منو سایت

همانطور که کرم می چرخد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
همانطور که کرم می چرخد

در اینجا چیزی است که باید در این صبح پنجشنبه خوب در نظر گرفت: آیا رباتیک Agtech نیاز به تنظیم مجدد دارد؟ البته، ما در اینجا با حجم نمونه کوچکی سروکار داریم، اما یک سری اخبار در سال گذشته مرا به این فکر انداخت که چرا این دسته – تا کنون – نتوانسته به پتانسیل بسیار قوی دست یابد.

اجرای انبار و تحویل به آخرین مایل ستاره های واقعی همه گیری بودند – و این قابل درک است. اما با توجه به کمبود مزمن نیروی کار و پیری جمعیت کشاورزان (میانگین سنی در ایالات متحده 58 سال و در ژاپن حدود یک دهه بیشتر است)، این فرصت بزرگی برای رشد است.

البته متغیرهای زیادی وجود دارد. قطعاً مانع استقلال مؤثر در میدان، کمتر از خیابان‌های شلوغ شهر است. اما عوامل دیگری مانند بینایی کامپیوتری و یادگیری ماشینی، از شناسایی علف های هرز گرفته تا آموزش چیدن محصولات شکننده مانند توت ها وجود دارد. همچنین این سوال در مورد درآمدزایی وجود دارد و اینکه کشاورزان چقدر مشتاق خواهند بود تا این فناوری های جدید را اتخاذ کنند.

این موضوع پس از خرید Zriox توسط Strio.AI در ذهن من بود. من در اینجا بسیار صادق خواهم بود و اعتراف می کنم که قبل از اخبار این هفته با آخرین مورد آشنا نبودم. در دفاع از من، این شرکت جوان بود و در سال 2020 تأسیس شد. علیرغم – یا شاید به این دلیل – که در طول یک بیماری همه گیر تأسیس شد، توانست به سرعت اولین نمونه اولیه دستگاه خود را راه اندازی کند و آن را در مزارع طی شش ماه آزمایش کند.

Zoox در سانفرانسیسکو

اعتبار تصویر: Zoox

اما این خرید عملاً پایان Strio به عنوان یک شرکت را نشان می دهد. این یک استخدام آبی بود که تعدادی کارمند (از جمله بنیانگذار و مدیرعامل) را جذب کرد که در تیم روباتاکسی قرار خواهند گرفت. با این حال، آنها در بوستون خواهند ماند زیرا Zoox فضایی را برای تحقیق و توسعه در این مرکز تحقیقاتی رباتیک باز می کند. با این حال، جاه طلبی های استارتاپ برای چیدن توت فرنگی به طور موثر برآورده شده است.

این البته منعکس کننده آخرین اخبار Traptic است. این استارت‌آپ ربات‌های جمع‌کننده توت‌فرنگی خود را از مزارع خارج می‌کند، زیرا در عوض به دنبال ادغام این فناوری در مزارع عمودی Bowery است. حداقل در این مورد، مالک جدید به طور مستقیم فناوری کشاورزی را در یک محیط agtech (البته به طور چشمگیری متفاوت) ترکیب می کند.

تراپتیک 4

اعتبار تصویر: تراپتیک

سپس شرکت هایی مانند Blue River Technologies و Bear Flag Robotics وجود دارند که هر دو توسط John Deere خریداری شدند. این امر جایگاه تراکتورسازی قدیمی را در بالای سر نیزه agtech تقویت می کند. با توجه به این واقعیت که جان دیر نزدیک به 200 سال است که ابزارهایی را به کشاورزان می فروشد، شرکتی دشوار برای برنده شدن خواهد بود. پس چرا فقط به آنها ملحق نمی شوید.

من فکر می کنم که این واقعاً به اصل موضوع می رسد. راه اندازی یک بوت دشوار است. این برای یک شرکت روباتیک سه برابر است. در بسیاری از موارد، کسب یک نتیجه کاملا معقول یا حتی مطلوب است. به طرز خودخواهانه ای دشوار است که ببینیم یک شرکت جوان آینده دار از بازار خارج می شود. اما آیا می توانید آنها را سرزنش کنید؟ من قطعا نمی توانم. اگر آمازون یا جان دیر یا شخص دیگری با پول زیاد و فرصت ادامه کار با منابع بسیار بیشتر ناگهان در خانه شما را بزند، آیا پاسخ منفی خواهید داد؟ به خصوص پس از اتفاقی که اخیراً در مورد شرکت امیدوار کننده ای مانند Abundant رخ داد که در سال های نه چندان دور مورد علاقه رباتیک agtech بود.

همانطور که کرم می چرخد

فیلمبرداری فورد – Agility Robotics در آلبانی، اورگان در 10 می 2019. اعتبار تصویر: با حسن نیت از فورد / عکس تیم لابارج

همانطور که هفته گذشته اشاره کردم، اخیراً با بنیانگذار Agility Robotics و CTO جاناتان هرست و بنیانگذار Playground Global بروس لیک صحبت کردم. او در میان چیزهای دیگر، بینشی در مورد اینکه چگونه موقعیت چابکی پس از جلب توجه یک صندوق VC که می‌خواهد زمان و انرژی سرمایه‌گذاری کند تا به Agility رشد کند و بازار خود را پیدا کند، چقدر جذاب است، ارائه کرد. مطمئناً این چیزی نیست که بتوان هنگام برخورد با آن تصور کرد.

