منو سایت

هدف Educapital جمع آوری 160 میلیون دلار سرمایه با تمرکز بر edtech و آینده کار است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هدف Educapital جمع آوری 160 میلیون دلار سرمایه با تمرکز بر edtech و آینده کار است.

VC Educapital اخیراً اعلام کرد که به اولین بسته شدن دومین صندوق خود رسیده است. این تیم قبلاً 105 میلیون دلار (100 میلیون یورو) ارائه کرده است و اکنون می‌خواهد به 160 میلیون دلار (150 میلیون یورو) برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های edtech و همچنین شرکت‌هایی که روی آینده کار کار می‌کنند، برسد.

من با ماری کریستین لوت، یکی از دو بنیانگذار شرکت با لیتزی مارک تماس گرفتم تا بتواند در مورد پایان نامه سرمایه گذاری و اهداف Educapital با این صندوق دوم به من بگوید.

“ما شرکت را چهار سال پیش راه اندازی کردیم. ما اولین صندوق edtech اروپایی بودیم. در چهار سال ما در 20 شرکت سرمایه گذاری کرده ایم که بیشتر آنها در اروپا هستند. ماری کریستین لو به من گفت: ما طیف گسترده ای از سرمایه گذاری ها را از دوران کودکی تا آموزش حرفه ای داریم.

برخی از شرکت‌های موجود در اولین سبد سرمایه این شرکت عبارتند از 360Learning، Labster، Preply، LiveMentor، Simundia و PowerZ.

تاکنون، Educapital دو خروجی (Lalilo و AppScho) ایجاد کرده است و بسیاری از شرکت‌های سبد سرمایه‌گذاری‌های بعدی را انجام داده‌اند. حدود 40 درصد از شرکت‌های موجود در سبد آموزشی Educapital توسط یک زن تأسیس یا با هم تأسیس شده‌اند.

“بحران کووید یک کاتالیزور بود – تاریخ شتاب گرفته است. لووت گفت: ما 5 تا 10 سال پس انداز کردیم.

این تیم با صندوق دوم آموزش و پرورش می خواست 100 میلیون یورو جذب کند. اما بسیار آسان بود، زیرا آنها با اولین بسته شدن صندوق به این هدف دست یافتند. Educapital اکنون می خواهد به سقف 150 میلیون یورویی صندوق برسد.

“ما فکر می کنیم که یک تغییر کامل رخ داده است. Levet گفت: «این سخت تر از همیشه است که بین کار، مدرسه و آموزش حرفه ای مرزی قائل شویم.

Educapital می خواهد در 20 شرکت دیگر سرمایه گذاری کند. دور معمولی Educapital بین 3 میلیون تا 10 میلیون یورو است، به احتمال زیاد در مرحله سری A. سه شرکت قبلاً از صندوق دوم Educapital – Chance، Fourth Rev و Invivox جمع آوری کرده اند.

وقتی صحبت از شرکای محدود به میان می آید، بسیاری از حامیان آموزشی موجود تصمیم گرفته اند در صندوق دوم سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاران عبارتند از Hachette Livre، Bayard، Education for the Many و دیگران. سرمایه گذاران جدید عبارتند از Éditions Francis Lefebvre، The Jacobs Foundation، UMR، BNP Paribas Innovation، Arkea، Matmut و دیگران.

در بحث من، ماری-کریستین لو همچنین اصرار داشت که Educapital صرفاً یک صندوق edtech نیست – با وجود نام. این شرکت در حال حاضر همچنین می خواهد در استارت آپ ها برای “کارهای آینده” سرمایه گذاری کند.