منو سایت

هدف Braid این است که جمع شدن پول با دوستان را باز کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هدف Braid این است که جمع شدن پول با دوستان را باز کند

کارآفرین آماندا پیتون او همیشه “دوستی که با پول خوب کار می کند” بوده است، چه به عنوان یک صندوقدار در دبیرستان خود در سن 16 سالگی و چه امروز به عنوان بنیانگذار Braid، شرکتی که می خواهد کیف پول های مشترک را در بین مصرف کنندگان محبوب تر کند.

او به TechCrunch گفت: «مردم از پول وحشت دارند، بنابراین من باید به آن تکیه کنم تا هرگز برای من ترسناک نشود. “سپس من این لحظه را روی لامپ داشتم: همه محصولات مالی برای افراد یا مشاغل طراحی شده اند، و بنابراین همه تعاملات اجتماعی با پولی که ما داریم حول حساب های فردی ایجاد می شود.” جدایی حاصل می تواند استرس را در اطراف پول افزایش دهد، به خصوص زمانی که یک فرد باید مدیر مالی یک خانواده، خانواده یا گروهی از دوستان شود.

پلتفرم تامین مالی گروه Braid که در سال 2019 تأسیس شد، به دنبال این است که تراکنش‌ها را برای بازیگران مختلف، از خانواده‌های مشترک گرفته تا تصادفات و پروژه‌های خلاقانه، انجام دهد. تغییر جدیدی در پیوندهای پرداخت مصرف‌کننده اخیراً راه‌اندازی شده است: مردم می‌توانند با هر تلاشی یک استخر Braid ایجاد کنند – صندوقی برای سفر به ایتالیا در تابستان امسال، بنزین مشترک خودرو یا هزینه کردن بچه گربه‌ها برای تنقلات ماهانه در باشگاه کتاب – و فراتر از آن برای ارسال. پیوندی به دوستانی که می خواهند پول سرمایه گذاری کنند. سپس پول مستقیماً به کیف پول می رود و سازنده می تواند آن را به تنهایی یا همراه با شرکت کنندگان مدیریت کند.

از زمانی که Braid برای اولین بار این محصول را در ژانویه آزمایش کرد، بیش از 90000 استخر ایجاد شده است.

پیتون گفت: “سوال راهنما برای ما همیشه این بوده است، “چگونه به اشتراک گذاری پول بد نباشیم؟”

با وجود افزایش خدماتی مانند Cash App، Venmo، Zelle و Splitwise، و همچنین فین‌تک‌های چندنفره کوچکتر مانند Zeta، Braid معتقد نیست که کیف پول‌های مشترک هنوز در مقیاس انبوه وجود دارند. این به طور خاص برای کمک به گروه هایی از مردم ایجاد شده است که به جای تقسیم پول بعد از غذا یا جمع آوری پول برای هدیه ای که یک نفر بیرون می رود و می خرد، برای کار بعدی که با هم انجام می دهند، پرداخت کنند.

پول پیچیده است، بنابراین من آن را به این صورت بیان می کنم: در حالی که برخی از هزینه ها فقط به یک نفر نیاز دارد که کارت خود را ترک کند، برخی دیگر مانند صندوق پس انداز فعلی برای خرج کردن در یک مهمانی مجردی، می تواند از بسیاری از افرادی که این قدرت را دارند سود ببرند. خرج کردن” از استخر.

پیتون گفت، تامین مالی جمعی مانند جمع کردن پول است، اما نوع سیلو خاص خود را دارد.

پیتون گفت: «وقتی همه این پول را در GoFundMe جمع‌آوری کردیم، باید آن را به جای دیگری بفرستید، و معمولاً حساب بانکی شخصی است – بنابراین پول را با هم خرج نمی‌کنید». “تا آنجا که من می دانم، هیچ کارت نقدی برای خرج کردن پول وجود ندارد.” Braid می خواهد مکانی باشد که در آن جمع آوری، مدیریت و خرج می کنید.

هدف Braid این است که جمع شدن پول با دوستان را باز کند

اعتبار تصویر: کاشی

پیتون توضیح داد که امیدوار است شرکت او حد وسطی باشد بین دوستی که همیشه در آخر شام حسابش را تقسیم می کند و کسی که حسابی و انعام دادن خود را زیاد می کند. سهولت استفاده مهم است: هر استخر شماره حساب و شماره بانک خود را دارد، بنابراین شرکت کنندگان می توانند مستقیماً بخشی از حقوق خود را هر ماه به استخر واریز کنند. هر استخر همچنین با کارت نقدی فیزیکی یا دیجیتالی خود ارائه می شود – و هزینه های مبادله جایی است که Braid منبع اصلی درآمد خود را تشکیل می دهد.

شفافیت در اهداف و حدود پول یکی از عوارض استفاده از Braid است که برای بنیانگذار مهم است و به گفته وی در حال حاضر در چشم انداز کلی فین تک وجود ندارد.

البته در گروه بندی پول مردم چالش های فنی وجود دارد.

