منو سایت

هکرها اسامی اهداکنندگان “کاروان آزادی” را پس از موفقیت در GiveSendGo فاش کردند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هکرها اسامی اهداکنندگان "کاروان آزادی" را پس از موفقیت در GiveSendGo فاش کردند.


سایت فاش می‌گوید پس از هدف قرار گرفتن سایت جمع‌آوری کمک مالی GiveSendGo یک شبه توسط هکرها، ذخیره‌ای از اطلاعات از جمله برای اهداکنندگان اعتراض کاروان آزادی در کامیون‌ها در اتاوا دریافت کرده است.

روز دوشنبه، وب‌سایت GiveSendGo گفت: ساعت‌ها پس از ربوده شدن سایت و هدایت آن به صفحه‌ای که گمان می‌رود توسط هکرها کنترل می‌شود، که دیگر بارگذاری نمی‌شود، «در حال تعمیر» است. صفحه تغییر مسیر داده شده، رانندگان کامیون را که در پایتخت کانادا فرود آمدند، محکوم کرد تا با واکسیناسیون اجباری علیه کووید-19 مخالفت کنند، که باعث اختلال گسترده در ترافیک و تجارت برای بیش از یک هفته شده است.

این صفحه همچنین حاوی پیوندی به فایلی بود که حاوی ده‌ها هزار پرونده از آنچه به عنوان «داده‌های اهدایی خام» برای کسانی که به کاروان آزادی اهدا کردند، توصیف شده بود.

اندکی پس از آن، سایت غیرانتفاعی Distributed Denial of Secrets گفت 30 مگابایت اطلاعات اهداکننده را از GiveSendGo دریافت کرده است، از جمله نام های خود گزارش شده، آدرس های ایمیل، کدهای پستی و آدرس های IP برای “هر کمپین” در سایت.

Distributed Denial of Secrets، سایتی که به میزبانی مجموعه داده های افشا شده مربوط به گروه های راست افراطی معروف است، گفت که این داده ها فقط در اختیار محققان و روزنامه نگاران قرار خواهد گرفت.

به گفته Mikael Talen، روزنامه‌نگار، این رخنه از نقص امنیتی قبلی جدا است که در آن GiveSendGo یک سطل میزبان آمازون S3 را گذاشت و بیش از هزار شناسه را در اینترنت ذخیره کرد. اولین بار گزارش شد نقض اطلاعات یک شبه

GiveSendGo مستقر در ماساچوست در بوستون، ماه گذشته پس از اینکه GoFundMe کمپین جمع سپاری خود را متوقف کرد و با استناد به گزارش های پلیس مبنی بر خشونت در اتاوا، کمپین جمع سپاری خود را متوقف کرد و میلیون ها دلار کمک مالی را مسدود کرد، به خدمات اصلی کمک مالی برای کاروان آزادی تبدیل شد. در آخر هفته، یک دادگاه کانادایی دستوری مبنی بر تعلیق دسترسی به وجوه جمع آوری شده توسط GiveSendGo صادر کرد که شرکت اعلام کرد با آن مخالفت خواهد کرد.

در اوایل این ماه، معترضان بیش از 8 میلیون دلار برای کاروان آزادی جمع آوری کردند.

جیکوب ولز، یکی از بنیانگذاران GiveSendGo به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

سایت اهدای اعتراض کاروان آزادی اتاوا اطلاعات اهداکنندگان را فاش می کند