منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ویزا و سافاریکام کنیا کارت مجازی را برای پشتیبانی از پرداخت های دیجیتال جهانی از طریق M-Pesa راه اندازی کردند

ویزا و سافاریکام کنیا کارت مجازی را برای پشتیبانی از پرداخت های دیجیتال جهانی از طریق M-Pesa راه اندازی کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ویزا و سافاریکام کنیا کارت مجازی را برای پشتیبانی از پرداخت های دیجیتال جهانی از طریق M-Pesa راه اندازی کردند

غول جهانی پرداخت دیجیتال ویزا و بزرگترین اپراتور مخابراتی آفریقای شرقی Safaricom، اپراتور محصول پول موبایل M-Pesa، امروز یک کارت مجازی راه اندازی کردند که به میلیون ها کاربر M-Pesa امکان پرداخت دیجیتالی در سراسر جهان را می دهد و طیف گسترده ای از Visa را ارائه می دهد. در سراسر آفریقا

راه اندازی کارت مجازی M-Pesa GlobalPay Visa به دنبال مشارکت این دو شرکت است که در سال 2020 برای توسعه “محصولاتی که از پرداخت های دیجیتال برای مشتریان M-Pesa پشتیبانی می کنند” تاسیس شد.

این کارت مجازی 30 میلیون کاربر M-Pesa را قادر می سازد تا در شبکه جهانی ویزا با بیش از 100 میلیون تاجر مستقر در 200 کشور، پرداخت های بدون نقد انجام دهند. کاربران می توانند کارت مجازی را از طریق اپلیکیشن موبایل M-Pesa یا از طریق USSD فعال کنند. پیش از این، کاربران M-Pesa فقط می توانستند در شبکه M-Pesa از نزدیک به 400000 تاجر پرداخت های تلفن همراه انجام دهند.

سافاریکام روش نقل و انتقال پول در کنیا را تغییر داده است. کورین امبیاکچا، معاون رئیس جمهور و مدیر کل ویزا در شرق آفریقا، گفت: ما خوشحالیم که با هم برای ساخت محصولات و خدمات پرداخت جدید و نوآورانه کار می کنیم که به معامله گران و مشتریان در جنوب صحرای آفریقا کمک می کند تا بر موانع تجارت جهانی غلبه کنند. راه اندازی سرویس جدید

ویزا و کنیا Safaricom برای M-Pesa، پرداخت ها و فناوری شریک هستند

ما برای کار با Safaricom هیجان‌زده هستیم، به خصوص با توجه به شرایط فعلی که در آن شاهد تغییر سریع از پرداخت نقدی به دیجیتال هستیم. Mbiaketcha گفت: ما با ترکیب شبکه بزرگ جهانی و تجربه خود با دانش محلی و پایگاه مشترک سافاریکام، در حال ایجاد مسیر جدیدی برای پرداخت های محلی هستیم.

M-Pesa که در مارس 2007 راه اندازی شد، یکی از قدرتمندترین شبکه های پول تلفن همراه در جهان است، با پایگاه مشتری 51 میلیونی (30 میلیون تنها در کنیا). همچنین شاید شناخته‌شده‌ترین محصول فین‌تک در سراسر آفریقا از طریق ادغام‌های فراوانش، از جمله با شرکت‌های بانکداری مالی و سایر شرکا در ترویج تراکنش‌های بدون نقد باشد.

کنیا همچنان شلوغ ترین بازار پول موبایل در آفریقا و سراسر جهان است و تقریباً همه بزرگسالان از M-Pesa اغلب برای ارسال، دریافت، برداشت یا پس انداز پول یا پرداخت قبوض به بازرگانان استفاده می کنند. این محبوبیت آن را به بزرگترین منبع درآمد سافاریکام تبدیل کرده است. آخرین اطلاعیه مالی از مخابرات نشان می دهد که درآمد M-Pesa با 38.3٪ افزایش به 927 میلیون دلار در سال منتهی به مارس 2022 رسیده است.

Safaricom M-Pesa را در کنیا اداره می کند، در حالی که Vodacom آفریقای جنوبی این سرویس را از طریق شرکت های تابعه خود در تانزانیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، موزامبیک، لسوتو، غنا و مصر اجرا می کند. Safaricom و Vodacom پس از خرید برند و پلت فرم M-Pesa از شرکت مادر بریتانیایی Vodafone Plc در آوریل 2020، M-Pesa آفریقا را به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک مدیریت می کنند.

پس از راه اندازی در کنیا، ویزا اشاره کرد که شراکت های مشابهی را در سراسر آفریقا ایجاد خواهد کرد و بازار بزرگی را برای معامله گرانی که از آفریقا برای رشد استفاده می کنند باز خواهد کرد.

ویزا متعهد به گسترش اکوسیستم پرداخت در آفریقا با باز کردن بازار جهانی به روی هر مصرف کننده است. امبیاکچا گفت: «این همکاری با سافاریکام گام مهمی در کمک به دستیابی به این هدف است.

سایر شراکت های جهانی با سافاریکام شامل PayPal، AliExpress و Western Union است که به مشتریان امکان دریافت و ارسال پول در سراسر جهان را می دهد.

همانطور که در مقاله قبلی TechCrunch اشاره شد، ویزا در چند سال گذشته در VC و شراکت با شرکت‌های فین‌تک آفریقایی مشارکت داشته است و اعلام کرده است که با استارت‌آپ‌های پرداخت Paga و Flutterwave همکاری کرده و ۲۰۰ میلیون دلار در ارائه‌دهنده خدمات مالی نیجریه Interswtich سرمایه‌گذاری کرده است.

ویزا اولین مرکز نوآوری خود را در آفریقا برای تحریک توسعه محصول افتتاح کرد