نمای کلی فین تک: فین تک و بانک ها دنج تر می شوند

با افزایش آنها، پول پیچیده تر می شود. اگر همه به یک صندوق دسترسی داشته باشند، چگونه می‌توانید گروهی از افراد را به یکدیگر اعتماد کنید؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر کسی پول جمع‌آوری شده برای امور خیریه را بگیرد و آن را برای یک ماشین جدید خرج کند؟ یا به سناریویی کمتر فریبنده و ناخوشایند فکر کنید: شما و دوستانتان برای سفر پول جمع آوری می کنید. متوجه می شوید که همه آنها یک چت گروهی مخفی برای تمسخر شما راه اندازی کرده اند. نیازی به گفتن نیست که شما می خواهید پول خود را برداشت کنید (و همچنین وفاداری خود).

Braid با کمک به دوستان و نه غریبه ها برای جمع آوری پول با هم شروع می شود – ترفندی که ممکن است آنها را از برخی از این تنش ها نجات دهد.

او گفت: «در حال حاضر ماهانه هفت رقم از حجم پرداخت‌ها را پردازش می‌کنیم و این آن‌قدر که فکر می‌کردم مشکل بزرگی نیست، زیرا فکر می‌کنم عواقب اجتماعی کسب درآمدی که مال شما نیست، بسیار شدید است. . “شما می توانید تمام پول را بردارید، اما همه دوستان خود را از دست خواهید داد.”

با این حال، بنیانگذار خاطرنشان کرد که بازیگران بد می توانند با رشد شرکت به مشکل بزرگتری تبدیل شوند. پول مشترک چالش های بی شماری را ایجاد می کند: محدودیت های نظارتی، پویایی فنی نحوه جابجایی پول و البته رفتار مصرف کننده فوق. در حال انتظار، Braid ویژگی‌های خاصی را برای رفع برخی نگرانی‌ها تنظیم کرده است، مانند ایجاد گزینه‌هایی برای محدود کردن محدودیت‌های مخارج شرکت‌کنندگان، دسترسی به کارت نقدی، و تجسم تاریخچه هزینه‌ای که همه می‌توانند ببینند.

این تفاوت ظریف دلیلی است که او فکر می‌کند شرکت‌هایی مانند Venmo و دیگران نمی‌توانند مانند یک پیچ و مهره فین‌تک اجتماعی را انجام دهند. “من به یک برنامه عالی علاقه مند نیستم. من علاقه ای به تبدیل شدن به کارت اصلی بالای کیف پول ندارم، نه؟ ما می خواهیم به این استفاده از افرادی که باید با پول کارها را انجام دهند خدمت کنیم.

اگرچه Venmo ممکن است شروع به ایجاد یک برنامه مالی گروهی نکند، ایده قدرت غیرمتمرکز و متعلق به جامعه به لطف رمزارز رشد کرده است. همچنین بررسی شد: یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAO میلیون ها دلار جمع آوری کرد – و سپس یک اشتباه به دزد اجازه داد 50 میلیون دلار در ارز مجازی سرقت کند.

پیتون معتقد است که cryptomania هنوز تا حد زیادی خبر خوبی برای Braid است، اگرچه فین‌تک در دسته وب 3 قرار نمی‌گیرد.

امیره یحیویی می خواهد موس یک استارت آپ فین تک “رادیکال” باشد

او گفت: “راستش بگویم، من بسیار هیجان زده هستم که این نوع به اشتراک گذاری فکر وجود دارد که چگونه می توانیم به مردم کمک کنیم کارهای بیشتری در گروه انجام دهند و به طور گسترده تر، چگونه می توانیم تعامل و همکاری را آسان تر و قدرتمندتر کنیم.” . در آینده، Braid می‌خواهد که مصرف‌کنندگان بتوانند با همه نوع سرمایه، استخرهای خود را تامین مالی کنند. تا کنون، پیتون هیچ فایده‌ای در برندسازی Braid به عنوان یک شرکت web3 نمی‌بیند.

“من نمی دانم که آیا این یک دیدگاه متناقض است یا نه، اما DAO ها همه جا هستند، اینطور نیست؟” آتش، فضای کار مشترک، استودیو، “او گفت. من نمی‌خواهم بگویم سنتی، اگرچه ممکن است آن‌ها من را چنین خطاب کنند، اما فکر می‌کنم فرصت‌های عظیم مصرف‌کننده برای پرداخت بسیار زیاد است.»

لازم به ذکر است که این شرکت برای اولین بار بین پیتون و مهندس محصول تاد برمن تأسیس شد که در سال 2020 برای پیوستن به پلتفرم بازاریابی و تبلیغات رفت. در همان سال، Braid اولین و تنها دور رسمی سرمایه خود را تا به امروز، دور اولیه 9 میلیون دلار از سرمایه گذاران، از جمله Index و Accel، افزایش داد.

Fintech TAM توسط برنامه های دوستیابی توضیح داده شده است