منو سایت

وردل! (اما نه این Wordle!) اکنون در دست شرکت فناوری تلفن همراه AppLovin است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
وردل! (اما نه این Wordle!) اکنون در دست شرکت فناوری تلفن همراه AppLovin است

پس از اینکه بازی آنلاین محبوب Wordle در فضای مجازی منتشر شد، یک بازی تلفن همراه قدیمی نامرتبط با همین نام برنده انفجاری از دانلودها شد زیرا کاربران آیفون آن را با بازی وب که عناوین می‌سازد اشتباه گرفته بودند. اکنون توسعه‌دهنده بازی iOS Wordle!، استفان کراوتا، از این پرونده هویت جعلی پول نقد کرده است – او بازی خود را در یک معامله نامشخص به شرکت بازاریابی تلفن همراه و سازنده بازی AppLovin تحویل داد.

نه AppLovin و نه Cravotta در مورد شرایط معامله اظهار نظر نکردند، اما AppLovin برنامه Wordle را برای iOS تأیید کرد! اکنون توسط Lion Studios Plus او اداره می شود. یکی از سخنگویان کراووتا گفت: “استفن در حال حاضر نمی تواند در مورد خرید اظهار نظر کند”.

در حالی که ممکن است نام بازی آنلاین محبوب Wordle را شنیده باشید که بعداً توسط NYT خریداری شد، ممکن است اوایل سال جاری داستان چگونگی انفجار یک بازی موبایلی به همین نام در اپ استور را از دست داده باشید. کراوتا گفت از اینکه متوجه شد بازی‌ای که او در نوجوانی پنج سال پیش ساخته بود، ناگهان 40000 بار در روز دانلود می‌شد، در حالی که ماه گذشته فقط 10 بار در روز دانلود می‌شد، شگفت‌زده شد.

جاش واردل، بنیانگذار Wordle، در مورد گسترش ویروس ها و آنچه در آینده است

همانطور که مشخص شد، کاربران آیفون در جستجوی بازی Wordle که همه درباره آن صحبت می کردند به اپ استور رفتند و به اشتباه بازی Cravotta را دانلود کردند.

حرف گاو! بازی مشابه نسخه آنلاینی بود که همه بازی می کردند. او گفت که آن را در نوجوانی ایجاد کرده است، زیرا می‌خواست کاری انجام دهد که ذهن مردم را به چالش بکشد و یک بازی عالی برای بچه‌ها باشد. اما برنامه هرگز ظاهر نشد. او می گوید که Cowboy حدود نیم سال است که آن را تبلیغ کرده است، قبل از اینکه تصمیم بگیرد ادامه دهد.

کراوتا به TechCrunch گفت: «من فقط برای مدت طولانی در حساب توسعه‌دهنده‌ام ماندم و به مدت شش سال روزانه یک تا دو بار دانلود می‌کردم… تا زمانی که این همه دیوانگی اتفاق افتاد.

با این حال، محبوبیت بازی تحت وب همچنان باعث افزایش دانلود عناوین موبایل در سال 2022 شده است.

«بیش از 40000 نفر بودند [downloads]”، یادداشت کراوتا، تصحیح برآوردهای قبلی. او گفت: «در یک نقطه تا شش رقم دانلود شد – صدها هزار نفر.

این بازی موبایل از طریق تبلیغات پولی و خریدهای درون برنامه ای درآمد کسب می کند. در حالی که کراووتا می‌توانست بازی را طوری تنظیم کند که پول بیشتری برای استفاده از کاربران رو به رشد به دست آورد، اما آن را دست نخورده رها کرد.

او می گوید: «فقط به او اجازه دادم کار کند و کار را تمام کند.

طبق گفته Sensor Tower، این بازی موبایل تقریباً 18.9 میلیون بار دانلود شده است. بیشتر نصب‌ها (> 99.6٪) پس از ویروسی شدن بازی وب انجام شد – با افزایش بارگیری در 12 ژانویه 2022. از 12 فوریه 2022، بازی 13.7 میلیون بارگیری داشته است – یا حدود 72٪ از نصب‌های مادام العمر از زمان شروع این شرکت گفت که در آوریل 2016 راه اندازی شد.

