منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ویل آئینی، رئیس سرمایه گذاری IFC در آفریقا، خاورمیانه و آسیای مرکزی، شرکت را ترک می کند

ویل آئینی، رئیس سرمایه گذاری IFC در آفریقا، خاورمیانه و آسیای مرکزی، شرکت را ترک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ویل آئینی، رئیس سرمایه گذاری IFC در آفریقا، خاورمیانه و آسیای مرکزی، شرکت را ترک می کند

TechCrunch روز چهارشنبه اعلام کرد ویل آینی، رئیس منطقه ای سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر IFC در آفریقا، شرکت مالی بین المللی (IFC) را ترک کرده است.

آئینی که اخیراً تلاش های شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر را در خاورمیانه و آسیای مرکزی نیز رهبری می کرد، پس از بیش از پنج سال ترک می کند.

مشخص است که بخش سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت مالی بین المللی (IFC)، بخش خصوصی گروه بانک جهانی، از شرکت های فناوری برجسته در سراسر بازارهای مرزی پشتیبانی می کند. در طول دهه گذشته، بیش از 800 میلیون دلار در شرکت های اولیه و در حال رشد سرمایه گذاری کرده است.

آئینی از زمان پیوستن به آن در سال 2016، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین سرمایه گذاران در آفریقا، در ایجاد رویه IFC برای سرمایه گذاری خطرپذیر در این قاره نقش کلیدی داشته است. به مدت چهار سال، او بخش سرمایه گذاری خطرپذیر را رهبری کرد و استراتژی IFC را برای حمایت از استارت آپ ها، به ویژه در بخش های خرده فروشی و خرده فروشی B2B، توسعه داد.

در سال 2020، او به این شرکت رفت تا به طور مشترک فناوری های مخرب و سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر را رهبری کند – این دپارتمان نزدیک به 2.5 میلیارد دلار از دارایی های تحت مدیریت در دارایی های پرخطر در بازارهای مرزی (آفریقا، چین، هند، خاورمیانه) را مدیریت می کند. آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی).

سپس در نوامبر گذشته، یائنی رئیس سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر در آفریقا، خاورمیانه و آسیای مرکزی شد، سمتی که تا زمان خروجش در این ماه حفظ شد.

تحت نظارت Ianie در هر سه نقش، IFC از بیش از دوازده شرکت فناوری آفریقایی حمایت کرده است. برخی از آنها عبارتند از تک شاخ آندلا و موج. او سرمایه‌گذاری‌های شرکت را در دومی و همچنین در آفریقای Talking، Kobo360، MaxAB، Brimore، TradeDepot، Twiga و GrowSari در فیلیپین مدیریت می‌کند. او مدیر هیئت مدیره برخی از این استارت آپ ها است.

IFC همچنین حامی سرمایه‌های مخاطره‌آمیز و صندوق‌های سهام خصوصی است که در دیگر استارت‌آپ‌ها، یک «صندوق وجوه» فنی، سرمایه‌گذاری می‌کنند. برخی از ذینفعان آن شامل وجوه متمرکز در آفریقا هستند، مانند صندوق ساوانا، جبر سرمایه گذاری، Partech، TLcom Capital، Wamda و SPE Capital.

Ieni یکی از اعضای هیئت مشاوره Partech و TLcom Capital است – و شخصاً از استارت آپ هایی مانند Goldfinch، Ponto و Paystack حمایت کرده است.

درباره سرمایه گذاری در فناوری آفریقا در Disrupt SF با Marième Diop، Wale Ayeni و Sheel Mohnot بشنوید.

اینی کار خود را به عنوان مهندس طراحی ریزپردازنده در شرکت اینتل آغاز کرد. و بعداً در کوالکام، روی معماری‌های تراشه‌های CSI و Snapdragon کار کرد. او سپس کار مالی خود را با گروه بانکداری سرمایه گذاری فناوری سانفرانسیسکو JP Morgan آغاز کرد، جایی که تراکنش های بسته به ارزش بیش از 12 میلیارد دلار، از جمله ادغام ها و ادغام هایی که منجر به مشتریان فناوری با سرمایه بالا می شود را تکمیل کرد.

قبل از IFC، ویل سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه را برای Orange در ایالات متحده رهبری می‌کرد و مشاور ارشد صندوق اولیه پان آفریقایی EchoVC از سال 2013 تا 2016 بود. احتمالاً پس از ترک IFC برخی از این موقعیت‌ها را در هیئت مدیره منتشر می‌کند – در یادداشتی که توسط TechCrunch مشاهده شده است، آنچه را که قصد دارد در آینده انجام دهد، به اشتراک نگذارد:

بعد از 5+ سال هیجان انگیز در IFC، هفته گذشته آخرین هفته من بود. نمی‌توانم از سال‌ها هدف، شادی، یادگیری و رشد، همکاری با همکاران بسیار با استعداد، پرشور و ماموریت‌دار، که بر تغییر روایت در بازارهای نوظهور و مرزی، از طریق عمل و فناوری متمرکز شده‌اند، سپاسگزار باشم.

غنا، وسعت و عمق تجربه تنها از طریق حمایت و ایمان قوی همکارانی امکان پذیر بود که بازارهای مرزی را یک «فرصت» دیجیتالی می دانستند، جایی که در صورت استفاده صحیح از فرصت ها واقعاً نمایی است.

تعهدات همه و همه در سال های اخیر قطعاً منجر به رشد و توسعه عمیق شخصی شده است، که من کاملاً سپاسگزارم و نسبت به اشتیاق فوق العاده ای که همه با آن متعهد به بعد توسعه و تأثیر آنچه همه ما انجام می دهیم متعهد هستم.

من از بسیاری از افرادی که به این چشم انداز اعتقاد داشتند کاملاً سپاسگزارم، و لیستی که در اینجا ذکر آن بسیار طولانی است، اما از بیل، آتول، ماریا، نیکونج برای حمایتشان در همه این موارد – و مهمتر از همه برای بنیانگذاران – سخنی نمی گویم. در آن بازارهایی که همه چیز را به وقوع می پیوندند و من از آنها بیشتر آموخته ام.

TradeDepot 110 میلیون دلار از IFC، Novastar جمع آوری می کند تا خدمات BNPL را به خرده فروشان در سراسر آفریقا گسترش دهد.