منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • هوش مصنوعی Inflection، به رهبری بنیانگذاران LinkedIn و DeepMind، 225 میلیون دلار برای تغییر تعاملات کامپیوتر و انسان جمع آوری می کند.

هوش مصنوعی Inflection، به رهبری بنیانگذاران LinkedIn و DeepMind، 225 میلیون دلار برای تغییر تعاملات کامپیوتر و انسان جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هوش مصنوعی Inflection، به رهبری بنیانگذاران LinkedIn و DeepMind، 225 میلیون دلار برای تغییر تعاملات کامپیوتر و انسان جمع آوری می کند.

بر اساس اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، Inflection AI، یک استارت آپ یادگیری ماشینی به رهبری رید هافمن، بنیانگذار لینکدین و مصطفی سلیمان، بنیانگذار DeepMind، 225 میلیون دلار سرمایه دریافت کرده است. منبع سرمایه هنوز نامشخص است – Inflection بلافاصله به درخواست اطلاعات بیشتر پاسخ نداد – اما دایره عظیم حاکی از اعتماد سرمایه گذار قوی به سلیمان است که به عنوان مدیر اجرایی شرکت عمل می کند.

Inflection که در پالو آلتو، کالیفرنیا مستقر است، تا به امروز از سطح پایینی برخوردار بوده و مصاحبه‌های رسانه‌ای نسبتا کمی ارائه کرده است. اما سلیمان در نمایه ماه ژانویه CNBC تمایل خود را برای ایجاد محصولاتی توصیف کرد که نیاز مردم را به ساده کردن ایده‌های خود برای برقراری ارتباط با ماشین‌ها از بین می‌برد و هدف اصلی آن استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به مردم برای «گفت‌وگو کردن» با رایانه است.

“[Programming languages, mice, and other interfaces] سلیمان به این روزنامه گفت: «راه‌هایی برای ساده‌سازی ایده‌هایمان و کاهش پیچیدگی و به نوعی خلاقیت و منحصربه‌فرد بودن آن‌ها وجود دارد تا ماشینی را وادار به انجام کاری کنیم». “به نظر می رسد که ما در آستانه ایجاد زبانی برای پیاده سازی در سطح تقریباً انسانی هستیم. این مجموعه کاملاً جدیدی از کارهایی را که می‌توانیم در فضای محصول انجام دهیم باز می‌کند.»

مفهوم ترجمه مقاصد انسان به زبانی که کامپیوترها می توانند آن را درک کنند به دهه ها قبل بازمی گردد. حتی بهترین چت‌بات‌ها و دستیارهای صوتی امروزی به قول خود عمل نکرده‌اند، اما سلیمان و هافمن شرط‌بندی کرده‌اند که پیشرفت‌های آینده در هوش مصنوعی، یک رابط بصری انسان و رایانه را در پنج سال آینده ممکن می‌سازد.

رقابت خواهند داشت. همین ماه گذشته، Adept، یکی از بنیانگذاران استارت آپ مهندسان و محققان سابق DeepMind در OpenAI و Google، از مخفی کاری با مفهومی مشابه بیرون آمد: هوش مصنوعی، که می تواند هر فرآیند نرم افزاری را خودکار کند. خود DeepMind روشی را برای آموزش هوش مصنوعی برای کنترل رایانه ها بررسی کرده است، با هوش مصنوعی که دستورات صفحه کلید و ماوس را از افرادی که وظایف رایانه ای را “به دنبال دستورالعمل ها” مانند رزرو پرواز انجام می دهند، نظارت می کند.

با این وجود، اندازه چرخه مالی Inflection نشان دهنده هزینه بالای ساخت سیستم های پیچیده هوش مصنوعی است. تصور می‌شود که OpenAI میلیون‌ها دلار برای توسعه GPT-3، سیستم این شرکت که می‌تواند متنی شبیه انسان را در صورت تقاضا تولید کند، هزینه کرده است. Dario Amodei، یکی از بنیانگذاران، گفت: Anthropic، استارت آپ دیگری که مدل های پیشرفته هوش مصنوعی را توسعه می دهد، اخیراً بیش از نیم میلیارد سرمایه جمع آوری کرده است تا “ویژگی های مقیاس پذیری قابل پیش بینی سیستم های یادگیری ماشین را بررسی کند.”

تجربه در هوش مصنوعی نیز ارزان نیست، به خصوص در بحبوحه کمبود استعداد. در سال 2018، یک اظهارنامه مالیاتی که توسط نیویورک تایمز مشاهده شد نشان داد که OpenAI در سال 2016 بیش از 1.9 میلیون دلار به محقق اصلی خود Ilya Sutzkever پرداخت کرده است. CNBC گزارش داد که Inflection اخیراً کارشناسان هوش مصنوعی Google و Meta را راه اندازی کرده است.

«حتی در شرکت‌های فناوری بزرگ‌تر، افراد نسبتاً کمی وجود دارند که واقعاً آنها را می‌سازند [AI] مدل ها. سلیمان به CNBC گفت: «یکی از مزایای انجام این کار در استارتاپ این است که می‌توانیم بسیار سریع‌تر کار کنیم و پویاتر باشیم. “تجربه من در ساختن تیم های بسیار بسیار در 15 سال گذشته این است که این لحظه طلایی وجود دارد که شما واقعاً یک تیم بسیار منسجم، کوچک و متمرکز دارید. من سعی خواهم کرد تا آنجا که ممکن است آن را حفظ کنم.”

Cloud از Inflection عبور کرد، تا حدی پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه سلیمان ادعا کرد که پس از اینکه در DeepMind به دلیل جنجال بر سر برخی از پروژه‌هایش در مرخصی اداری در DeepMind قرار گرفت، کارمندان Google را مورد آزار و اذیت قرار داده است. به گفته وال استریت ژورنال، گوگل در آن زمان شروع به بررسی رفتار او کرد، اما هرگز یافته های خود را علنی نکرد.