و علیرغم اینکه این بازی مورد نظر کاربران نیست، اما توانسته توجه برخی از گیمرها را به خود جلب کند.

امروزه، iOS هنوز هم از نظر میانگین کاربران فعال ماهانه در سه ماهه اول، شماره ۱۹ بازی موبایل در ایالات متحده است، درست پس از عناوین مهمی مانند Among Us و درست جلوتر از بازی‌های برجسته مانند Minecraft و PUBG Mobile.

اگرچه هیچ کس کراووتا را متهم نمی کرد که فقط به راحتی و چک کردن پول نقد می کند، اما او می خواست بیشتر با شانس خود کار کند.

در ماه فوریه، کراوتا به بنیانگذار بازی وب ویروسی، جاش واردل، روی آورد که عنوان موفقیت او چنین رونقی به او داد. او سپس اعلام کرد که 50000 دلار از درآمد حاصل از Wordle خود را اهدا خواهد کرد! یک بازی خیریه که او و واردل روی آن توافق کردند – یک مرکز آموزشی در اوکلند، بوست اوکلند.

کراوتا، 24 ساله، می‌گوید: «من فکر می‌کنم نسل من واقعاً می‌خواهد دور هم جمع شود تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند، به جای اینکه یکی را دنبال کنیم. اما در عوض، ما با هم متحد شدیم و کار بزرگی انجام دادیم.”

با این حال، جالب است که حساب ناشر بازی توسط Cravotta از Lion Studios Plus، متعلق به AppLovin در 16 فوریه 2022 به روز شد – که نشان می دهد خرید واقعی احتمالاً قبل از آن تاریخ انجام شده است. با این حال، اخبار مربوط به اهدای 50000 دلاری پس از اعلام Crovotta از طریق آن آغاز شد. توییتر در 24 فوریه 2022

کراوتا در پاسخ به این سوال که آیا این کمک مالی از طریق خرید AppLovin تامین شده است، نه فقط Wordle!، کراوتا از اظهار نظر خودداری کرد. او نمی توانست در مورد هیچ چیز مربوط به معامله، درآمد بازی یا حتی اگر تحت نوعی NDA در رابطه با توافق AppLovin بود صحبت کند. AppLovin به طور مشابه از اظهار نظر خودداری کرد و فقط اشاره کرد که Lion Studios دارای Wordle است! به میلیون ها بازیکن موبایل در سراسر جهان و اینکه این بازی “انحصاری برای دستگاه های تلفن همراه” است.

Sensor Tower از Wordle قدردانی می کند! تاکنون نزدیک به 3 میلیون دلار درآمد داشته است.

کابوی که هنوز یک کار روزانه در یک آژانس تبلیغاتی دارد، می گوید که بعد از Wordle به پروژه جانبی دیگری روی آورده است! جنون او اکنون در حال کار بر روی اپلیکیشنی به نام PuffCount است که هدف آن کمک به مردم برای دست کشیدن از ویپینگ است. این برنامه در حال حاضر 200000 بار دانلود شده است و در TikTok تبلیغ می شود، جایی که این حساب 90000 دنبال کننده دارد و 50 میلیون بازدید ایجاد کرده است.

سازنده می گوید از اتفاقی که برای Wordle افتاده خوشحال است! به او این فرصت را داد تا این پروژه را تبلیغ کند، که او آن را “فرصتی برای کمک به مردم برای داشتن زندگی سالم تر” می دانست.

“من واقعا خوشحالم که 50000 دلار اهدا کردم. و من واقعاً به داشتن این پلتفرم برای تشویق کارآفرینان جوان به شرط‌بندی روی خودشان افتخار می‌کنم.» کراوتا می‌گوید.