نشت می گوید:

ما مانند هر گروه سرمایه گذاری خطرپذیر خوبی در اینترنت گشت و گذار کردیم و با ویدیویی که Agility منتشر کرد مواجه شدیم. ما فوق العاده تحت تاثیر قرار گرفتیم. این محصول، در برخی سطوح، فقط یک جفت پا شگفت انگیز بود. اما او می توانست ساعت ها راه برود و حتی در زمین های ناهموار به روشی بسیار عملی بدود. با دیدن چیزی شبیه به این، که فکر می کردیم حتی ممکن نیست، می دانستیم که باید با تیم چابکی ملاقات کنیم.

راه حل چیست؟ بدیهی است که دریافت منابع بیشتر در فضا و تمایل به ارائه مسیر کافی به رباتیک agtech ایده آل خواهد بود. برخی از بودجه واقعاً تهاجمی دولت راهی عالی برای مالکیت فضا و کنترل منابع غذایی در ایالات متحده خواهد بود. به هر حال من خیلی دقیق تر به این فضا نگاه خواهم کرد. اگر بازوی روباتیک مناسب خود به خود بیاید، این توت فرنگی برای چیدن رسیده است.

فروشگاه هوشمند موبایل لاک پشت فروش کالا از Bake Sum

اعتبار تصویر: لاک پشت

هنگامی که بازار خود را کشف کردید، خبرهای جالبی از لاک پشت به گوش می رسد، که از دسته بندی داغ تحویل به آخرین مایل به دنیای داغ خرده فروشی های مستقل در حال حرکت است. در اینجا، این اساساً به معنای چسباندن یک “فروشگاه موبایل” در پشت ربات های لاک پشت کوچک است. نقل قول خنده دار از دیمیتری شولنکو، یکی از بنیانگذاران، در مورد دانستن اینکه چه زمانی باید برگردید و به عقب نگاه نکنید:

شما باید بدانید که رشد بیش از حد چه مزه ای دارد و باید فروتنی داشته باشید تا بدانید نسخه تقلبی چه مزه ای دارد. انجام این چرخش ها سخت و دردناک است و وقتی شش ماه پیش به دنیا گفتی آخرین مایل چیز بزرگ بعدی است و حالا چیز دیگری می گویی، شبیه یک احمق به نظر می رسی، اما بهتر است این عصبانیت را تحمل کنی تا به تو. همین کار را ادامه دهید و منتظر نتیجه متفاوت باشید.

در همین حال، انویدیا از شما می‌خواهد که بدانید هنوز در آن مایل آخر سرمایه‌گذاری می‌کند. غول کامپوننت به‌تازگی ۱۰ میلیون دلار در Serve Robotics سرمایه‌گذاری کرده است، یک اسپین‌آوت Uber که ربات‌هایی شبیه Minions می‌سازد (به من بگویید من اشتباه می‌کنم).

همانطور که کرم می چرخد

اعتبار تصویر: فانتوم خودکار / پست دوستان / سرویس رباتیک.

علی کاشانی، مدیرعامل سرویس گفت: «ما خود را پیشرو در استقلال و مقیاس‌پذیری روبات‌های واقعاً خودمختار در دنیای واقعی می‌دانیم. انویدیا یکی از حیاتی ترین شرکت ها برای فضای رباتیک به عنوان یک کل است، و آنها همچنین در حال سرمایه گذاری در ابزارها هستند، بنابراین منطقی است که با هم همکاری نزدیک داشته باشند، با توجه به اینکه این فضای رو به رشد است.

همانطور که کرم می چرخد

اعتبار تصویر: رباتیک گکو

افزایش بزرگ 73 میلیون دلاری برای Gecko Robotics در این هفته. در مورد مکان هایی صحبت کنید که به شدت به بودجه دولتی نیاز دارند. نادیده گرفتن این واقعیت که یک پل در زادگاه استارتاپ پیتسبورگ در همان روزی که رئیس جمهور برای صحبت در مورد بودجه زیرساخت وارد شد، فرو ریخت. فناوری خود Gecko به طور خاص برای نظارت بر ساختارهای تولید برای مقولاتی مانند نفت و گاز، برق، تولید و دفاع طراحی شده است.

روبات Pipe-worm جنرال الکتریک (Programmable Worm Programming Worm) نیز زندگی محافظتی را آغاز کرده است. به ویژه، این پروژه توسط برنامه Underminer دارپا به عنوان راهی برای توسعه فناوری تونل برای ارتش ایجاد شد. این روزها، او یک شغل جدید دارد – و مجموعه‌ای از سبیل‌های الهام گرفته از سوسک‌ها که بازخورد لمسی به او کمک می‌کنند تا در لوله‌ها و تونل‌ها حرکت کند. این ربات دارای ماهیچه هایی است که توسط مایعاتی تغذیه می شوند که قدرت کافی برای رفع انسداد رسوبات چربی – یا رسوبات چربی را ارائه می دهند.

ربات واقعاً به سمت قسمت “کثیف” سه رباتیک D متمایل شده است.

همانطور که کرم می چرخد

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

بی عقل؟ هرگز! کثیف؟ به هیچ وجه! خطرناک؟ فقط یک راه برای پیدا کردن: ثبت نام در Actuator.