منو سایت

هفته ای که جک عقب نشینی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هفته ای که جک عقب نشینی کرد

سلام به همه. به Week in Review خوش آمدید، خبرنامه ای که در آن برخی از مهم ترین داستان هایی که در 7 روز گذشته در صفحه اول TC بوده اند را خلاصه می کنیم.

بیشترین خوانده شده در سایت ما در این هفته درباره Flowcarbon بود، یک شرکت جدید و “داستان خرید مبتنی بر بلاک چین” (همانطور که آنیتا گفت) که توسط بنیانگذار WeWork، آدام نویمان راه اندازی شد. آنیتا می نویسد، هدف «فروش اعتبارات کربن نمادین به شرکت هایی است که می خواهند ردپای کربن خود را کاهش دهند» که تنها پاسخی که می توانم به آن فکر کنم گیف «خوب» جنیفر لارنس است.

چرا روی بلاک چین است؟ “نشان طبیعت الهه” چیست؟ در پست آنیتا در اینجا پیدا کنید، سپس به لوکاس و آنیتا گوش دهید که در پادکست واکنش زنجیره ای این هفته بررسی می کنند.

باقی مسایل

در اینجا برخی از پرخواننده ترین داستان های TC در این هفته آمده است:

جک دورسی از توییتر بازنشسته شد: برای اولین بار از زمان تأسیس آن در سال 2006، جک دورسی، یکی از بنیانگذاران، دیگر به طور رسمی در توییتر حضور ندارد. وی در پایان سال گذشته از سمت مدیرعاملی استعفا کرد اما در هیئت مدیره شرکت باقی ماند. او همچنین در 25 می هیئت را ترک کرد.

Broadcom VMware را با 61 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد: پس از چند روز شایعات، Broadcom اعلام کرد که قصد دارد VMware را با قیمت 61 میلیارد دلار خریداری کند. رون تمام جزئیات معامله را دارد – و چرا سازنده تراشه باید این همه را برای شرکت مجازی سازی هزینه کند؟ رون و الکس شما را نیز در آنجا پوشش دادند.

Take-Two زینگا را خریداری می کند: شرکت مادر پشت بازی هایی مانند Grand Theft Auto و BioShock اکنون مالک شرکت سازنده بازی هایی مانند FarmVille و Words With Friends است. ما مدتی است که این را می دانیم، اما قرارداد 12.7 میلیارد دلاری این هفته نهایی شد.

اختصارات فنی بیشتر: یک هفته دیگر، شرکت‌هایی اخراج‌ها را اعلام یا تأیید کردند – از جمله اخراج در Klarna، PayPal و شرکت‌های مواد غذایی Getir و Gorillas.

پاسخ گوگل به DALL-E: همین ماه گذشته، OpenAI از “DALL-E 2” پرده برداری کرد – مدل هوش مصنوعی خود که قادر به پذیرش پیام های متنی مانند “شیبا اینو که کلاه می پوشد” و یک تصویر کاملاً جدید از آن ایجاد می کند. حالا گوگل می گوید که آنها الگوریتم خود را دارند که حتی بهتر است – اما جدا از تصاویر مقایسه ای ارائه شده توسط گوگل (که البته شیبا اینو بیشتری در کلاه ها گنجانده شده است)، باید حرف این شرکت را باور کنیم. با استناد به “خطرات احتمالی سوء استفاده”، گوگل در حال حاضر کد یا نمایش عمومی را منتشر نمی کند.

شش تصویر کامپیوتری از سگ های شیبا اینو که کارهای متفاوتی انجام می دهند.

اعتبار تصویر: تحقیق گوگل

چیزهایی اضافه کرد

ما یک بخش دیوار پولی در سایت خود داریم به نام TechCrunch +. فقط چند دلار در ماه هزینه دارد و پر از چیزهای خوب است! مثلاً از این هفته:

پایان نامه سرمایه گذار بالقوه خود را حدس بزنید: آیا یک کسب و کار قوی و یک سایت منظم دارید، اما آیا هنوز توسط سرمایه گذاران رد می شوید؟ هاژه می نویسد: «در بیشتر موارد، مهم نیست که شرکت شما چقدر خوب است. “نکته مهم این است که آیا با تز سرمایه گذاری سرمایه گذار شما مطابقت دارد یا خیر.”

سرمایه گذاران آمریکایی شاهدانه در مورد اینکه چرا اکنون بذر می کارند: استفاده تفریحی حشیش به آرامی در ایالت های بیشتر و بیشتر قانونی می شود – اما هنوز در سطح فدرال غیرقانونی است، که وقتی هسته اصلی تجارت شما باشد، مسائل را بسیار پیچیده می کند. آنا هیم با چهار سرمایه گذار آمریکایی حشیش به خاطر افکارشان در مورد وضعیت صنعت و آنچه واقعاً او را از آتش گرفتن باز می دارد، ثبت نام کرده است.

به طور معمول تجارت نیست (و سرمایه گذاران آن را قبول دارند): به دنبال یادداشت Y Combinator، که به بنیانگذاران پیشنهاد می کرد در ماه های آینده “بدترین برنامه ها را برنامه ریزی کنند”، سرمایه گذاران این حالت را در یادداشت های خود منعکس کردند. ناتاشا ماسکارنیاس یادداشت‌های Reach Capital، Lightspeed ventures و دیگران را بررسی می‌کند.