منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • هند هشدار به اشتراک گذاری شناسه های بیومتریک را پس از جنجال اینترنتی لغو کرد

هند هشدار به اشتراک گذاری شناسه های بیومتریک را پس از جنجال اینترنتی لغو کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هند هشدار به اشتراک گذاری شناسه های بیومتریک را پس از جنجال اینترنتی لغو کرد

هند پس از سر و صدای گسترده کاربران شبکه های اجتماعی، که بسیاری از آنها می گویند این اولین بار است که چنین فرصتی را می شنوند، هشداری را پس گرفته و از مصرف کنندگان خواسته است که کپی شناسه های ملی بیومتریک خود را به اشتراک نگذارند.

دفتر منطقه‌ای UIDAI، نهادی که بر سیستم ملی شناسایی بیومتریک Aadhaar نظارت می‌کند، روز جمعه به مصرف‌کنندگان هشدار داد که “موسسات خصوصی بدون مجوز” مانند هتل‌ها و تئاترها “مجاز نیستند کپی‌هایی از Aadhaar را جمع‌آوری یا ذخیره کنند، یک عدد 12 رقمی منحصر به فرد اثر انگشت و اسکن شبکیه یک فرد را پیوند می دهد و افراد برای جلوگیری از سوء استفاده باید از اشتراک گذاری فتوکپی از Aadhaar خود اجتناب کنند.

این هشدار با واکنش فوری و گسترده مردم مواجه شد. من ممکن است در 100 هتل اقامت داشته باشم که یک کپی از Aadhaar من نگهداری می شود! حالا این “، یک نفر توییت می کند، و خلاصه معضل ده ها میلیون نفر در کشور، اگر نه بیشتر.

طبق آمار رسمی دولت، حدود 1.33 میلیارد نفر در هند، یا تقریباً کل جمعیت کشور، برای Aadhaar، یک سیستم هویتی که حدود 13 سال پیش رونمایی شد، ثبت نام کرده اند. این مقیاس پذیرش، Aadhaar را به بزرگترین سیستم هویت بیومتریک در جهان تبدیل می کند.

اگرچه Aadhaar به عنوان یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های شناسایی جهان معرفی می‌شود، منتقدان نگرانی‌های خود را در مورد اینکه چگونه استفاده از آن در چندین سرویس روزانه اجباری شده است، ابراز کرده‌اند، اگرچه دهلی نو Aadhaar را به عنوان یک سیستم “داوطلب” برای شناسایی ارائه می‌کند.

بعدازظهر یکشنبه، وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند این هشدار را پس از واکنش کم اهمیت جلوه داد و گفت که توصیه اولیه توسط دفتر منطقه ای UIDAI در بنگالورو در زمینه گسترش آگاهی در مورد “سوء استفاده” بالقوه از کارت فتوشاپ شده Aadhaar صادر شده است.

این بیانیه افزود: «اما با توجه به احتمال سوء تعبیر از بیانیه مطبوعاتی، بلافاصله پس گرفته شد».

به دارندگان کارت های AADhaar صادر شده توسط UIDAI فقط توصیه می شود هنگام استفاده و اشتراک گذاری شماره های UIDAI Aadhaar خود احتیاط کنند. اکوسیستم هویت Aadhaar عملکردهای مناسبی را برای محافظت و محافظت از هویت و حریم خصوصی مالک Aadhaar ارائه کرده است.