هر آنچه که باید در مورد روز دموی زمستان 2022 YC بدانید، قسمت 1

هر آنچه که باید در مورد روز دموی زمستان 2022 YC بدانید، قسمت 1

تیم TechCrunch امروز اولین روز از دموی Y Combinator Winter 2022 را پوشش داد، که شامل نیمی از 394 شرکتی بود که قصد دارند به صورت مجازی ارائه کنند. از آنجایی که مجموعه کلی بزرگتر از همیشه است – با مجموع 414 شرکت – ما تصمیم گرفتیم که بسیاری از روندهای روز نمایشی YC را تقسیم کنیم، فتح کنیم و ایجاد کنیم تا از طریق گروه تجزیه و تحلیل کنیم. همه چیز را شامل نمی شود – می توانید وبلاگ Y Combinator را برای لیست در اوقات فراغت خود بررسی کنید – اما در عوض ما در تلاش بوده ایم تا یک هشدار وزوز ارائه دهیم و برخی از شرکت های مورد علاقه خود را در دسته این فصل فراخوانی کنیم.

قبل از اینکه به پوشش کامل روز 1 ما نگاهی بیندازید، باید به برخی آمارهای گسترده‌تر و یادداشت‌های گروهی توجه کنید. گروه کاملا مجازی، سی و چهارمین روز نمایشی YC تا کنون، اولین گروهی بود که قرارداد استاندارد جدید Y Combinator را دریافت کرد. این معامله که در ژانویه اعلام شد، نشان دهنده سرمایه گذاری 500000 دلاری در دو بازرسی برای همان سهم سرمایه قبلی، 7 درصد است. موارد دیگر برای اولین بار برای گروه روز نسخه ی نمایشی YC برای سال 2022 شامل ارائه کشورهایی از نیوزلند، سودان، اوگاندا و کاستاریکا است.

علیرغم افزایش اندازه چک ها، تمرکز جغرافیایی و اندازه کل دسته، نسخه ی نمایشی YC عمدتاً بر اساس تنوع بود. حدود 10٪ از بنیانگذاران در این گروه خود را زن معرفی می کنند که کمتر از 12٪ از دسته قبلی است. حدود 6٪ از بنیانگذاران در این گروه خود را سیاهپوست معرفی کردند که کمی بیش از 4٪ در مقایسه با سال قبل، و 12٪ خود را به عنوان LatinX معرفی کردند که در سال قبل 15٪ کاهش یافته است.

با تشکر فراوان از تیم ما – مری آن، کیت، کانی، لوکاس، دوین، الکس، آلیس، آماندا، آنا، برایس، گرگ، هنری و تاج – برای کار تیمی.

خوب! بدون هیچ مقدمه ای، این چیزی است که امروز انجام دادیم:

روز مورد علاقه نسخه نمایشی YC از TC، قسمت 1

کارکنان TechCrunch زمان زیادی را صرف بررسی فناوری‌هایی می‌کنند که استارت‌آپ‌ها می‌سازند، بخش‌هایی که روی آنها تمرکز می‌کنند و بخش‌هایی از جهان که امیدوارند به آنها خدمت کنند. در نتیجه، هر یک از ما دیدگاه جداگانه ای برای روز نمایشی YC داریم.

از میان صدها شرکتی که امروز دیدیم، کدام یک برای کارمندان TechCrunch بیشتر متمایز بود؟ اینجا را بخوانید!

استارت‌آپ‌ها در هند در نسخه نمایشی YC

بیش از 191 شرکت در هند از طریق شتاب دهنده YC تأمین مالی می شوند که تقریباً نیمی از این شرکت ها در 12 ماه گذشته پذیرفته شده اند. گروهی از شرکت‌های YC Demo Day امسال قصد دارند با انواع چالش‌های فناوری مقابله کنند، اما به نظر می‌رسد بیشتر بر بخش خدمات مالی متمرکز شده‌اند. فکر کنید “اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید”، بانک های پس انداز روی پس انداز متمرکز شده اند، و البته شرط بندی بیت کوین. این برخلاف برداشت‌های قبلی است که در آن بیشتر استارت‌آپ‌های YC در هند در دسته خدمات B2B قرار می‌گیرند.

در اینجا لیست کاملی از استارت آپ های مستقر در هند در دسته زمستان 2022 آمده است.

دسته ای روز فین تک YC نسخه ی نمایشی

بر اساس فهرست راهنمای سازمان، امسال 35 شرکت فین‌تک در روز نمایشی YC وجود دارد که این تعداد کمی بیش از دو برابر فصل زمستان سال 2021 است و از 18 شرکت در برنامه تابستانی بیشتر است. ما هر شرکت نوپا را فهرست کرده‌ایم و افکاری را در مورد مشکل گسترده‌تری ارائه کرده‌ایم که همه در تلاش برای حل آن هستند. چیزی که در مورد گروه امسال متوجه خواهید شد، ازدیاد شرکت هایی از نیجریه، اندونزی و آرژانتین است.

در اینجا لیستی از استارت آپ های فین تک ارائه شده در روز YC Demo 2022 ارائه شده است.

استارت آپ های آفریقایی در روز دمو YC

ایالات متحده بزرگترین نمایندگی را در YC Demo Day W2022 دارد. هند با 32 استارت‌آپ دومین گروه جمعیتی بزرگ است که در این دسته جدید حضور دارد، در حالی که نیجریه با مجموع 18 استارت‌آپ سوم است. این اولین بار است که یک کشور آفریقایی در بین سه کشور برتر قرار می گیرد. آفریقا در کل دارای 24 استارت آپ در این دسته جدید است که رکوردی بیش از 15 در S21 است.

لیست استارت آپ های آفریقایی در YC W22 را به ترتیب حروف الفبا در اینجا بخوانید.

استارت آپ های رقابتی در همان بخش YC

به نظر می رسد YC به طور فعال استارت آپ هایی را هدف قرار می دهد که تقریباً هم سن و سال هستند، در همان کشورها فعالیت می کنند و دقیقاً همان فرصت ها را با مدل های تجاری تقریباً یکسان هدف قرار می دهند. در حالی که با افزایش اندازه کلاس‌های YC، انواع مشابه شرکت‌های درون یک کلاس اجتناب‌ناپذیر شده‌اند، نوعی یکنواختی با جدیدترین دسته از 400 استارت‌آپ آشکارتر از همیشه است. در واقع، به نظر می رسد که برنامه در اینجا حمایت از هر چه بیشتر تیم های رقیب در حال ظهور است – سپس اجازه دهید آنها بجنگند.

ما تعدادی از استارت‌آپ‌هایی را که فکر می‌کنیم در این دسته از YC Demo Day W22 همپوشانی دارند، گردآوری کرده‌ایم. جلد ما را اینجا بخوانید.