هوندا تا سال 2030 30 مدل EV را عرضه خواهد کرد

هوندا تا سال 2030 30 مدل EV را عرضه خواهد کرد

شرکت هوندا موتور این شرکت در جریان یک جلسه توجیهی زنده دوشنبه شب اعلام کرد تا سال 2030 30 مدل EV را با حجم تولید بیش از 2 میلیون خودرو در سال روانه بازار خواهد کرد.

این خودروساز ژاپنی گفت که طی ده سال آینده 40 میلیارد دلار (5 تریلیون ین) برای برق رسانی هزینه خواهد کرد، از جمله ساخت معماری برقی سازی خود و کاوش در فرصت های رشد جدید در اکتشاف فضا، eVTOL، روبات های آواتار و غیره.

طی دهه آینده، هوندا همچنین حدود 64 میلیارد دلار (8 تریلیون ین) در تحقیق و توسعه و 80 میلیون دلار (10 میلیارد ین) اضافی در سال در استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری خواهد کرد که می‌تواند به این خودروساز کمک کند تا تجارت خود را گسترش دهد و از شرایط خارج شود. طبق گفته توشیهیرو میبه، مدیر عامل هوندا، فروش محصولات فقط برای ارائه راه حل های ترکیبی، که خاطرنشان کرد این شرکت همچنین به طور فعال به دنبال همکاری و اتحاد بین صنعتی خواهد بود.

ماه گذشته، هوندا از سونی برای تولید و فروش خودروهای برقی استفاده کرد.

کوهی تاکوچی، معاون ارشد هوندا در یک نشست توجیهی گفت که هوندا در صورت نیاز به روش های تامین مالی خارجی تکیه خواهد کرد. ماه گذشته، هوندا اعلام کرد که به ارزش 2.75 میلیارد دلار اوراق قرضه سبز با ارزش دلار آمریکا منتشر خواهد کرد تا برای توسعه و تولید خودروهای بدون آلایندگی توسعه یابد. در ژوئن 2021، هوندا اعلام کرد که تا سال 2040 به تدریج خودروهای بنزینی را حذف خواهد کرد.

هوندا مسائل زیادی را در روز دوشنبه پوشش داد، از جمله برنامه‌هایی برای توسعه باتری‌ها، تجاری‌سازی mini EV و موارد دیگر، بنابراین بیایید استراتژی جدید برقی‌سازی این خودروساز را بررسی کنیم.

معرفی خودروهای برقی فوق العاده ارزان هوندا

هوندا قصد دارد تا اواسط دهه دو خودروی الکتریکی ورزشی جدید را در ژاپن عرضه کند

هوندا قصد دارد تا سال 2024 یک مدل mini-EV فوق العاده ارزان را برای استفاده تجاری در محدوده قیمت 8000 دلار (1 میلیون ین) در ژاپن معرفی کند. این شرکت گفت که پس از آن، هوندا عرضه mini-EV و EV SUVs را آغاز خواهد کرد. مایب گفت که هوندا این خودرو را عمدتاً برای استفاده تجاری عرضه می کند زیرا ژاپن زیرساخت شارژ مورد نیاز برای استقرار وسایل برقی الکتریکی در مقیاس بزرگ را ندارد.

تا همان سال در آمریکای شمالی، هوندا همچنین قصد دارد دو مدل متوسط ​​و بزرگ EV – هوندا پرولوگ SUV و آکورا SUV را معرفی کند که در حال حاضر با جنرال موتورز با قیمت‌های قابل رقابت با خودروهای ICE در حال توسعه هستند. .

همین هفته گذشته، هوندا از همکاری با جنرال موتورز خبر داده است برای توسعه مشترک وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2027 در آمریکای شمالی با استفاده از پلت فرم Ultium جنرال موتورز که حدود 30000 دلار هزینه خواهد داشت.

این خودروساز همچنین می گوید که یک خط تولید ویژه برای خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی خواهد ساخت.

علاوه بر این، Mibe تعهد قبلی هوندا را برای عرضه 10 مدل جدید EV در چین به عنوان بخشی از سری e: N تا سال 2027 دوبرابر کرده است و دو مدل از آن امسال به فروش خواهند رسید. هوندا قصد دارد یک کارخانه ویژه خودروهای الکتریکی در گواجو و ووهان بسازد تا تولید خود را در یکی از مهم ترین بازارهای خود حفظ کند.

به گفته تاکوچی، هوندا همچنین به دنبال عرضه دو مدل اسپورت الکتریکی، یک مدل خاص و یک مدل پرچمدار، تا اواسط دهه است، اما مشخص نیست که آیا این خودروها به اندازه سایر هوندا که امیدوار است به زودی عرضه شوند، مقرون به صرفه خواهند بود یا خیر.

هوندا e: معماری

در حالی که هوندا برای استفاده از معماری پلتفرم‌های Ultium و EV به مشارکت خود با جنرال موتورز تکیه می‌کند، این خودروساز قصد دارد با اصلاح قابلیت‌های نرم‌افزاری خود، معماری خود را توسعه دهد. Honda e: Architecture که این شرکت قصد دارد در سال 2026 معرفی کند، یک پلتفرم EV خواهد بود که شامل لایه سخت افزاری و نرم افزاری است و به فضای ابری متصل است.

مانند بسیاری دیگر از خودروسازان، هوندا پتانسیل یک وسیله نقلیه نرم‌افزاری را برای کمک به افزایش درآمد از طریق برنامه‌های شخص ثالث می‌بیند. به گفته مایب، به همین دلیل است که یک سطح کاربردی روی سیستم عامل خودرو ایجاد می کند که می تواند دائماً از طریق هوا به روز شود.

سرمایه گذاری مشترک باتری بالقوه

هوندا گفت که در حال بررسی امکان راه اندازی یک سرمایه گذاری مشترک در آمریکای شمالی برای تولید باتری خارج از شراکت خود با جنرال موتورز است، اما Mibe نامی را ذکر نکرد. هدف این خودروساز تضمین خرید پایدار باتری‌های لیتیوم یون مایع در منطقه و همچنین در چین و ژاپن، دو بازار اصلی دیگر آن است. برای حمایت از این امر، هوندا به دنبال تقویت همکاری فعلی خود با CATL در چین و خرید باتری برای خودروهای الکتریکی کوچک خود از Envision AESC در ژاپن است.

هوندا برای تسریع تحقیقات و توسعه مستقل خود در مورد باتری های حالت جامد، حدود 343 میلیون دلار (43 میلیارد ین) در ساخت یک خط نمایشی سرمایه گذاری کرده است. هوندا امیدوار است تا بهار سال 2024 تولید خود را آغاز کند و از باتری های نسل بعدی خود در مدل هایی که بعد از سال 2025 معرفی می شوند، استفاده خواهد کرد.

به تقویت کسب و کار و کاهش هزینه ها ادامه دهید

مایب گفت که هوندا در مسیر دستیابی به هدف خود برای کاهش 10 درصدی تولید جهانی خودرو در مقایسه با هزینه های ثبت شده در سال 2018 است. علیرغم مشکلاتی مانند همه‌گیری و کمبود نیمه‌هادی‌ها، این شرکت می‌گوید که توانسته ساختار تجاری خود را سفت‌تر کند و امیدوار است بازدهی بیش از ۷ درصدی در فروش داشته باشد.