منو سایت

هیپ، امید و پول: راهنمای شما برای تمام تحقیقات EV SPAC

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هیپ، امید و پول: راهنمای شما برای تمام تحقیقات EV SPAC

اگر سال های 2020 و 2021 سال های SPAC بودند، سال 2022 به عنوان سال محکومیت ظاهر می شود.

تقریباً تمام تولیدکنندگان خودروهای برقی که طی دو سال گذشته با ادغام با یک خودروی خاص، مسیر مستقیمی را برای عرضه اولیه سهام در پیش گرفته‌اند، در کمیسیون بورس و اوراق بهادار مورد بررسی قرار می‌گیرند. بسیاری از آنها تنها چند ماه پس از عرضه در بازار عمومی مورد توجه قرار گرفتند تا سرمایه گذاران را با پیش بینی های غیر واقعی گمراه کنند.

در واقع، نظارت بر این شرکت‌ها آنقدر دشوار بود که در ماه مارس، SEC قوانین جدیدی را برای اعمال نظارت پیشنهاد کرد.

در اینجا راهنمای تمام تحقیقات EV-SPAC در حال انجام است. ما این مثال را با پیشرفت شرایط به روز نگه می داریم.

آینده فارادی

فارادی فیوچر با رونمایی از کانسپت خیره کننده خود در CES 2017 توجه همه را به خود جلب کرد، اما هنوز پس از گذشت پنج سال، یک وسیله نقلیه را ساخته یا ارائه نکرده است. اکنون در خطر حذف از NASDAQ قرار دارد.

این شرکت در ژوئیه 2021 از طریق ادغام با SPAC Property Solutions Acquisition در یک معامله 3.4 میلیارد دلاری وارد بورس شد. اندکی پس از آن، گزارشی از سوی شرکت سرمایه گذاری J Capital ادعا کرد که فارادی سرمایه گذاران را گمراه کرده است.

این شرکت تحقیقات داخلی خود را در 12 آوریل تکمیل کرد که به برکناری بنیانگذار و مدیر عامل سابق یوتینگ جیا به عنوان مدیر عامل و اخراج یا تعلیق سایرین انجامید. SEC، در همین حال، تحقیقات خود را انجام می دهد و چندین مدیر اجرایی را که احتمالاً درگیر بوده اند، فراخوانده است و فارادی را مجبور کرده است که ارائه اسناد مورد نیاز برای مطابقت با دستورالعمل های NASDAQ را به تاخیر بیاندازد.

تحقیقات SEC ادامه دارد.

لردستون موتورز

Lordstown Motors، یک شرکت کامیون‌های الکتریکی که هنوز محصولی را فروخته یا درآمدی کسب نکرده است، توسط SEC و وزارت دادگستری ایالات متحده به دلیل گمراه کردن سرمایه‌گذاران با یک کتاب جعلی از 100000 پیش‌سفارش برای پیکاپ خود تحت بررسی است.

Lordstown در اکتبر 2020 از طریق ادغام یک SPAC 1.6 میلیارد دلاری با DiamondPeak Holdings به صورت عمومی درآمد. شش ماه بعد، هیندنبورگ ریسرچ، یک فعال فروش کوتاه در نیویورک، گزارشی را منتشر کرد و در مورد پیش‌سفارش‌های جعلی هشدار داد، مانند فروش 14000 کامیون به قیمت 735 میلیون دلار به E Squared Energy، یک شرکت مسکونی کوچک. آپارتمانی در تگزاسی که ناوگانی را مدیریت نمی کند.

هر دو تحقیق همچنان باز است.

نیکلاس