منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • وکیل سابق SEC می گوید که شکایت وزارت دادگستری علیه مدیر عامل سابق OpenSea می تواند NFT را به عنوان اوراق بهادار معرفی کند.

وکیل سابق SEC می گوید که شکایت وزارت دادگستری علیه مدیر عامل سابق OpenSea می تواند NFT را به عنوان اوراق بهادار معرفی کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
وکیل سابق SEC می گوید که شکایت وزارت دادگستری علیه مدیر عامل سابق OpenSea می تواند NFT را به عنوان اوراق بهادار معرفی کند.

پس از اینکه این صنعت به ظاهر آرام در سال گذشته با افزایش سرعت پذیرش به خط مقدم فضای کریپتو ارتقا یافت، در مورد بازار NFT کمبودی وجود نداشت.

تا کنون، هیچ چرخش بزرگی علیه صنعت صورت نگرفته است، به جز اظهارنظرهای شرورانه از سوی افراد خارج از فضای NFT که اعلام می کنند هیچ دلیل واقعی برای مردم برای پرداخت هزاران دلار ارز دیجیتال برای تصویربرداری دیجیتال وجود ندارد.

اما در اول ژوئن، پس از دستگیری نیت چستین، مدیر اجرایی سابق بزرگترین بازار NFT، OpenSea، همه جهنم ها از بین رفت و به «کلاهبرداری از طریق سیم و پولشویی در ارتباط با یک طرح معاملات داخلی» متهم شد. [NFTs]TechCrunch گزارش داد: «طبق بیانیه مطبوعاتی دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، TechCrunch گزارش داد.

شایان ذکر است که دولت این را «تجارت خودی» می‌نامد، عبارتی که مختص تجارت یک شرکت است. سهام یا سایر اوراق بهادار از افرادی که به اطلاعات داخلی در مورد کسب و کاری که برای آن کار می کنند دسترسی دارند.

بنابراین آیا این تجارت داخلی یا شاید تلاشی برای نامگذاری NFT به عنوان یک امنیت است؟

این تصمیم من نیست (به دلایل زیادی – یعنی اینکه من یک وکیل نیستم). با این حال، این مورد ممکن است تعیین کند که آیا NFTها واقعاً اوراق بهادار هستند یا خیر – و اینکه آیا این برچسب واقعاً برای آینده دارایی های دیجیتال اهمیت دارد یا خیر.

آلما آنگوتی، شریک و رهبر جهانی در ریسک نظارتی و نظارتی در شرکت مشاوره Guidehouse، به TechCrunch گفت که NFT می تواند زیر چتر سهام و اوراق بهادار قرار گیرد.

“این می تواند کتاب ارزشمندی تحت آزمایش هاوی باشد – اگر بخشی از NFT را بخرید و امیدوار باشید که قیمت آن بالا برود تا بتوانید از آن درآمد کسب کنید، تفاوت زیادی نخواهد داشت. [from securities]”

قبل از آن، آنگوتی به عنوان یک افسر مجری قانون با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شبکه جرایم مالی وزارت خزانه داری ایالات متحده و تنظیم کننده صنعت مالی خدمت می کرد. او اکنون ارزهای دیجیتال، دارایی های دیجیتال و پروژه های فین تک را مدیریت می کند.

آنگوتی گفت: “دزدیدن اطلاعات محرمانه از کارفرمای شما یک کلاهبرداری است، و هنگامی که درآمد حاصل از این کلاهبرداری را از طریق سیستم پولی منتقل کنید، پولشویی است.” “این [charge] اصلا تعجب آور نیست.»

دیمین ویلیامز، دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، در بیانیه مطبوعاتی این موضوع را تکرار کرد:

NFT ها ممکن است جدید باشند، اما این نوع طرح های جنایی نیستند. گفته می شود که ناتانیل چستین به OpenSea خیانت کرده و از اطلاعات تجاری محرمانه خود برای کسب درآمد برای خود استفاده کرده است. ادعاهای امروز نشان دهنده تعهد این سرویس به حذف معاملات داخلی – چه در بازار سهام و چه در بلاک چین است.