال راه اندازی می شود.

“توکن نوری هنوز منتشر نشده است – ما می خواستیم این مفهوم را ثابت کنیم. کربن به خودی خود دشوار است، و زمانی که شما شروع به معرفی رمزنگاری می کنید، آن را بسیار پیچیده تر می کند. گامبیل توضیح می‌دهد که ما چهار سال و نیم گذشته را صرف ساختن جنبه کربنی کسب‌وکار کرده‌ایم و ثابت کردیم که عرضه و تقاضای قابل‌توجهی وجود دارد. “یک خرید نماد یک NRT است – یا یک تن کربن حذف شده است. ایده این است که قیمت توکن هر چه باشد، به قیمت مرجع کربن تبدیل می شود. تنها راهی که امروزه در مورد جبران‌های کربن داوطلبانه در اختیار داریم، زمانی است که شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند یا داوطلبانه قیمت‌ها را گزارش می‌کنند – برای مثال، اگر شرکتی مانند مایکروسافت یک گزارش زیست‌محیطی برای سهامدارانش منتشر کند. اگر آن‌ها نبودند، ما حتی نمی‌دانستیم.»

نوری قول می دهد که فوراً هر نوع BAT خریداری شده را پس بگیرد، از فروش مجدد اعتبارات کربن جلوگیری می کند و به طور موثر ارزش فروش مجدد اعتبار کربن را از بین می برد. این مهم ترین دلیل استفاده از بلاک چین است، اما تیم نوری استدلال های دیگری نیز دارد.

گامبیل گفت: «تا به امروز، صنعت جبران کربن با مشکلات بومی، از جمله تقاضای اعتبار مضاعف دست و پنجه نرم می کند. «ماهیت پایدار بلاک چین، شفافیت اعتبار را ایجاد می کند، و پاداش هایی را برای حذف کربن به جامعه خود ارائه می دهد. این مهمترین دلیل است، اما دو دلیل دیگر وجود دارد. ایکسنگه داشتن یک دارایی قابل فروش به صورت توکن به این معنی است که می‌توانیم کربن را شفاف‌تر ارزیابی کنیم.»

سومین دلیل پذیرش بلاک چین نوعی مکانیزم بیمه در برابر کابوس روابط عمومی است. همانطور که ProPublica چند سال پیش اعلام کرد، اعتبارات کربن به گونه‌ای فروخته و دوباره فروخته می‌شوند که آنها را به شوخی تبدیل می‌کند، بدون هیچ پیشرفتی. بدتر از آن، شرکت‌ها توانستند اعتبارات کربنی را که خریداری کرده‌اند (چه با حسن نیت یا به‌عنوان لوح خالی) شناسایی کنند و سبز شوند. وقتی یک شرکت گرفتار می شود، اوضاع زشت می شود و نمونه هایی از شرکت ها وجود دارد که از جبران کربن اجتناب می کنند، زیرا هیچ راه مطمئنی برای اطمینان از اینکه درختانی که برای کاشت آنها پول پرداخت کرده اند برای چندین سال ریشه کن نخواهند شد. دیر تا جایی برای هر محصولی ایجاد شود. روزنامه

«بشرکت‌های شرکتی ig مانند مایکروسافت یا Salesforce یا سایرین با این مشکل مواجه هستند – وقتی آنها جبران‌های کربنی را خریداری می‌کنند، در واقع آن را به عنوان یک بدهی می‌بینند. نه تنها از نظر مالی، بلکه از نظر اعتباری هم: اگر برای جنگلداری وام بخرند و بعد این جنگل برداشت یا سوزانده شود یا چیزی شبیه به این، حق حمایت ندارند. گامبیل توضیح داد که هیچ کاری نمی توانند بکنند و در مطبوعات به خاطر آن نابود خواهند شد. “سال‌ها پیش، مدیر توسعه پایدار در JetBlue به من گفت: “من نمی‌خواهم یک خبرنگار تحقیقی در خانه من ظاهر شود و به من بگوید که چیزی که برای آن هزینه کردم واقعاً اتفاق نیفتاده است.” تیم های مشاوره آنها با یک دسته از کارگزاران مختلف کار می کنند و زمان و تلاش زیادی را صرف کار روی پروژه های فردی می کنند. و فقط مقیاس پذیر نیست. این هزینه تراکنش ها را افزایش می دهد.»

تصمیم نوری بر عهده گرفتن مسئولیت و ارائه 10 سال گارانتی است. کشاورزانی که ترسیب کربن را انجام می دهند باید هر چند سال یکبار دوباره بررسی کنند که همچنان به قراردادهای خود پایبند هستند. البته، زمانی که کربن جدید می فروشند، برای یک دوره 10 ساله جدید نیز ثبت نام می کنند که با گسترش این عمل، شیوه های کشاورزی بهتر را بیشتر قفل می کند. این شرکت این کار را با پرداخت توکن‌های NORI به کشاورزان انجام می‌دهد که در طول زمان آن‌ها را به دست می‌آورند. اگر معامله را پایان دهند، توکن ها یک جلیقه می گیرند و می توانند آن را در بازار بفروشند. و از آنجایی که اینها نشانه هستند، این امید ضمنی وجود دارد که ارزش آنها هنگام پوشیدن لباس بالا می رود.

گامبیل توضیح می دهد: “اگر متوجه شویم که نوعی از دست دادن کربن وجود دارد، توکن های محدود را بازیابی می کنیم.” “ما از این توکن ها برای خرید BAT جدید از طرف خریدار اصلی از یک تامین کننده دیگر استفاده می کنیم. ما فقط می توانیم این کار را انجام دهیم زیرا توکن همیشه یک تن قیمت دارد. اگر این کار را با پول نقد انجام می دادیم، در آن صورت مستعد تغییرات بزرگ قیمت بودیم و اصلاً کار نمی کرد. بنابراین این سه دلیلی است که ما این کار را به صورت زنجیره ای انجام می دهیم.”