منو سایت

ویزا اولین مرکز نوآوری آفریقا را برای تقویت توسعه محصول رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ویزا اولین مرکز نوآوری آفریقا را برای تقویت توسعه محصول رونمایی کرد

غول جهانی پرداخت دیجیتال ویزا یک استودیوی نوآوری را در کنیا افتتاح کرده است، اولین در آفریقا و ششمین در جهان، پس از انتشارات در دبی، لندن، میامی، سانفرانسیسکو و سنگاپور.

این استودیو توسعه دهندگان، مشتریان داخلی و خارجی Visa و سایر شرکا را گرد هم می آورد تا به طور مشترک راه حل های پرداخت و تجارت ایجاد کنند.

«آفریقای جنوب صحرای آفریقا منطقه‌ای است که به سرعت در حال رشد است و دارای جمعیتی آگاه از فناوری است. معاون ارشد ویزا و رئیس بخش جنوب صحرای آفریقا گفت: همانطور که ما به افزایش پذیرش پرداخت های دیجیتال در منطقه ادامه می دهیم، هدف ما تعمیق همکاری با مشتریان و شرکا برای توسعه راه حل های متناسب با نیازهای منحصر به فرد آفریقا است. ، آیدا دیارا.

ویزا به‌عنوان یک برند مبتنی بر فناوری، به پیشرفت‌های عمده‌ی تکنولوژیک کمک کرده است که پرداخت‌های الکترونیکی را به آنچه امروز هستند تبدیل می‌کند. دیارا گفت: «ما مطمئن هستیم که استودیوی نوآوری این میراث را ادامه خواهد داد و موقعیت آفریقای جنوب صحرا را به عنوان پیشرو در ایجاد راه‌حل‌های غیراستاندارد برای رسیدگی به مهمترین چالش‌های ما به عنوان یک منطقه تقویت خواهد کرد.»

ویزا قبلاً از مراکز نوآوری موجود خود برای طراحی محصولات برای بازار آفریقا استفاده کرده است، از جمله همکاری با Fintech Paga نیجریه برای توسعه راه‌حل‌های جدید پذیرش بازرگانان از جمله کدهای QR و فناوری NFC.

همچنین در آزمایشگاه‌های نوآوری دیگر ویزا، مشارکت اخیر با Safaricom کنیا بود که به 150,000 تاجر پول سیار M-Pesa اجازه می‌دهد پرداخت‌های کارتی را بپذیرند.

در سرتاسر آفریقا، هم شرکت‌های محلی و چند ملیتی و هم دولت‌ها در تلاش هستند تا چنین مراکز نوآوری را به عنوان ابزاری برای توسعه محصولات جدید از طریق همکاری و حفظ رقابت جهانی راه‌اندازی کنند.

سازمان‌هایی مانند سیسکو و فیلیپس نیز آزمایشگاه‌های مشابهی را در نایروبی راه‌اندازی می‌کنند، در حالی که دولت کنیا در حال ساخت یک شهر فناوری در شهر Conza برای تحریک نوآوری در کشور است.

در همین حال، در نیجریه، پایتخت آفریقا، تعدادی از مراکز نوآوری در اطراف لاگوس، مرکز فرهنگی و تجاری این کشور و خانه مراکز بزرگ این قاره مانند شبکه فناوری آندلا، شرکت پرداخت Flutterwave و پلت فرم تجارت الکترونیک جومیا ایجاد شده است. .