منو سایت

هند 22 کانال یوتیوب را به دلیل نگرانی های امنیت ملی مسدود کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هند 22 کانال یوتیوب را به دلیل نگرانی های امنیت ملی مسدود کرده است

هند 22 کانال خبری یوتیوب را از انتشار اطلاعات نادرست در مورد مسائل امنیت ملی و نظم عمومی منع کرده است. دهلی نو گفت کانال های ممنوعه یوتیوب در مجموع 2.6 میلیارد بیننده جمع آوری کرده اند.

دولت گفت که این کانال ها، که چهار مورد از آنها در پاکستان و بقیه از هند می آیند، در تلاش هستند تا از الگوها و آرم های مشابه رسانه های خبری مورد اعتماد استفاده کنند. او افزود که در این ویدئوها از تصاویر کوچک و عناوین گمراه کننده برای جلب بازدید و به اشتراک گذاشتن اطلاعات نادرست در مورد طیف وسیعی از موضوعات، از جمله نیروهای مسلح هند و “وضعیت” جاری در اوکراین استفاده شده است.

در این بیانیه آمده است که این وزارتخانه به اختیارات اضطراری تحت قوانین جدید فناوری اطلاعات در سال 2021 اشاره کرده است. دولت برای اولین بار اواخر سال گذشته با مسدود کردن 20 کانال از این قدرت استفاده کرد. دولت گفته است که از ماه دسامبر تاکنون 78 کانال یوتیوب و برخی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را در فیس‌بوک و توییتر مسدود کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: از کانال های یوتیوب متعددی برای انتشار اخبار جعلی در مورد موضوعات مختلف مانند نیروهای مسلح هند، جامو و کشمیر و غیره استفاده شده است.

«محتوای دستور مسدود شدن نیز شامل محتوای ضد هندی است که از تعدادی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی با هماهنگی پاکستان منتشر شده است. خاطرنشان شده است که حجم قابل توجهی از محتوای تقلبی منتشر شده توسط این کانال های یوتیوب هندی مربوط به وضعیت فعلی اوکراین است و قصد دارد روابط خارجی هند با سایر کشورها را تهدید کند.

هند قوانین جدیدی را در زمینه فناوری اطلاعات در سال گذشته معرفی کرد که به آن کنترل بیشتری بر محتوای پلتفرم های رسانه های اجتماعی داد. این قوانین همچنین شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را موظف می‌کند که کنترل بیشتری را گزارش کنند، عاملی که ده‌ها شرکت را وادار به کنار گذاشتن آن کرده است. این قوانین از اواسط سال گذشته اجرایی شد.