منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • هیوندای یک کارخانه خودروهای الکتریکی به ارزش 6.5 میلیارد دلار در گرجستان افتتاح می کند

هیوندای یک کارخانه خودروهای الکتریکی به ارزش 6.5 میلیارد دلار در گرجستان افتتاح می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هیوندای یک کارخانه خودروهای الکتریکی به ارزش 6.5 میلیارد دلار در گرجستان افتتاح می کند

هیوندای جدیدترین خودروسازی است که برنامه‌های خود را برای افتتاح یک کارخانه خودروهای الکتریکی در گرجستان، همان ایالتی که ریوین در حال آماده شدن برای نفوذ به کارخانه جنجالی خود است، اعلام کرده است.

کارخانه 6.5 میلیارد دلاری خودروهای الکتریکی و باتری هیوندای در خارج از ساوانا به هدف این ایالت برای تبدیل شدن به یک مرکز منطقه ای بزرگ برای صنعت خودروهای برقی کمک خواهد کرد. به گفته مقامات دولتی، با شروع رشد فروش وسایل نقلیه الکتریکی، ایالت هلو قصد دارد یک اکوسیستم بسته باتری-الکتریکی ایجاد کند که شامل استخراج خاک‌های کمیاب، تولید باتری‌ها و تراشه‌ها، و تولید قطعات خودرو می‌شود.

مقامات روز جمعه گفتند، سرمایه گذاری سرمایه هیوندای، که شامل 1 میلیارد دلار از تامین کنندگان غیرمرتبط است، بزرگترین قرارداد توسعه اقتصادی است که توسط گرجستان استخدام شده است. هیوندای انتظار دارد 8100 شغل در این سایت 2293 هکتاری ایجاد کند.

جورجیا با ارائه بزرگترین بسته محرک 1.5 میلیارد دلاری به Rivian برای ساخت کارخانه ای در 2000 هکتار در شرق آتلانتا، در تلاش برای جذب تولیدکنندگان تهاجمی شده است. در عوض، ریوین متعهد شده است که 7500 کارگر با میانگین حقوق سالانه 56000 دلار تا پایان سال 2028 استخدام کند. ساکنان پیرامون نگرانی هایی از حفاظت از زمین گرفته تا استفاده از دلارهای مالیاتی تجمع کردند.

این موضوع زمانی سیاسی شد که مخالفان کارخانه ریوین علیه فرماندار برایان کمپ قبل از انتخابات مجدد وی در نوامبر بسیج شدند.

Rivian قصد دارد تابستان امسال را پشت سر بگذارد و تا اوایل سال 2024 افتتاح شود.

وب سایت هیوندای همکاری بین چهار شهرستان در گرجستان است که از فروش املاک آمازون برای کمک به خرید زمین به ارزش 61 میلیون دلار استفاده کرده اند. این شراکت که خود را Joint Savannah Harbor Corridor-Interstate 16 (JDA) می نامد، نقشه ها را با هم ادغام کرده است تا یک “مگازیت آماده برای بیل” برای یک تولید کننده بزرگ ایجاد کند.

هیوندای گفت این کارخانه در سال 2025 با ظرفیت تولید 300000 خودرو در سال تولید خود را آغاز خواهد کرد.

مسئولان امیدوارند با تکرار این مدل، پروژه های تولیدی بیشتری را به ابر سایت های کشور جذب کنند.

SK On، تولیدکننده باتری‌های لیتیوم یونی در کره جنوبی برای وسایل نقلیه الکتریکی، در حال ساخت یک مجموعه باتری EV با ارزش 2.6 میلیارد دلار است. این شرکت که می گوید کارخانه اش می تواند سالانه 310000 خودروی برقی عرضه کند، با فورد و فولکس واگن قرارداد دارد.