منو سایت

نیم دهه رکود واقعیت افزوده

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
نیم دهه رکود واقعیت افزوده

سلام خوانندگان و خوش آمدید دوباره هفته در حال بررسی!!

هفته گذشته در مورد آینده این خبرنامه و آنچه در پیش است صحبت کردم. کوتاه این است که در هفته های آینده زمان خود را برای نویسندگی به پایان خواهم رساند هفته در حال بررسی خبرنامه در حالی که من شروع به ارسال یک خبرنامه جدید TechCrunch به نام می کنم واکنش زنجیره ای تمرکز انحصاری بر کریپتو، وب 3 و متاورس – با تمام پوچ و دسیسه آن.

هیجان انگیزترین عنصر این است که این خبرنامه هفتگی یک پادکست هفتگی به آن پیوست خواهد شد که به زودی جزئیاتی را در مورد آن به اشتراک خواهم گذاشت.

من در حال ارسال هستم هفته در حال بررسی تا چند صد هزار مشترک (و همه شما به دریافت آن ادامه خواهید داد تا زمانی که من باتوم را به همکارم گرگ کومپاراک بسپارم که مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.) واکنش زنجیره ای با مربع شروع می شود، بنابراین اگر از قبل در خبرنامه مشترک شوید تا در روز اول به صندوق ورودی شما بیفتد، معنای زیادی خواهد داشت. می توانید آن را در TechCrunch انجام دهید صفحه خبرنامه لطفا!

اکنون که کرال من به پایان رسیده است، هنوز چند هفته دیگر مرا در اختیار دارید، پس بیایید به قسمت اصلی به روز رسانی این هفته برویم. Magic Leap را به یاد دارید؟ هدفون های جدید منتشر نشده آنها را امتحان کردم و با مدیر عامل شرکت در مورد سفر وحشیانه این استارت آپ تاکنون صحبت کردم. بنابراین، اجازه دهید در مورد آن صحبت کنیم.


نیم دهه رکود واقعیت افزوده

چیز بزرگ

این هفته، من حدود یک ساعت را صرف بازی با هدفون مجیک لیپ منتشر نشده در حین بحث در مورد سفر وحشی واقعیت افزوده شرکت با پگی جانسون، مدیرعامل مجیک لیپ و سایر اعضای تیم اجرایی آن‌ها کردم. در نهایت، Magic Leap در آستانه ارائه یک دستگاه بسیار اعتیاد آور است، اما صنعت در نزدیک به پنج سال از زمانی که این شرکت اولین دستگاه خود را رونمایی کرد، چنان رکود داشته است که واقعیت افزوده هرگز به این اندازه دور از ذهن نبوده است.

تعداد کمی از استارت‌آپ‌ها به اندازه تولیدکننده عینک‌های واقعیت افزوده Magic Leap در سال‌های اخیر مورد تحقیر عمومی شرکت‌ها قرار گرفته‌اند. این حماسه ای است که پیشرفت صنعتی را – که به عنوان جانشین اجتناب ناپذیر تلفن های همراه تبلیغ می شود – کند کرده است.

استارت آپ فلوریدا به طرز شرم آور میلیاردها سرمایه سرمایه گذاری خطرپذیر را با وعده آینده فناوری جدید برای مصرف کنندگان بسیار تاثیرگذارتر از عرضه آیفون جذب کرده است. هنگامی که سرانجام پس از سال ها کندی، پنهان کاری و سر و صدا، اولین محصول خود را منتشر کرد، ناظران فناوری با دستگاهی مخالفت کردند که نتوانست بسیاری از ادعاهای مطرح شده توسط بنیانگذار استارت آپ عجیب و غریب رونی ابوویتز را برآورده کند و در عوض نسبت به رقیب مایکروسافت هولولنز که سال ها رونمایی شد، سودهای تدریجی قابل توجهی کسب کرد. زودتر پالمر لاکی، بنیانگذار Oculus، این دستگاه را یک “توده غم انگیز” نامید و فروش دستگاه شکست خورد – اطلاعات گزارش داد که این شرکت تنها 6000 دستگاه از آن را در شش ماه پس از انتشار آن به فروش رساند.

“[Magic Leap’s previous marketing strategies] دانیل دیز، مدیر ارشد اجرایی Magic Leap، گفت: برای جلب توجه زیادی به شرکت و خود صنعت، شگفت‌انگیز بودند، و در تعیین انتظارات واقع بینانه خوب نبودند.

