منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • نگاهی به صندوق بنیانگذاران بیندازید زیرا 5 میلیارد دلار در دو صندوق جدید بسته می شود

نگاهی به صندوق بنیانگذاران بیندازید زیرا 5 میلیارد دلار در دو صندوق جدید بسته می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
نگاهی به صندوق بنیانگذاران بیندازید زیرا 5 میلیارد دلار در دو صندوق جدید بسته می شود

صندوق بنیانگذاران پول زیادی از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است. همچنین سرمایه زیادی را برگردانده است.

بسیاری از اقدامات در هر دو جبهه اخیرا انجام شده است. دیروز، این جوان 17 ساله بیش از 5 میلیارد دلار تعهدات سرمایه ای جدید از دو صندوق جدید – 1.9 میلیارد دلار در مرحله اولیه و وسیله نقلیه در مرحله رشد 3.4 میلیارد دلار – برداشت که منجر به تقریباً کل دارایی های تحت مدیریت آن شد. 11 میلیارد دلار این خیلی قاطریه اما همانطور که این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو که به تازگی دفتر خود را در میامی افتتاح کرده است، اوایل امروز به ما گفت، تنها در دو سال گذشته 10 میلیارد دلار از سهام خود را به سرمایه گذاران بازگردانده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی سرمایه گذاری این سرمایه تازه، اوایل امروز با لورن گراس و برایان سینگرمن، شرکای قدیمی تیم 35 نفره صحبت کردیم. آنها همچنین به سوالاتی در مورد چگونگی ساختار شرکت امروز پاسخ دادند. هر چند وقت یکبار تصمیمات سرمایه گذاری شامل پیتر تیل یکی از بنیانگذاران مشهور است. و اینکه آیا Founders Fund قصد دارد شرکت‌های بیشتری را انکوبه کند یا خیر (اندوریل و پالانتیر اینگونه شروع کردند). در اینجا یک چت سریع وجود دارد که برای مدت کمی ویرایش شده است.

TC: حدود یک سوم کارکنان شما را سرمایه گذاران تشکیل می دهند. حالا چند نفر از آنها در میامی مقابل سانفرانسیسکو حضور دارند؟

FF: ما پنج عضو تیم میامی از جمله کیت رابوآ داریم [who opened the office]کیه [general partner] آنجا. ماتیاس هم داریم [Van Thienen] که اخیراً به شریک و دلیان ارتقا یافته است [Asparouhov]یکی از کارگردانان ما آنجاست.

کدام تیم بیشتر روی مرحله اولیه و کدام تیم بر معاملات مرحله رشد متمرکز است؟

همه اعضای تیم ما متخصص جهانی محسوب می شوند. ما انتظار داریم افراد بتوانند در بخش‌های مختلف و به صورت مرحله‌ای کار کنند. ما یک رویکرد کاملا فرصت طلبانه داریم. این بهترین خدمات را از نظر بازگشت به ما داشت. ما افراد را تشویق می کنیم که مزیت رقابتی خود را بیابند و بخش ها یا مراحل مورد علاقه خود را دنبال کنند، اما این مورد توسط شرکت الزامی نیست.

آن وقت تصمیمات چگونه گرفته می شود؟

با افزایش اندازه چک های خود، درجات مختلفی از رای اجباری داریم.

من مصاحبه کردم [former Founders Fund partner] Cyan Banister چند سال پیش و او اشاره کرد که آستانه خاصی وجود دارد که پیتر تیل همیشه درگیر آن است. آیا هنوز هم همینطور است؟

بله، همه پزشکان عمومی ما وقتی چک بزرگتری می نویسیم وزن می کنند.

شما سرمایه زیادی در اختیار دارید. آیا در بازار عمومی سرمایه گذاری می کنید؟

ما قطعاً توانایی انجام این کار را داریم مقداریاما به طور کلی مواضع عمومی ما از جنبه خصوصی است.

آیا این بدان معناست که اگر در سبد سهام شما به عنوان یک شرکت خصوصی نبود، در شرکتی که سهام آن در حال فروش است سرمایه گذاری نمی کنید؟

ممکن است بی نظیر اتفاق بیفتد، اما مزیت ها و نقاط قوت نسبی در بخش خصوصی است.

آیا شما به عنوان یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده ساختار یافته اید؟

ما ثبت نام نکرده ایم. ما سال‌هاست که بحث می‌کنیم، اما برنامه‌ای نداریم [to make this change].

آیا جهان را از نظر موضوعی می بینید و اگر اینطور است، در حال حاضر کدام موضوعات برای تیم جذاب تر است؟

ما غیر موضوعی هستیم. این مانند پیش بینی رسانه های اجتماعی و کشف فیس بوک نیست [into which Thiel wrote one of the very first checks] یا تصمیم گرفته اند که چیز جالبی در فضای بیرونی وجود دارد و SpaceX را کشف کرده اند (که صندوق بنیانگذاران چندین بار در طول سال ها از سال 2008 در آن سرمایه گذاری کرده است.]در عوض، گوش دادن به ایده های بزرگ و جسورانه در بخش های مختلف بدون تردید به بهترین بازده ما منجر شده است. .

با هر صندوق مایل به سرمایه گذاری در چند استارتاپ هستید؟

شما معمولاً انتظار دارید چند ده سرمایه گذاری داشته باشید، با تعداد انگشت شماری که ما دو، سه، چهار برابر می کنیم، که معمولاً به معنای سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری، 200 میلیون دلاری، 300 میلیون دلاری با هزینه چند میلیارد قرار گرفتن است. این قطعه متمرکز چیزی است که برای نمونه کارها منحصر به فردتر است و بیش از هر چیز دیگری باعث بازدهی می شود.

