منو سایت

هلیکوپتر Ingenuity ناسا حداقل تا سپتامبر به پرواز خود به مریخ ادامه خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هلیکوپتر Ingenuity ناسا حداقل تا سپتامبر به پرواز خود به مریخ ادامه خواهد داد

سال شلوغی در مریخ برای هلیکوپتر Ingenuity ناسا بوده است و اکنون به تعویق نخواهد افتاد. پس از 21 پرواز، هواپیما همچنان در شرایط عالی است، بنابراین ناسا ماموریت خود را حداقل تا سپتامبر تمدید کرده است.

Ingenuity با مریخ نورد Perseverance ناسا در 18 فوریه 2021 به سیاره سرخ رسید. مأموریت اصلی آن صرفاً نشان دادن توانایی پرواز با هلیکوپتر در جو نازک مریخ بود. پس از سه پرواز موفقیت‌آمیز که این فناوری را به اثبات رساند – و اولین پرواز برقی را به سیاره دیگر نشان داد – ناسا با دو پرواز دیگر، Ingenuity را به حالت عملیاتی تغییر داد. این هلیکوپتر از آن زمان تاکنون 16 پرواز انجام داده است و قابلیت‌های خود را بیشتر آزمایش کرده است، زیرا به Perseverance در حرکت در دهانه Jezero کمک می‌کند، اما اکنون در یک ماموریت جدید است: کاوش در دلتای رودخانه Jezero.

تدی تسانتوس، سرپرست تیم Ingenuity در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: “کارزار Jezero Delta بزرگترین چالشی است که تیم Ingenuity از اولین پرواز خود به مریخ با آن روبرو است.”

بر اساس این پیام، این منطقه هم برای نبوغ و هم برای استقامت خطرناک است، زیرا مملو از “سنگ های دندانه دار، سطوح شیب دار، سنگ های بیرون زده و جیب های پر از شن است که می تواند مریخ نورد را در مسیر خود متوقف کند (یا هلیکوپتر را هنگام فرود واژگون کند)”. . اما این فقط به Ingenuity فرصت بیشتری می‌دهد تا مهارت‌های پیشاهنگی خود را نشان دهد. مشاهدات هلیکوپتر نه تنها بر مسیر آتی Perseverance تأثیر می گذارد، بلکه بر مأموریت های علمی او نیز تأثیر می گذارد، زیرا او به دنبال شواهدی از حیات میکروبی در مریخ است و نمونه هایی از هسته ای را می گیرد که می تواند روزی به زمین بازگردانده شود. علاوه بر این، داده های پروازهای Ingenuity از طراحی نسل بعدی وسایل نقلیه در مریخ خبر می دهد.

توماس زوربوخن، دستیار مدیر اداره ماموریت های علمی ناسا، گفت: «کمتر از یک سال پیش، ما حتی نمی دانستیم که آیا یک پرواز با قدرت و کنترل شده به مریخ امکان پذیر است یا خیر. ما اکنون مشتاقانه منتظر مشارکت Ingenuity در دومین کمپین علمی Perseverance هستیم.

ناسا با پرواز هلیکوپتر به مریخ برای اولین بار در حال تاریخ سازی است

در حال حاضر، Ingenuity حداقل یک مرحله از یک سری پروازهای سه قسمتی است که هواپیما را از منطقه پرواز اصلی خود از طریق منطقه ای به نام Séítah خارج می کند و پس از آن کاوش در دلتای Jezero را آغاز می کند. پرواز بعدی او می تواند هر روز انجام شود.

هوارد گریپ، کمک خلبان Ingluity از JPL در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “این پرواز آینده بیست و دومین ورودی من در دفتر خاطرات ما خواهد بود.” به یاد دارم که وقتی همه اینها را شروع کردم، خوش شانس بودیم که سه رکورد داشته باشیم و خیلی خوش شانس بودیم که پنج رکورد داشته باشیم. حالا، با سرعتی که می رویم، به کتاب دوم نیاز دارم.

شاید ناسا نباید اینقدر تعجب کند. همه مریخ نوردهای آژانس دارای امید به زندگی فوق العاده ای بودند که بسیار بیشتر از مدت زمان ماموریت اولیه آنها بود – گاهی اوقات با هزاران نمک مریخی – بنابراین این منصفانه است که Ingenuity از همین روش پیروی کند.