هزینه یک ملک "اتصال در بیو" چقدر است؟ تخمین جدید Linktree می گوید 1.3 میلیارد دلار

هزینه یک ملک “اتصال در بیو” چقدر است؟ تخمین جدید Linktree می گوید 1.3 میلیارد دلار

چه کسی فکر می کرد که تعداد زیادی استارت آپ ظاهر شوند زیرا اینستاگرام، تیک تاک و توییتر به شما اجازه می دهند تنها به یک وب سایت در رزومه خود پیوند دهید؟ ظاهراً الکس زکریا یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Linktree این کار را انجام داده است.

“ما در سال 2016 با استفاده از آن برای حل این مشکل برای نوازندگان و هنرمندانی که نیاز به راه بهتری برای ارتباط خارج از رسانه های اجتماعی با همه جریان های درآمدی متفاوت خود داشتند، شروع کردیم و ما واقعاً مجبور بودیم این تجربه را برای کمک به هم متحد کنیم. زکریا به TechCrunch گفت: آنها درآمد را مدیریت می کنند. “هیچ چیز شبیه آن وجود نداشت [Linktree] که وجود داشت. ما این دسته را ایجاد کردیم.”

در طول یک سال و نیم گذشته، Linktree در مجموع 55.7 میلیون دلار در دو دور سرمایه جمع آوری کرده است. امروز، این شرکت مستقر در استرالیا، دور کامل 110 میلیون دلاری را به رهبری Index Ventures و Coatue Management با شرکت AirTree Ventures، Insight Partners و Greenoaks اعلام کرد. این سری C ارزش Linktree را 1.3 میلیارد دلار افزایش می دهد. این برای چیزی است که اساساً سازنده سبک وزن وب سایت های کوچک است.

این ابزارها برای افراد یا برندهای با نفوذ بیشتر کاربرد دارند. Linktree دارای مشتریانی مانند Selena Gomez، TikTok و Major League Baseball است، اما حتی کاربران عادی رسانه های اجتماعی نیز برنامه هایی را برای Linktree پیدا کرده اند – برخی از افراد از آن برای فهرست کردن منابع برای پشتیبانی از اهداف مورد علاقه خود استفاده می کنند، یا به سادگی دوستان خود را به نمایه های آنها هدایت می کنند. دیگر پلتفرم ها

مانند هر ایده خوب، شرکت های دیگر سعی کرده اند این ایده را به چیزی بهتر تبدیل کنند – پلتفرم هایی مانند Beacons، Snipfeed، Lightricks و Streamlabs سازنده های پیوند زیستی را با نگاهی به سازندگان رسانه های اجتماعی راه اندازی کرده اند، اما Linktree با معرفی زنگ‌ها و سوت‌های خود، مانند ادغام با PayPal و Shopify، موفق به انجام این کار شد. Linktree همچنین اخیرا Songlink / Odelski را برای ایجاد یک ویژگی اتصال موسیقی خریداری کرده است. با Music Link، هنرمندان می‌توانند پیوندی به آهنگ خود را در هر پلتفرمی قرار دهند، و Linktree آنها به‌طور خودکار با پیوندهای آهنگ‌شان در همه پلت‌فرم‌ها پر می‌شود، به‌جای اینکه برای دریافت پیوند به هر پلتفرم به‌صورت جداگانه پیمایش کند.

زکریا گفت: “ما در حال حاضر بیش از 24 میلیون کاربر داریم که روزانه نزدیک به 40000 ثبت نام می کنند.” تنها سال گذشته، او به TechCrunch گفت که Linktree 12 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، که نشان می‌دهد براساس آمار، Linktree از مارس 2021 دو برابر شده است.

“لینکتری قطعا در مرحله رشد بیش از حد است و این جمع آوری سرمایه واقعاً بر رشد تیم متمرکز است. ما در مارس 2020 هفت نفر بودیم، اکنون بیش از 230 نفر در سراسر جهان داریم و انتظار داریم امسال 200 تا 300 نقش دیگر بین ایالات متحده و استرالیا استخدام کنیم.