این شروع مضحک با یک فروپاشی مالی تقریباً فاجعه‌بار برای شرکت پرهزینه همراه شد، که مجبور شد نیمی از کارکنان شرکت را در آوریل 2020 اخراج کند و برای تامین مالی پل التماس کرد، که برای جلوگیری از محرومیت با تخفیف زیادی جمع‌آوری کرد. . . به دنبال این حرکت، ابوویتز استعفا داد و پگی جانسون، مدیرعامل سابق مایکروسافت، فریب خورد تا شرکت را تغییر دهد و جاه‌طلبی‌های کوتاه‌مدت مصرف‌کننده خود را به نفع استقرار شرکت‌های کمتر جذاب کنار بگذارد.

جانسون به من گفت: «وقتی وارد شدم، باید تمرکز خود را دوباره تنظیم می‌کردم و اعتماد به نفس را باز می‌گرداندم.

پس از 18 ماه کار در بحبوحه یک بیماری همه گیر جهانی به ظاهر بی پایان، جانسون مرا راهنمایی کرد تا نشان دهم شرکت روی چه چیزی کار می کند: هدفون جدید او، Magic Leap 2.

من حدود 20 دقیقه را با هدفون جدید سپری کردم که شامل عینک های صورت بسیار سبک تر (248 گرم در مقابل 316 گرم ML1)، یک کنترل از راه دور ورودی (با سیستم ردیابی نوری جدید) و یک بسته محاسباتی نسبتاً سنگین است که با تسمه ای که مغز دستگاه را نگه می دارد. ویژگی اصلی دستگاه، میدان دید گسترده آن است که اکنون فضای بصری داخل عینک را تقریبا دو برابر می کند، جایی که می توان محتوای دیجیتالی را نمایش داد. این یک شاهکار چشمگیر است و باعث می شود هدفون نسبت به نسل قبلی خود پیشرفت واضحی داشته باشد.

این دستگاه هنوز در حال توسعه است و واضح است که آنها در حال آزمایش برخی از ویژگی های نرم افزاری جدید هستند که امیدواریم زمانی که دستگاه در تابستان امسال به جایی برسد، به خوبی تنظیم شود. به طور کلی، من با آنچه صادقانه به نظر می رسد بهترین دستگاه واقعیت افزوده در بازار به زودی تحت تاثیر قرار گرفتم. اما در حالی که سود زیادی نسبت به دستگاه‌های رقیب مانند هولولنز 2 کسب می‌کند، هنوز واضح است که حتی اگر این اولین نسخه آن‌ها بود، باز هم انتظاراتی را که مدیران مجیک لیپ برای دستگاه و دسته اصلی تعیین کرده بودند برآورده نمی‌کرد. تولید – محصول.

Magic Leap به استارت آپ های مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا قبل از راه اندازی در اواسط سال 2022 به هدفون AR جدید خود دسترسی داشته باشند.

من زمان بسیار زیادی را صرف پوشش بازار AR/VR کردم و ده ها داستان درباره Magic Leap به طور خاص در طول سال ها نوشتم، احتمالاً هزاران داستان دیگر برای صنعت گسترده AR / VR. آنچه برای من واضح است این است که صنعت AR سال ها در فضای عمومی راکد بوده است. توسعه AR موبایل در تلفن های هوشمند کم و بیش یک شکست کامل بود و ده ها استارتاپ را از بین برد. آینده استفاده سازمانی نیز برای من خیلی روشن به نظر نمی رسد، زیرا پخش کننده های سخت افزاری کمی وجود دارد که هدفون های کمی را تامین می کند که حتی در مقایسه با سال های 2018 یا 2019، مرحله زیادی برای توسعه نرم افزار وجود ندارد.

جانسون اذعان می کند: «در فضایی که ما به دنبال آن هستیم… واقعاً فقط ما و مایکروسافت هستیم.

از آنجایی که به نظر می‌رسد مایکروسافت با یک قرارداد نظامی چند میلیارد دلاری مواجه است و گزارش‌ها ممکن است علاقه خود را به انتشار نسخه جدید هولولنز از دست بدهند، واضح است که Magic Leap در موقعیت تنهایی قرار دارد. هنوز چیزی وجود دارد که مصرف کنندگان نسبت به آن احساس خوش بینی کنند، زیرا طبق گزارش ها، فیس بوک و اپل توجه خود را به نسخه مصرف کننده یک دستگاه با واقعیت ترکیبی معطوف کرده اند. اما در حالی که اپل به شایعات عرضه هدست برای مصرف کنندگان نزدیک می شود، جولی لارسون-گرین، مدیر ارشد اجرایی Magic Leap در مورد آنچه که ممکن است عرضه کند، شک دارد.

