منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • همانطور که رکود به کریپتو می رسد، یک منبع کلیدی سرمایه گذاری استارت آپ ممکن است کند باشد

همانطور که رکود به کریپتو می رسد، یک منبع کلیدی سرمایه گذاری استارت آپ ممکن است کند باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
همانطور که رکود به کریپتو می رسد، یک منبع کلیدی سرمایه گذاری استارت آپ ممکن است کند باشد

در حالی که چرخه ریسک 2021 هنوز پر رونق است، هر بخش استارت آپی داغ است. هر جغرافیایی رکوردهایی را ثبت می کند. بنیانگذاران حکومت عالی بودند، سرمایه‌گذاران خطرپذیر به پرداخت هزینه‌های بالا برای استارت‌آپ‌ها دستور داده شدند و مدل‌های تجاری جدید شکوفا شدند.

اکنون، در اواسط سال 2022، شاهد بازگشت به میانگین بوده ایم. به نظر می‌رسد بیشتر استارت‌آپ‌ها بیشتر به جذب افراط‌های سال گذشته فکر می‌کنند تا حمله به آینده، در حالی که روندهای جغرافیایی در سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها معکوس شده است. علاوه بر این، آونگ قدرت نسبی به سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر بازگشته است، به دور از بنیان‌گذاران، قیمت‌های راه‌اندازی در حال کاهش هستند و برخی از ایده‌هایی که در سال 2021 بر پناه‌جویان حاکم بودند، در هم ریخته هستند.

شایان ذکر است که هیچ یک از اینها نباید تعجب آور باشد. چرخه تجاری همیشه معکوس است.

اما یکدفعه نچرخید. با نگاهی به گذشته، به نظر می‌رسد که حلقه بازخورد بین کاهش قیمت‌های بازار عمومی و کاهش فعالیت راه‌اندازی ابتدا به بازار نرم‌افزار متصل شد. ظهور شرکت‌های SaaS در بازارهای عمومی منجر به عقب‌نشینی در سرعت سرمایه‌گذاری و هزینه شرکت‌های نرم‌افزاری راه‌اندازی شده است، چیزی که امروزه هنوز در میان شرکت‌های فناوری نوظهور با تمام بلوغ‌ها تسلط دارد.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


کریپتو در طول دوره بهبودی دوام بیشتری دارد. البته، سهام کوین بیس در سه ماهه اول مقداری از ارزش خود را از دست داده بود، اما تا پایان ماه مارس، ارزش مبادله ارزهای دیجیتال ایالات متحده همچنان در شمال 40 میلیارد دلار بود. Coinbase زمانی که سهامش در آوریل افت فعلی خود را آغاز کرد به از دست دادن جایگاه خود ادامه داد، اما اخیراً در ماه می، این ستون نوشت که “هیچکس به دنیای ارزهای دیجیتال نگفت که در زمان راه اندازی آنقدر معاملات بزرگ وجود ندارد.”

همانطور که رکود به کریپتو می رسد، یک منبع کلیدی سرمایه گذاری استارت آپ ممکن است کند باشددرد رکود فعلی در بازار کریپتو کندتر است، شاید به این دلیل که حوزه بلاک چین نوعی اقتصاد موازی با اقتصادی است که هر روز با آن در تعامل هستیم. البته، آنها به طور مستقیم با هم مرتبط هستند، اما شاید نه به اندازه استارت آپ های سنتی و نزدک.

مهم نیست، دوره‌ای که به نظر می‌رسید شرکت‌های رمزارز قادر به اجتناب از رکود صرفاً با کار بر روی چشم‌انداز خود برای آینده هستند، به پایان رسیده است.

رشد، افزونگی، ادغام و تملک

چند هفته پیش، Coinbase اعلام کرد که استخدام را به حالت تعلیق در می آورد تا در اولویت های خود تجدید نظر کند. این به تنهایی یک شوک بود، زیرا شرکت مشغول افزایش سرمایه گذاری خود در فناوری در سه ماهه اول سال بود. همانطور که این شرکت در بیانیه درآمد سه ماهه اول خود در مورد ساختار هزینه گفت:

هزینه های فناوری و توسعه 571 میلیون دلار بود که 24 درصد بیشتر از سه ماهه چهارم بود و ناشی از استخدام فنی مرتبط با سرمایه گذاری مداوم ما در نوآوری محصول و زیرساخت پلت فرم بود.

علاوه بر این، این شرکت یک لحن ثابت ایجاد کرد و گفت که قصد دارد به هزینه های خود در حد منطق ادامه دهد: