منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • همانطور که روس ها به سمت خروجی ها می روند، پلت فرم Immigram برای افزایش مهاجرت حرفه ای راه اندازی شد

همانطور که روس ها به سمت خروجی ها می روند، پلت فرم Immigram برای افزایش مهاجرت حرفه ای راه اندازی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
همانطور که روس ها به سمت خروجی ها می روند، پلت فرم Immigram برای افزایش مهاجرت حرفه ای راه اندازی شد

تعداد درخواست ها برای ویزای بین المللی برای خروج از روسیه از زمان تهاجم این کشور به اوکراین افزایش یافته است. تصور می شود بیش از 200000 نفر از ماه فوریه از کشور فرار کرده اند و بسیاری از ناظران آن را “فرار مغزها” می نامند. و در حالی که امکان درخواست ویزای عادی در خارج از کشور وجود دارد، واقعیت یک روند کند و دشوار است. در عین حال، اکثر کشورها در حال حاضر برنامه های ویزای حرفه ای مبتنی بر استعداد دارند – اما حتی در این صورت، وکلای ویزا می توانند بسیار کند و گران باشند.

اکنون یک استارتاپ جدید امیدوار است از این پرواز از روسیه و کشورهای سابق CIS مرتبط با رژیم پوتین استفاده کند.

Immigram مستقر در لندن یک پلت فرم مهاجرت برای متخصصان فناوری و کارآفرینان است که قبلاً 500,000 دلار در دور سرمایه گذاری توسط Xploration Capital جمع آوری کرده است. همچنین میکیتا میکادو، یک مهاجر بلاروسی، بنیانگذار و مدیر عامل PandaDoc، Joint Journey Ventures و گروهی از سرمایه گذاران فرشته در ایالات متحده حضور دارد. ایمیگرام همچنین توسط هچری، انکوباتور استارت آپی که توسط دانشگاه کالج لندن اداره می شود، پشتیبانی می شود.

ایده Immigram ساخت یک پلتفرم B2B SaaS است که به کارفرمایان اجازه می دهد استعدادهای بین المللی را با راهنمایی آنها در طول سفر جابجایی جذب و حفظ کنند. این از درخواست ویزا گرفته تا پیدا کردن آپارتمان و گرفتن حساب بانکی است. این پلتفرم ادعا می کند که مشاوره حقوقی را با فرآیندهای فناوری ترکیب می کند تا «مهاجرت» را خودکار کند.

در مرکز این ایده سیستم رتبه بندی Immigram قرار دارد که ویزای استعدادهای درخشان بریتانیا را هدف قرار می دهد. Immigram از زمان راه‌اندازی در اوایل سال جاری می‌گوید به ۱۵۰ مشتری کمک کرده است تا جابجا شوند. این احتمالاً از طریق یک وکیل سنتی بسیار کندتر خواهد بود.

Immigra همچنین یک راه حل B2C ارائه می دهد. برخلاف شرکت‌های حقوقی سنتی که هر ساعت شارژ می‌کنند، Immigram می‌گوید که قیمت‌های ثابت را ارائه می‌کند، هزینه آن 50 درصد کمتر است و در صورت عدم موفقیت برنامه، هزینه را بازپرداخت می‌کند. گفته می‌شود که تاکنون توسط مدیران گوگل، متا، توییتر، Revolut، Bumble و Yandex و همچنین توسط بنیان‌گذاران و فارغ‌التحصیلان Y Combinator، 500 Startups و Techstars استفاده شده است.

بنیانگذاران ایمیگرام – آناستازیا میرولیوبوا و میخائیل شارونوف – که هر دو چند سال پیش از روسیه به بریتانیا نقل مکان کردند و ایده‌ای را بر اساس تمرکز رو به رشد بریتانیا بر جنبه‌های تجاری و فنی برنامه‌ها به جای جنبه‌های قانونی ارائه کردند.

ایالات متحده ممکن است به زودی گزینه مشابهی را معرفی کند. در ژانویه 2022، کمیته قوانین مجلس لایحه ای را برای ایجاد ویزای موقت برای کارآفرینان متولد خارج از کشور ارائه کرد.

«ما محصول را حول محور مهاجر می‌سازیم، نه یک کشور خاص. کمبود جهانی استعداد در حال حاضر به 40 میلیون کارگر ماهر می رسد و قوانین مهاجرت را تحت تاثیر قرار داده و کشورهای توسعه یافته را تشویق می کند تا برنامه های ویزای استعداد جدید را راه اندازی کنند. آناستازیا میرولیوبوا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران ایمیگرام، در بیانیه‌ای گفت: هدف ما ایجاد یک پلت‌فرم جهانی تحرک بین‌المللی است که افراد را در طول سفر راهنمایی می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا جامعه‌ای از افراد همفکر را در همه جا پیدا کنند. .

ما اکنون در یک لحظه خاص از تاریخ هستیم، زمانی که کشورها شروع به رقابت برای مردم کرده‌اند. ایگور کیم، شریک مدیریت Xploration Capital، اضافه کرد: Immigram این فرآیند را با کمک به حرفه ای ها برای تحقق جاه طلبی های جهانی خود تسهیل می کند.

Immigram با شرکت هایی مانند Jobbatical یا Localyze رقابت خواهد کرد، اما آنها معمولاً به بازارهای CIS دسترسی ندارند و عمدتاً روی نیروی کار در اتحادیه اروپا تمرکز می کنند.

Immigram همچنین خدمات ویژه ای را به متخصصان IT با استعداد اوکراینی ارائه می دهد تا در مسیر استعدادهای جهانی به بریتانیا مهاجرت کنند.