ویشال گارگ، مدیر عامل Better.com می گوید که او "شخصا مسئول" وام 750 میلیون دلاری سافت بانک است.

ویشال گارگ، مدیر عامل Better.com می گوید که او “شخصا مسئول” وام 750 میلیون دلاری سافت بانک است.

ویشال گارگ، مدیر عامل Better.com به کارمندان اعتراف کرد که او “شخصا” 750 میلیون دلار تزریق نقدی ارائه شده به وام دهنده آنلاین وام مسکن را در نوامبر گذشته در ایمیلی که توسط TechCrunch مشاهده شد، “ضمانت” می کند.

از اول شروع کنیم. در ماه مه گذشته، Better.com اعلام کرد که از طریق SPAC که ارزش شرکت را نزدیک به 7 میلیارد دلار خواهد داشت، عمومی می شود. سپس، در 30 نوامبر، این شرکت اعلام کرد که Aurora Acquisition Corp. و سافت بانک تصمیم گرفته اند شرایط قرارداد مالی خود را تغییر دهند تا به جای اینکه منتظر بسته شدن معامله باشند، نیمی از 1.5 میلیارد دلاری را که به Better متعهد شده اند، فوراً ارائه دهند.

اما آنچه در آن زمان فاش نشد، همانطور که فورچون هفته گذشته گزارش داد، این بود که وقتی سافت بانک 750 میلیون دلار در ماه نوامبر جمع آوری کرد، Garg – نه کل شرکت – مسئولیت جبران هر گونه ضرر به شرکت سرمایه گذاری ژاپنی را بر عهده گرفت.

به طور خاص، در پرونده S-4 از آرورا آمده است:

موسس و مدیر عامل Better در سمت شخصی خود موافقت کرده است که نامه ای جانبی با سافت بانک منعقد کند که بر اساس آن ممکن است در قبال خسارات وارده مسئولیت داشته باشد یا در شرایط خاصی از سافت بانک در رابطه با اوراق قرضه قابل تبدیل پس از تکمیل، مسئولیت دریافت کند. منابع و توجه Better Founder و CEO را از کسب و کار خود منحرف کنیم و بر وضعیت مالی شخصی وی تأثیر منفی بگذاریم.

لازم به ذکر است که میزان ضرر و زیان تحت پوشش نامه محدود نیست و خود گارگ “مسئول هر گونه زیان هایی است که ممکن است وی را ملزم کند، از جمله، بخش قابل توجهی از دارایی خود را در سهام عادی Better Home & بفروشد.” مالی، که می تواند بر قیمت معاملاتی سهام عادی Better Home & Finance تأثیر منفی بگذارد.

همانطور که در بالا ذکر شد، گارگ در پاسخ به جزئیات معامله که علنی شد، ایمیلی – که توسط TechCrunch مشاهده شد – برای همه کارکنان فعلی Better ارسال کرد و مسئولیت شخصی 750 میلیون دلار تزریق نقدی را پذیرفت. او در این ایمیل اعتراف کرد که 750 میلیون دلار از 1.5 میلیارد دلاری که سافت بانک با سرمایه گذاری در نوامبر گذشته موافقت کرده بود، شخصاً تضمین کرده است، زیرا «برای ساختن رویای ما سرمایه می‌خواست»، زیرا می‌دانست که «جهان در راه است». زشت شدن. او نوشت:

من ممکن است احمق باشم، اما به ما ایمان دارم. من به تو ایمان دارم. من به رسالت خود ایمان دارم. من به دیدگاه خود ایمان دارم. و من معتقدم که ما تنها مردمی روی این کره خاکی هستیم که تمام کارهای لازم را انجام خواهیم داد تا مالکیت خانه را بهتر، سریعتر، ارزان تر کنیم و آن را برای همه در همه جا ممکن کنیم… من کاملاً متعهد به هر چیزی هستم که دارم و خواهم داشت. .. پنج سال بعد، زمانی که این وام 750 میلیون دلاری سافت بانک حدود 50 سالگی من سررسید می شود … اگر این بدان معنی است که من چیزی ندارم. خوب، حداقل ما اول از همه توضیح ندادیم. من شخصاً سه چهارم میلیارد دلار را تضمین کردم و شخصاً مسئول آن هستم.

در همین حال، بسیاری از منابع همچنین گفتند که Better.com در هفته‌های اخیر به کارگران خود در هند این فرصت را داده است که بر اساس توافقنامه جدایی داوطلبانه آن را ترک کنند. ظاهراً کارگران بیشتری دست خود را بالا بردند – که 90٪ از 2100 نفر را تشکیل می دادند – بیش از آنچه شرکت انتظار داشت و مجبور شد سقفی برای تعداد کارگرانی که می توانند ترک کنند تعیین کند.

منابع گفتند که اکثراً «تحلیلگران» اجازه خروج داشتند و حدود 920 کارگر استعفا دادند. یک مرد ایمیلی از HR India به اشتراک گذاشت که در آن درخواست آنها را رد کرد و گفت که این کارگر “بخشی از یک تیم مهم” در Better است. در یک ایمیل جداگانه به تیم عملیاتی شرکت که سازماندهی مجدد ساختاری را تشریح می کند، آمده است که نیاز به ارائه جدایی داوطلبانه کارکنان شرکت در هند به دلیل درک این موضوع است که “رکود در راه است و پاسخ آنها به اطمینان از اینکه Better در موقعیت سودآوری قرار می گیرد ضروری است.” ”

بهتر است به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نوسان نیم میلیارد دلاری سود که منجر به کاهش بی شماری در سایت Better.com شد.