منو سایت

همه صندوقی ایجاد خواهند کرد که از سایر صندوق ها حمایت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
همه صندوقی ایجاد خواهند کرد که از سایر صندوق ها حمایت می کند

سرمایه‌گذاران مدت‌هاست که روی سرمایه‌گذاران دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند تا راهی برای قرار گرفتن در معرض سرمایه‌های بلندپروازانه و سریع‌تر کوچک‌تر (و دسترسی به معاملات داغ قبل از اطلاع همسایگانشان) باشند. Andreessen Horowitz سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهد و اخیراً در یک صندوق هنری NFT سرمایه‌گذاری کرده است، و Lightspeed و Sequoitz قبلاً برنامه‌های پیشاهنگی معروفی دارند که سرمایه اولیه را به سرمایه‌گذاران نوظهور جاه‌طلب می‌دهند.

اگرچه صندوق وجوه یک استراتژی جدید نیست، اما در مراحل پایانی در بازار نرم شدن قدرت قابل توجهی پیدا می کند و به سرعت از بهترین شرکت ها برای پیش از ایجاد حمایت می کند. تلاش‌های اخیر Tiger Global Management و Seven Seven Six، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر الکسیس اوهانیان و کیتلین هالووی، نشان می‌دهد که چقدر به مدیران صندوق‌های نوظهور توجه شده است.

الکسیس اوهانیان برای برنامه اش برای حمایت از مدیران نوظهور بیشتر

برای شروع، The Information این هفته گزارش داد که صندوق تامینی Tiger Global Management یک میلیارد دلار به صندوق های فناوری در مراحل اولیه اختصاص داده است. این صندوق از لحاظ تاریخی از شرکت‌هایی حمایت کرده است، از جمله Better Tomorrow Ventures که ۲۲۵ میلیون دلار جمع‌آوری کرد، Moxie Ventures که ۸۵ میلیون دلار برای Fund II دریافت کرد، و Chapter One Ventures که اخیراً یک برنامه جمع‌آوری سرمایه ۴۰ میلیون دلاری را راه‌اندازی کرده است.

چند روز بعد، 776 صندوق Titans را اعلام کرد، ابزار سرمایه گذاری و شتاب دهنده ای که امیدوار است به مدیران صندوق های نوظهور کمک کند تا شرکت های سرمایه گذاری مستقل خود را راه اندازی کنند. این صندوق علاوه بر تامین سرمایه فعال سازی، می خواهد به سرمایه گذاران جاه طلب با مشاوره در مورد نحوه اجرای پایان نامه های خود کمک کند. سرمایه گذاران همچنین به Cerebro، ابزار نرم افزاری 776 که مجموعه ای از شرکت ها را با پایگاه داده جستجوی بیش از 40000 مخاطب متصل می کند، دسترسی خواهند داشت.

SPAC دوباره یک کلمه چهار حرفی است

خط انتقال بین Tiger Global و 776 این است که هر دو شرکت سرمایه‌گذاری می‌خواهند در مراحل اولیه قرار بگیرند، و به جای اینکه خودشان این کار را انجام دهند، می‌توانند برای حذف ریسک و حتی هدایت اولین بازرسی‌ها به سرمایه‌گذاران تجربی تکیه کنند. البته، همین چند ماه پیش، Bain Capital یک صندوق 1.3 میلیارد دلاری برای حمایت از شرکت‌های جوان و استارت‌آپ‌ها اعلام کرد که به این شرکت کمک می‌کند از بنیان‌گذاران مختلف حمایت کند و به شرکای محدود فعلی خود فرصت‌های جدیدتری برای ایجاد فرصت‌های جدید می‌دهد.

رشد صندوق وجوه در روند رو به رشد دیگری گنجانده شده است: علاقه فزاینده به تدوین دنیای سرمایه گذاری. در گذشته فضای غیررسمی برای سرمایه گذاری مشترک و واگذاری معاملات وجود داشت. اکنون، در دنیایی که پیشاهنگان فقط می‌توانند یک صندوق تلفن همراه راه‌اندازی کنند و مدیران استارت‌آپ می‌توانند برای برنده شدن معاملات به جامعه تکیه کنند، شرکت‌ها باید در جایی که همکاری‌شان است سرمایه‌گذاری کنند.

به ده‌ها هزار نفری بپیوندید که در خبرنامه هفتگی استارت‌آپ‌های من مشترک می‌شوند. برای دریافت آن در صندوق پستی خود اینجا ثبت نام کنید.