لارسون-گرین به من می گوید: «ما ببینیم آنها چه می کنند. “من هنوز نفهمیدم چه سناریوهایی برای کاربرانی وجود دارد که شما را از بازی خارج می کنند، که یک طاقچه کوچک و محدود است… این سناریوها چیست؟” مطمئناً برای من این عینک اعلان نیست، من به چیزهای بیشتری نیاز ندارم که حواس من را پرت کند. اما من برای دیدن نظر اپل هیجان زده هستم.

هفت سال پس از جمع آوری 542 میلیون دلاری 2 میلیارد دلاری، مجیک لیپ با 2 میلیارد دلار، 500 میلیون دلار جمع آوری کرد.


آدام موزری از TechCrunch Disrupt

چیز های دیگر

در اینجا چند داستان این هفته وجود دارد که فکر می کنم لازم است به آنها دقت کنید:

روسیه می گوید اینستاگرام را مسدود می کند

این هفته شلوغی برای شرکت‌هایی بود که از موج تحریم‌های بازار خصوصی علیه روسیه استفاده می‌کردند. در حالی که بسیاری از پلتفرم های بزرگ فناوری به دنبال حذف حضور رسانه های دولتی روسیه در پلتفرم های خود هستند، روسیه به طور خاص متا را هدف قرار داده تا فیس بوک را تعطیل کند و این هفته اعلام کرد که قصد دارد دسترسی به اینستاگرام را نیز در این کشور مسدود کند.

بایدن دستوری برای ارز دیجیتال صادر می کند
دستور اجرایی بایدن در مورد ارزهای دیجیتال این هفته اجرایی شد و صنعت کریپتو آهی آرام گرفت. EO تا حد زیادی سازمان‌های دولتی را بر آن داشته است که تحقیق در مورد پیامدهای ارزهای دیجیتال و اینکه چگونه دولت باید حفاظت از سرمایه‌گذاران را با اطمینان از اینکه ایالات متحده همچنان مرکز نوآوری رمزنگاری‌ها باقی می‌ماند، متعادل کند، آغاز کنند.

همه آنچه اپل در این هفته اعلام کرد
اپل این هفته چندین محصول از جمله مک دسکتاپ جدید بسیار بسیار سریع و آیفون SE ارتقا یافته را معرفی کرد. علاوه بر این، اپل در پیام‌های بسیار کوچک‌تر در رویداد Peek Performance مداخله کرد.


ژتون غیر قابل تعویض طلایی زیر ذره بین با مدار شبکه کامپیوتری.

اعتبار تصویر: مستوفاکالکی (در یک پنجره جدید باز می شود) / گتی ایماژ

چیزهایی اضافه کرد

برخی از مطالب مورد علاقه من از سرویس اشتراک TechCrunch + ما در این هفته:

آیا درگیر NFT هستیم؟

«وضعیت بازار NFT به خودی خود یک پروژه داده قانع کننده است. نوسانات تاریخی قیمت توکن‌های کریپتو و سایر دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین بالا است، به این معنی که ممکن است فریب بخورید و برای اینکه بازارها را بچرخانید و احمقانه به نظر برسید، برای یک روند زودهنگام فراخوانی کنید. در دنیای رمزنگاری، عاقلانه است که هرگز نگوییم هرگز. با این حال، ما خوشحالیم که تعدادی از داده ها را برجسته می کنیم که نشان می دهد بازار NFT در تعدادی از محورها در حال کند شدن است، که حداقل نشان می دهد که رشد در بخش داغ متوقف شده است … “

چگونه TAM استارت آپ خود را محاسبه کنیم

«… هنگام ارائه داده‌های مربوط به اندازه بازار شما به سرمایه‌گذاران، آنها به دنبال اطلاعات مربوط به TAM، SAM و SOM خواهند بود. این نقاط داده حاوی رمز و راز اعدادی است که ممکن است عظیم و غیرقابل دسترس به نظر برسند، اما اگر رویکردی روشمند برای تعیین اندازه بازار داشته باشید، متوجه خواهید شد که واقعاً آنقدرها هم پیچیده نیست …

6 تکنسین به تفصیل توضیح می دهند که چگونه هیچ کدی توسعه نرم افزار را تغییر نمی دهد

«… با این حال، استقرار انبوه هنوز متوقف شده است: بسیاری از سازمان‌ها ترجیح می‌دهند از ابتدا بسازند، و راه‌حل‌های کامل از پایان تا انتها هنوز پیدا نمی‌شود. برای نگاهی دقیق تر به جنبه های فنی فضا، تصمیم گرفتیم با برخی از فناورانی که در حال معرفی انقلاب کد/کد پایین هستند صحبت کنیم…


با تشکر برای خواندن!