بزرگترین سرمایه گذار شما کیست؟

صندوق بنیانگذاران بزرگترین سرمایه گذار در هر دوی این موارد است [new funds]این موضوع همیشه برای ما صادق بوده است و قطعاً یک عامل متمایز کننده در بازار است که تمایل دارد از نظر سرمایه کمتر مطابقت داشته باشد. برخی از اعضای تیم ممکن است داشته باشند [a bigger stake in the growth or early stage fund]اما ما به عنوان یک تیم در هر دو طرف فکر می کنیم.

شرکت چه اندازه چک می نویسد، از کوچک ترین تا بزرگ ترین؟

کوچکترین و بزرگترین آنها 1 تا 300 میلیون دلار بود. من هرگز نمی گویم که چکی بزرگتر از آن نمی نویسیم [$300 million] و ما بطور خاص کوچکتر از [$1 million].

استراتژی “کریپتو” شما چیست؟

دو موردی که تیم واقعاً در مورد کریپتو فهمید [include that] تیم ما اولین سرمایه گذاری خود را در بیت کوین در سال 2014 نوشت و در طول زمان موقعیت خود را ایجاد کرد و من می گویم [of our cryptocurrency holdings today] دو سوم در بیت کوین و مابقی در یک محیط کریپتو هستند.

آیا توکن ها یا سهام زیادی در بلاک چین و سایر استارت آپ های مرتبط دارید؟

ما سهام ساختیم، توکن ساختیم.

و آیا هیچ عضوی از تیم شما وجود دارد که به صراحت روی این نوع سرمایه گذاری ها متمرکز باشد؟

مانند همه چیزهایی که در صندوق موسسان، هر زمان که ما هستیم [deciding on] موقعیت کلیدی برای صندوق، مشارکت کامل درگیر است، به خصوص در گفتگوهایی که شامل برایان یا پیتر می شود. امروز می گویم شریکی که بیشتر روی آن تمرکز کرده است [web3 type bets] در جنگل است [Ta, who joined the firm in 2012 as a principal after working in the equity research division for Horizon Capital Group’s brokerage business in Ho Chi Minh City, Vietnam]. اما مانند همه پست ها، این یک کار تیمی است.

با برداشتن یک قدم به عقب، آیا فکری برای تسهیل بازار برای شرکت ها در مراحل بعدی وجود دارد و چه چالش ها و فرصت هایی ایجاد می کند؟

ما قطعاً می بینیم که ارزیابی های بازار خصوصی به آرامی به چند برابر بازار عمومی می رسد و این چیز خوبی است. با سرمایه گذاری خطرپذیر، می توانید در هر چرخه کلان سرمایه گذاری کنید و زمانی که قیمت ها کاهش می یابد – اگر به اندازه کافی نظم و انضباط داشته باشیم که منتظر کاهش قیمت ها باشیم و منتظر باشیم – به این معنی است که همان شرکت ها را ارزان تر می گیریم. و هنوز شرکت های شگفت انگیز زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد. رشد بازیکنانی که بیکار هستند برای ما بهتر است. ما فقط می‌توانیم صبر کنیم تا یک شرکت خارق‌العاده با قیمتی فوق‌العاده به دست آوریم.

من هرگز ندیده ام که تخمین ها به اندازه شش ماه تا یک سال گذشته رشد کنند. نظر شرکت مبنی بر منطقی بودن این برآوردها؟

به نظر من افرادی که دیر وارد شدند غیر منطقی بودند. یک تعدیل رو به بالا وجود داشت که باید اتفاق می افتاد. اکنون مقداری تعدیل نزولی وجود دارد که باید اتفاق بیفتد.

Founders Fund به رشد برخی از شرکت های بسیار معروف کمک کرده است. آیا این تبدیل به بخش بزرگتری از استراتژی شما می شود؟

ما باید بدانیم مزیت رقابتی شما چیست. یک دهه و نیم پیش، پیتر تز بزرگی درباره داده‌های سازمان‌یافته داشت و یکی از بنیان‌گذاران Palantir بود، که می‌دانید از یک موفقیت عظیم چند میلیارد دلاری به دست نیامد. [Founders Fund partner] Trae [Stephens] تز بزرگی در مورد دفاع و حکومت و اینکه چقدر شکسته شد و اندوریل از آن بیرون آمد وجود داشت. کیت [Rabois] در حال حاضر روی OpenStore کار می کند که هنوز خیلی زود است. بنابراین ما برای آن باز هستیم، اما باید درک کنیم که این شخص چه می کند [who will cofound this company] آیا آنها می فهمند که دیگران نمی دانند؟ چرا این شخص مخصوصاً برای این کار مناسب است؟

شما به من گفتید که در چند سال گذشته 10 میلیارد دلار بازدهی برای سرمایه گذاران خود داشته اید. به صورت سهام یا نقد؟

به طور کلی، در مقایسه با بسیاری از شرکت‌های دیگر که می‌خواهند به افزایش چند برابری خود ادامه دهند، پس از محاصره، سهام را به صورت غیر نقدی توزیع نمی‌کنیم. اشکالی ندارد اما مزیت ما باز هم در کشور خصوصی است.

و بزرگترین خروجی های سال های اخیر را کجا دیده اید؟

رانندگان شامل Palantir و Airbnb هستند [both of which delivered] چند میلیارد [dollars in value] هر کدام، سپس آرزو، اسکار، تایید، آسانا و پست همتا نام هایی هستند که چند صد میلیون به آنها بازگشته ایم. [dollars] یا بعد از