منو سایت

هنگامی که Swvl شروع به معامله با ترکیب SPAC کرد، همه نگاه ها به سوی Swvl است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هنگامی که Swvl شروع به معامله با ترکیب SPAC کرد، همه نگاه ها به سوی Swvl است

حمل و نقل عمومی و ارائه دهنده تحرک مشترک Swvl امروز در عمومی شد لحظه ای برجسته برای اکوسیستم های فناوری مصر و خاورمیانه. این همچنین آزمایشی برای شرکتی است که در حال عرضه عمومی است، علیرغم بازاری که اخیراً نسبت به ترکیب با وسایل نقلیه ویژه یا SPAC غیردوستانه بوده است.

این شرکت مستقر در مصر و مستقر در دبی از طریق ادغام با شرکت زنانه چک سفید Queen’s Gambit Growth Capital، سهام 10 دلاری خود را در نزدک اعلام کردند. ادغام برنامه ریزی شده، که در آن Swvl 20 تا 30 درصد از کل سهام خود را ارائه خواهد کرد، در جولای گذشته اعلام شد.

پس از بسته شدن، شرکت ترکیبی که اکنون Swvl Holding Corp. است، امروز قبل از تغییر به SWVL و SWVLW در 1 آوریل، تحت GMBT و GMBTW معامله خواهد کرد.

Swvl اولین شرکتی است که در آفریقا راه اندازی شد و دومین شرکت در خاورمیانه است که با ادغام SPAC در فهرست نزدک قرار گرفت.. Angbumi، یک پلت فرم استریم موسیقی مستقر در ابوظبی، این کار را در ماه فوریه انجام داد، زمانی که با 220 میلیون دلار Vistas Media Acquisition ثبت نام کرد.

شرکت اشتراک گذاری سفر مصر Swvl قصد دارد از طریق ادغام 1.5 میلیارد دلاری SPAC به صورت عمومی عرضه شود.

Swvl برای این معامله 121.5 میلیون دلار از سهام خصوصی (PIPE) جمع آوری کرد. بانک اروپایی بازسازی و توسعه (EBRD)، Teklas Ventures، Chimera، Agility و Luxor Capital Group از دیگر سرمایه گذاران آن هستند. ارزش این شرکت در حال حاضر 1.5 میلیارد دلار است.

در ماه فوریه، یکی از سرمایه گذاران آن، Atalaya Capital، از معامله خارج شد. و در یک پاس، کوئینز گمبیت فسخ فوروارد را اعلام کرد خرید قراردادهایی به ارزش 100 میلیون دلار در سهام SPAC و 2 میلیون دلار اضافی از طریق قرار دادن خصوصی.

” مهاجم خرید توافق انجام شد با یک گروه و شد فقط دسترسی به اضافی ویکتوریا گریس، بنیانگذار و مدیرعامل کوئین گریس در پاسخ به TechCrunch در پاسخ به این سوال که آیا فسخ قرارداد بر معامله تأثیر می گذارد یا خیر.

خاتمه آن بر ارزش شرکت یا هر چیزی در مورد معامله اصلی ما، که ادغام کوئینز گمبیت با SWVL است، تأثیر نمی گذارد، بنابراین ارزش گذاری [stays] همان، “او گفت.

سرمایه گذارانی که سود و دلار خود را از SPAC برداشت می کنند، نمونه ای از Swvl نیستند. این امر رایج است – برای مثال، زمانی که BuzzFeed در دسامبر گذشته عمومی شد، 94٪ از 287.5 میلیون دلاری که توسط SPAC جمع آوری شد. پس گرفته شد – به خصوص که سر و صدای SPAC جای خود را به بازارهای ناکارآمد و مقررات سخت گیرانه می دهد.

با وجود شکست ظاهری، خبرهای خوبی برای Swvl وجود دارد. به گفته یوسف سالم، مدیر مالی، این شرکت دارد 600 میلیون دلار درآمد اضافی و او گفت که سهامی را با B. Riley Principal برای دسترسی در چند هفته آینده در صورت تحقق شرایط خاص تعهد کرده است.

Swvl توسط مصطفی قندیل، محمود نوح و احمد صباح در سال 2017 تاسیس شد. این سه شرکت را به عنوان یک سرویس اتوبوس در مصر و سایر خدمات اشتراک سفر در بازارهای نوظهور با حمل و نقل عمومی پراکنده راه اندازی کردند.

خدمات جذب اتوبوس آن به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا با رزرو صندلی در اتوبوس ها در یک مسیر ثابت، در داخل ایالت سفر کنند. با این حال، پیشنهادات Swvl فراتر از خدمات استخدام اتوبوس گسترش یافته است. این شرکت اکنون خدمات مسافرتی طولانی، اشتراک خودرو و خدمات شرکتی را در 10 شهر که در آفریقا و خاورمیانه در آنها فعالیت می کند، ارائه می دهد.

همکاری بین Swvl و Queen’s Gambit ناشی از علاقه متقابل هر دو طرف است.

در حالی که به دنبال یک شرکت برای بدست آوردنSwvl معیارهای شرکت را با یک چک سفید برآورده می کند: اصول قوی کسب و کار، تحرک و تدارکات (یکی از بخش های اصلی آن) و اخلاق ESG در مورد زنان و حمل و نقل مقرون به صرفه.

از سوی دیگرSwvl – در میان جمع آوری بیش از 170 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر، گسترش به بیش از 16 کشور در آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا؛ استخدام مدیران از فیس بوک، اوبر و اپتیموس؛ و به دست آوردن Shotl، Viapool و door2door – در جستجوی تسلط جهانی در فضای تحرک.

SPAC با Queen’s Gambit بهترین گزینه برای او از نظر مالی بود و هر دو طرف به شدت به زاویه پایداری در حمل‌ونقل متعهد هستند – Swvl ادعا می‌کند که از زمان آغاز به کار از انتشار تقریباً 289 میلیون پوند کربن جلوگیری کرده است.

این شرکت قصد دارد در شش ماه آینده به چندین کشور از جمله کلمبیا، مکزیک، آفریقای جنوبی و ایالات متحده گسترش یابد.

در این بین همه نگاه ها به عملکرد این شرکت خواهد بود رسما معاملات را از فردا در بازار SPAC خنک کننده و یک بازار عمومی ناآرام آغاز می کند.

در بازار نرمی وجود دارد، اما تا زمانی که شرکت کار کند و نتیجه بدهد، شاید گریس به SPAC و بازارهای عمومی نگران کننده گفت: «مردم امروز به آن توجه نمی کنند، اما در ماه های آینده به آن توجه خواهند کرد.

من فکر می کنم که بازار تغییر خواهد کرد فقط مثل همیشه، مردم در حال بازگشت به اصول نگاه ما به عملکرد شرکت هستند. برای Swvl، آنها هر عددی را که تا به حال به ما ارائه شده بود، شکست دادند. و این مرا در مورد آن بسیار هیجان زده می کند. و این همان هدفی است که می خواهید با آن شریک شوید.”

تقریباً همه چیزهایی که باید در مورد SPAC بدانید