منو سایت

هیچ چیز در Carl Pay روی تلفن هوشمند کار نمی کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
هیچ چیز در Carl Pay روی تلفن هوشمند کار نمی کند

هفت سال پس از بنیانگذار OnePlus، کارل پی در سال 2020 سازنده گوشی های هوشمند را ترک کرد تا سرمایه گذاری خود را شروع کند. تا به امروز، این شرکت که به Nothing تبدیل شده است، یک محصول واحد عرضه کرده است: هدفون شفاف (1). اما به نظر می رسد که مدیر اجرایی در حال آماده شدن برای بازگشت به صنعتی است که در آن نام خود را به دست آورده است.

یک منبع آگاه به TechCrunch گفت که بیش از یک سال است که هیچ چیز روی این گوشی هوشمند کار نمی کند و قصد دارد تا ماه آینده آن را معرفی کند. به گفته یک منبع نزدیک به شرکت، این کارآفرین نمونه اولیه دستگاه را در جلساتی با چندین رهبر کلیدی صنعت در رویداد کنگره جهانی موبایل این هفته در بارسلون نشان داد. TechCrunch عکس یکی از این جلسات را بررسی کرد.

جزئیات در مورد دستگاه آینده ظریف هستند، اگرچه منبع اشاره می کند که این محصول دارای زبان طراحی مشابه و “عناصر شفافیت” مشاهده شده در اولین محصول Nothing است. طبق گفته شرکت سخت افزاری مستقر در لندن، این هدفون که در سال 2021 عرضه شد، تا پایان ژانویه 400000 دستگاه به فروش رسید.

پی در ژوئیه گذشته در مصاحبه ای با TechCrunch اشاره کرد که این شرکت قبل از تحریک هدفون چندین دستگاه مختلف را در نقشه راه خود دارد: “ما محصولات زیادی در دست تولید داریم. در اوایل سال جاری، ما یک دور از بودجه اجتماعی را انجام دادیم که در آن 1.5 میلیون دلار به جامعه خود توزیع کردیم. این خیلی سریع جواب داد. اما به عنوان بخشی از این دور از بودجه، آزمایشی با برخی از محصولات در دست توسعه داشتیم. محصولات ما با اسم رمز پوکمون هستند، بنابراین پوکمون های زیادی در این اسلاید وجود دارد. ما دسته بندی های زیادی داریم که در حال بررسی آنها هستیم، اما واقعاً آنها را اعلام نکرده ایم.”

Pei به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران و نیروی محرکه OnePlus مطمئناً دارای شجره نامه است. اولین دستگاه این شرکت در سال 2014 وارد یک دسته از قبل بالغ – و ظاهراً اشباع شده – شد. با این حال، به لطف کیفیت برتر کار و قیمت متوسط، توانست با شاهکار دشوار ورود به بازار ایالات متحده کنار بیاید. در سال 2021، OnePlus تیم سخت افزار خود را با Oppo، مالک اکثریت آن، ادغام کرد. Oppo به نوبه خود متعلق به BBK است که همچنین پشت سر برندهای کلیدی مانند Vivo، Realme و iQOO قرار دارد.

این جلسات در طول یک نسخه با ثبات خاص از MWC برگزار می شود. این صنعت از سال‌ها رکود و کاهش فروش رنج می‌برد که تنها با عادت‌های خرید همه‌گیر و کاهش متعاقب آن در زنجیره تامین و کمبود تراشه تشدید می‌شود. بازار گوشی‌های هوشمند موقعیت خوبی برای تداخل دارد، اما این یک کار هرکول خواهد بود، زیرا تلفن‌ها از جدید بودن به محصولاتی همه‌جا و باکیفیت تبدیل شده‌اند که می‌توانند با قیمت پایین ارائه شوند. با این حال، مطمئناً هیچ چیز بودجه کافی برای ایجاد سمپاشی ندارد. این شرکت بیش از 70 میلیون دلار از تعدادی سرمایه گذار برجسته از جمله GV، تونی فادل، کیسی نیستات، کوین لین و استیو هافمن جمع آوری کرده است.

او همچنین با تمرکز مشابه از جامعه و همچنین برنامه راه اندازی و کمپین های بازاریابی که به وضوح از علاقه Pei به بازار کفش های کتانی آگاه بود، موفق شد دنبال کنندگان خود را ایجاد کند. اما در حالی که این شرکت توانسته است علاقه خود را به یک جفت هدفون بی سیم 99 دلاری جلب کند، انجام این کار در دنیای شناخته شده گوشی های هوشمند موضوعی کاملاً متفاوت است.

رهبران قدیمی مانند ال‌جی و اچ‌تی‌سی در سال‌های اخیر کنار رفته‌اند، در حالی که حتی نام‌های بزرگی مانند گوگل نیز این صنعت را یک چالش بزرگ می‌دانند. در حال حاضر بازیکنانی مانند اپل، سامسونگ و شیائومی بر فروش جهانی تسلط دارند و پس از آن تعدادی از برندهای فوق الذکر زیر چتر BBK قرار دارند. هفته گذشته، Onward Mobility، تازه وارد اعلام کرد که برنامه های خود را برای راه اندازی مجدد برند بلک بری لغو می کند.

همانطور که مشخص است، Essential با وجود بودجه هنگفت 300 میلیون دلاری نتوانست از عهده این کار برآید، اگرچه می توان به بسیاری از اشتباهات و مشکلات دیگر در مورد شرکت تأسیس شده توسط اندی روبین اشاره کرد. شرکت پی بعداً نام تجاری Essential را خرید، اقدامی که او بعداً به TechCrunch گفت، زمانی که شرکت در نظر داشت نام سازنده سخت‌افزار بدبخت را بپذیرد. در همین حال، تعدادی از کارمندان Essential شرکت جدید گوشی‌های هوشمند خود را OSOM راه‌اندازی کرده‌اند که قصد دارد امسال دستگاهی را روانه بازار کند.

هیچ‌کس از اظهار نظر درباره این گزارش خودداری کرد.