Link-in-bio Linktree 45 میلیون دلار سری B برای ویژگی های بازاریابی اجتماعی خود جمع آوری می کند

Linktree همچنین به تازگی مایک اولسون را به عنوان رئیس جمهور استخدام کرده است – اخیراً به عنوان معاون ارشد ابتکارات رشد در Twitch. اولسون در Linktree بر گسترش بازار ایالات متحده تمرکز خواهد کرد.

زاخاری به TechCrunch گفت: ما در استرالیا مستقر هستیم و بیشتر تیم ما اینجا هستند، اما بیشتر مشتریان ما در ایالات متحده هستند. ما می خواهیم این تیم را در آنجا بسیار گسترش دهیم.”

Linktree چهار گزینه اشتراک مختلف را به کاربران ارائه می دهد که از رایگان تا 21 دلار در ماه متغیر است. گزینه‌های پولی سفارشی‌سازی بیشتر و ابزارهای پیشرفته‌تری برای کسب درآمد از سازندگان ارائه می‌دهند. در حال حاضر، Linktree در تراکنش‌ها (غیر از هزینه‌های استاندارد کارت اعتباری) شرکت نمی‌کند، زمانی که کاربران توصیه‌هایی را برای سازنده ارسال می‌کنند، محصولی را از طریق ادغام Shopify خریداری می‌کنند، یا درخواستی را رزرو می‌کنند (یعنی پرداخت کالاهای دیجیتال در Linktree خود). اما در نهایت Linktree قصد دارد شروع به کاهش کند و این درصد با افزایش پرداخت ماهانه شما از 10٪ به 0.5٪ کاهش می یابد. بنابراین برای یک خالق بزرگتر، صرف ۲۱ دلار در ماه برای کاهش کاهش Linktree از ۱۰٪ به ۰.۵٪ می تواند از نظر مالی مفید باشد. Linktree می گوید که تنها در سال گذشته به ۱.۷ میلیون نفر کمک کرده است تا ۱.۲ میلیارد کلیک را به وب سایت های مرتبط با تجارت هدایت کنند.

زکریا گفت: «آنچه در صفحه قیمت در حال حاضر می‌بینید این است که به مصرف‌کنندگان هشدار دهد که چه چیزی خواهد بود، اما در حال حاضر ما اصلاً هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم. “ما در حال حاضر آن را یک دوره تبلیغاتی می نامیم – ما به تازگی مشارکت هایی را راه اندازی کرده ایم [with Shopify, Square and PayPal] در طول سال گذشته، و ما به سازندگان کمک کرده‌ایم تا درآمد خود را افزایش دهند و بتوانند بدون پرداخت هزینه اضافی وارد عمل شده و از این محصولات استفاده کنند.»

بنابراین، اگرچه اکنون بیش از 1 میلیارد دلار ارزش دارد، جریان های درآمد فعلی Linktree به اشتراک های ماهانه محدود می شود. Linktree از به اشتراک گذاشتن هر گونه اطلاعات درآمد خودداری کرد، از جمله اینکه چند درصد از 24 میلیون کاربر آن مشترکین پولی هستند یا اینکه آیا شرکت هنوز سودآور است یا خیر.

زاخاریاس می‌گوید: «همه چیز بر این ایده متمرکز است که اگر به مصرف‌کنندگان ارزش بیافزاییم، اگر به آنها کمک کنیم درآمد داشته باشند، شاید آنها برای افزایش ارزش زندگی خود از طریق دستیابی به مخاطبان خود، تبدیل‌های بیشتر، به دست آوردن نتایج بهتر یا صرفه‌جویی در زمان هزینه کنند.» ما واقعاً روی کمک به هنرمندان در صرفه جویی در زمان و کمک به آنها برای اداره تجارت خود متمرکز شده ایم.»

ستاره TikTok چارلی داملیو و خانواده با سازنده Facetune Lightricks بازگشتند