منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • هرج و مرج کلمه! به همین دلیل است که بازی پازل محبوب این هفته دو پاسخ و نحوه رفع آن داشت.

هرج و مرج کلمه! به همین دلیل است که بازی پازل محبوب این هفته دو پاسخ و نحوه رفع آن داشت.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هرج و مرج کلمه! به همین دلیل است که بازی پازل محبوب این هفته دو پاسخ و نحوه رفع آن داشت.

آیا نیویورک تایمز فقط وردل را خراب کرد؟ خوشبختانه خیر. هنگامی که این بازی محبوب پازل توسط شرکت رسانه خبری در ژانویه با مبلغ کم هفت رقمی خریداری شد، این معامله با وعده‌هایی مبنی بر اینکه پس از این انتقال هیچ تغییری در بازی Wordle ایجاد نخواهد شد، انجام شد. اما به نظر می رسد که این هفته دیگر اینطور نیست، زمانی که تعدادی از معتادان به وردل متوجه شدند که تصمیمات متفاوتی با دیگرانی که در همان روز معما بازی کرده اند، می گیرند. اگر اینطور باشد، می تواند یکی از نقاط کلیدی فروش Wordle را از بین ببرد. از این گذشته، لذت Wordle فقط حدس زدن کلمه پنج حرفی در کمتر از شش بار نیست – بلکه به اشتراک گذاشتن نتایج شما در رسانه های اجتماعی و مقایسه عملکرد شما با دیگران است.

اسپویل های زیر برای Wordle Puzzle 284 در چهارشنبه، 30 مارس 2022.

با این حال، روز چهارشنبه، بسیاری از بازیکنان Wordle متوجه شدند که راه حل پازل آنها با سایر بازیکنانی که همان بازی را انجام می دهند، یعنی Wordle No، متفاوت است. 284

برای برخی، کلمه برنده “اجاق گاز” بود، اما برای برخی دیگر “هری” بود. باید توجه داشته باشیم که دومی به نام شخص اشاره نمی کند، بلکه به کلمه کمی قدیمی به معنای “مداوم آزاردهنده” یا “شکنجه با حمله مداوم” اشاره دارد.

بازیکنان Wordle از اینکه متوجه شدند راه حل متفاوتی برای پازل خود نسبت به دیگران دارند شگفت زده شدند و برای شکایت به رسانه های اجتماعی روی آوردند. برخی خاطرنشان کردند که قبلاً این مشکل را تجربه کرده بودند و اشاره کردند که بازی چون می دانستند تغییر کرده است. دیوار سنت به عنوان مثال، مجله اشاره کرد که این مشکل قبلا در بازی شماره 241 رخ داده بود، زمانی که برخی از کاربران راه حل “agora” و برخی دیگر “عطر” دریافت کردند.

اما همانطور که مشخص است، نیویورک تایمز روش کار وردل را تغییر نمی دهد. (وای!)

در عوض، این شرکت به TechCrunch گفت که چند کلمه مبهم دیگر را از بازی حذف کرده است تا این پازل در دسترس‌تر باشد. مشخصاً هری در میان آنها بود. این بدان معناست که افرادی که هر روز Wordle را بازی می کردند – صفحه وب بازی را در دستگاه خود باز می گذاشتند – به روز رسانی بازی را دریافت نمی کردند. به عبارت دیگر، نسخه آنها از بازی با نسخه های دیگری که Wordle را در یک پنجره مرورگر جدید بارگذاری کرده بودند، هماهنگ نبود.

جردن کوهن، سخنگوی NYT می گوید: «ما روش کار وردل را تغییر نداده ایم. ما هیچ تغییری در عملکرد یا قوانین اساسی بازی ایجاد نکرده‌ایم و متعهد هستیم که آنچه بازی را عالی می‌کند ادامه دهیم. وی افزود: ما به بررسی تصمیمات و حذف کلمات مبهم یا بالقوه غیر حساس ادامه خواهیم داد.

خوشبختانه این مشکل به راحتی قابل رفع است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت Wordle را به روز کنید تا مطمئن شوید بازی شما همگام است. پس از انجام این کار، کلمات ناشناخته ای که از پایگاه داده Wordle حذف شده اند را دریافت نخواهید کرد و می توانید نتایج خود را به درستی با دیگران مقایسه کنید.

ما درک می کنیم که نیویورک تایمز به دنبال ایجاد یک راه حل پایدارتر و بلندمدت برای این مشکل در آینده است، به طوری که دیگر این نوع اختلاف رخ ندهد. اما این هنوز منتشر نشده است.

بخش بازی های نیویورک تایمز سعی کرد این مشکل را در توییتر توضیح دهد. اما آن است توییت به کاربران دستور می‌دهد تا یک URL خاص را کپی و در مرورگر خود جای‌گذاری کنند و برخی را در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده یا اصلاً چرا اصلاح مورد نیاز است، سردرگم می‌کند.

 

این واقعیت که مشکل “دو کلمه” حتی در وهله اول منفجر شد، به خوبی نشان می دهد که بازی چقدر در بین طرفدارانش محبوب است. در واقع، این بازی آنقدر محبوب است که بازیکنان حتی به خود زحمت بستن پنجره مرورگر خود را پس از اتمام بازی به خود نمی دهند – به خوبی می دانند که فردا برای پازل بعدی بازخواهند گشت. این سطح از اعتیاد برای آینده بازی امیدوار کننده است. اما هرج و مرج ناشی از تنظیمات کوچک همچنین نشان می دهد که کاربران چقدر نسبت به تغییرات اضافی، خطاها یا هر چیز دیگری که ماهیت بازی Wordle را تغییر می دهد، حساس خواهند بود.

این پازل که توسط مهندس نرم‌افزار بروکلین، جاش واردل ایجاد شد، برای اولین بار در اکتبر 2021 راه‌اندازی شد. تا 1 نوامبر 2021، تنها 90 نفر آن را بازی کردند. اما در عرض دو ماه، Wordle به 300000 استفاده رسیده است. امروز میلیون ها بازیکن دارد. با این حال، چیزی که هنوز مشخص نبود این بود که چند نفر از این بازیکنان در واقع Wordle را هر روز راه اندازی می کردند.

همانطور که این حادثه نشان می دهد، باید تعداد زیادی وجود داشته باشد!

جاش واردل، بنیانگذار Wordle، در مورد گسترش ویروس ها و آنچه در آینده است