منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • هند 725 میلیون دلار از دارایی های بخش شیائومی را به دلیل حواله های غیرقانونی مصادره کرد.

هند 725 میلیون دلار از دارایی های بخش شیائومی را به دلیل حواله های غیرقانونی مصادره کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هند 725 میلیون دلار از دارایی های بخش شیائومی را به دلیل حواله های غیرقانونی مصادره کرد.

آژانس مبارزه با پولشویی هند روز شنبه اعلام کرد که دارایی هایی به ارزش حدود 725 میلیون دلار از شیائومی هند را به دلیل نقض قوانین مبادلات ارزی کشور توقیف کرده است که ضربه سختی به سازنده گوشی چینی که بازار گوشی های هوشمند هند را اداره می کند، وارد می کند.

آژانس مجری قانون هند اعلام کرد که حساب های بانکی شیائومی هند را پس از اینکه متوجه شد این شرکت 725 میلیون دلار به سه فرد مستقر در خارج از کشور “به بهانه پرداخت حق امتیاز” انتقال داده است، مصادره کرده است.

در این بیانیه آمده است: «چنین مبالغ هنگفتی به نام حق‌الامتیاز به دستور اتباع چینی آنها از گروه مادر منتقل شده است. این آژانس افزود، مبلغی که به “دو نهاد حقوقی غیر مرتبط دیگر مستقر در ایالات متحده” منتقل شده است نیز برای “نفع نهایی اشخاص حقوقی گروه شیائومی” بوده است.

این اداره که از ماه دسامبر در مورد شیائومی و چندین شرکت چینی دیگر تحقیق کرده است، گفت که شیائومی “اطلاعات گمراه کننده ای را در حین انتقال پول به خارج از کشور به بانک ها ارائه کرده است.”

بر اساس گزارش شرکت تحقیقات بازار Counterpoint، شیائومی که هنوز اظهار نظری نکرده است، در سه ماهه منتهی به مارس سال جاری 23 درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند هند را به خود اختصاص داده است. مانو جین رهبر سابق هند در اوایل سال جاری برای بازجویی در مورد رعایت مالیات توسط این اداره احضار شد.

این شرکت در سال های اخیر پس از ممنوعیت هند در مورد برنامه های کاربردی چینی به دلیل نگرانی های امنیت ملی، شهرت زیادی به دست آورده است. از نظر اقدامات نوری، شیائومی دو سال پیش چندین فروشگاه خود در هند را با بنرهای “ساخت هند” تغییر نام داد، که به گفته تحلیلگران، تلاشی از سوی این شرکت برای فاصله گرفتن از شرکت مادر چینی خود است.

این شرکت در اوایل این هفته گوشی های هوشمند، تلویزیون های هوشمند و تبلت های خود را در هند به روز کرد.