ولوو در حال آزمایش فناوری شارژ بی سیم EV در سوئد است

ولوو در حال آزمایش فناوری شارژ بی سیم EV در سوئد است

ولوو یک سیستم شارژ بی سیم EV را به عنوان بخشی از برنامه ای برای آزمایش گزینه های شارژ جایگزین معرفی می کند. ناوگان کوچکی از خودروهای الکتریکی Volvo XC40 Recharge به عنوان تاکسی در گوتنبرگ سوئد در یک پروژه آزمایشی سه ساله استفاده خواهند شد.

این خودروها به سیستم شارژ بی سیم Momentum Dynamics مجهز هستند. پدهای شارژ در دو ایستگاه تاکسی روی زمین تعبیه خواهد شد. ولوو از دوربین‌های 360 درجه برای کمک به رانندگان استفاده می‌کند تا خودروهای خود را در موقعیت مناسب قرار دهند و زمانی که در مکان مناسب قرار گرفتند، باتری‌های تاکسی به طور خودکار شارژ می‌شوند. تصویری که توسط Momentum Dynamics به اشتراک گذاشته شده است، شارژ EV را با 41 کیلووات نشان می دهد.

خودروهای برقی بیش از 12 ساعت در روز در جاده ها خواهند بود و انتظار می رود سالانه بیش از 100000 کیلومتر (62000 مایل) رانندگی کنند. ولوو می گوید این اولین آزمایش دوام خودروی برقی الکتریکی خود در یک محیط تجاری است. Momentum Dynamics نیز دارد با جگوار همکاری کرد برای آزمایش شارژ بی سیم در تاکسی های برقی در نروژ.

مفهوم تعبیه فناوری شارژ جاده درست است، اما هنوز درست نیست. با این حال، محققان و مهندسان در حال کار بر روی روش‌های دیگری برای شارژ خودروهای الکتریکی هستند، به طوری که در آینده، رانندگان ممکن است هرگز مجبور به بازدید از ایستگاه‌های شارژ معمولی نشوند.

Momentum Dynamics Corporation
یادداشت ویراستار: این مقاله در ابتدا در Engadget ظاهر شد.