منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • وی سی و الکس ایسکولد بومی اوکراینی به آوارگان اوکراینی یکباره 1000 دلار پول می دهد

وی سی و الکس ایسکولد بومی اوکراینی به آوارگان اوکراینی یکباره 1000 دلار پول می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
وی سی و الکس ایسکولد بومی اوکراینی به آوارگان اوکراینی یکباره 1000 دلار پول می دهد

او می گوید: الکس ایسکولد “یکی از شادترین افرادی است که تا به حال ملاقات کرده اید.” او یکی از بنیانگذاران و شریک مدیر شرکت مخاطره آمیز 2048 Ventures است. او قبلاً پنج سال را با Techstars به ​​عنوان مدیر عامل برنامه در نیویورک گذراند و در آنجا سرمایه گذاری کرد و به بیش از 100 استارتاپ کمک کرد. او همچنین شبکه بزرگی از مخاطبین را در طول سال ها ایجاد کرده است، مخاطبینی که برای دومین بار در دو سال گذشته استفاده کرده است.

برای اولین بار، ایسکولد و همکار وی. کمک برای شروع کار ایسکولد گفت در پایان، این گروه توانسته است 3 میلیون دلار به حدود 1000 خانواده اختصاص دهد.

اگرچه او هرگز انتظار نداشت دوباره این کار را انجام دهد، ایسکولد اکنون گروه را مجدداً متحد می کند و این عملیات قبلی به نام پروژه 1K را احیا می کند تا به پناهندگان اوکراینی که از کشور فرار کرده اند و همچنین خانواده هایی که در کشور مانده اند کمک های بسیار مورد نیاز را ارائه دهد. به دام افتاده در داخل، به طور ناگهانی شغل خود را از دست می دهند و در تعداد فزاینده ای از موارد جایی برای تماس ندارند.

مانند بسیاری از مردم در سراسر جهان، ایسکولد از تهاجمی که هنوز تصور آن یک ماه پیش دشوار بود، وحشت زده است، اما تاکنون بیش از 2 میلیون نفر را آواره کرده و بیش از 100 میلیارد دلار خسارت به بار آورده است. اما شخصی هم هست. ایسکولد اوکراینی است. او 19 سال اول زندگی خود را در کشور گذراند و هنوز هم پسرعموها و دوستان و آشنایان زیادی در آنجا دارد. (او می گوید که آنها پسر عموی سومی دارند و خانواده او تقریباً بلافاصله فرار کردند، در حالی که دیگران ناامید این کار را نکردند زیرا آنها پسران و شوهرانی بین 18 تا 60 سال دارند و بنابراین از خروج از کشور منع می شوند.)

جای تعجب نیست که شبکه ایسکولد به سرعت به درخواست کمک توجه کرد. پس از انتشار این خبر در 11 روز پیش مبنی بر احیای پروژه 1K برای هدایت پول به اوکراینی ها در هفته گذشته، شبکه ای متشکل از 30 داوطلب، از توسعه دهندگان گرفته تا تحلیلگران داده، تلاش کرده اند تا این خبر را منتشر کنند و راه را برای حمایت حامیان مالی و گیرندگان هموار کنند. (که به بررسی آن کمک می کنند) به یکدیگر می رسند.

همانطور که ایسکولد توضیح می دهد، “قوی ترین چیزی که ما ساخته ایم یک شبکه توزیع شده است [that quickly enables] حامیان مالی و خانواده ها درخواست دهند. علاقه مندان می توانند فرم ها را در وب سایت ما بیابند. برای حامیان مالی روند بررسی آسان‌تر و برای دریافت‌کنندگان فرآیند بررسی دقیق‌تر با اولویت خانواده‌ها وجود دارد. اما پس از تایید اسپانسر و خانواده، آنها با یکدیگر مقایسه می شوند و اسپانسر پیام های متنی یا دستورالعمل های ایمیلی در مورد نحوه تامین مالی خانواده از طریق دریافت می کند. [the only money transfer service] Wise.com.”

کمک‌هایی که در مراحل 1000 دلاری انجام می‌شوند، کسر مالیات نیستند، اما برای کسانی که می‌خواهند مبالغ بزرگ‌تری اهدا کنند و اعتبار مالیاتی برای آن‌ها دریافت کنند، ایسکولد می‌گوید که این گروه از تیمی به نام OpenCollective.com مانند «حامی مالی» خود استفاده می‌کند. (مثلاً می‌خواهید از پنج یا چند خانواده حمایت مالی کنید، ایسکولد و شرکت دستورالعمل‌هایی را درباره نحوه کمک مالی به OpenCollective برای شما ارسال می‌کنند؛ سپس از طریق این وسیله برای خانواده‌ها پول ارسال کنید.)

شاید اهداکنندگان بیشتر. سازمان پاپ آپ – که ایسکولد آن را “تیغی متمرکز بر کمک به خانواده های دارای سه فرزند یا بیشتر” توصیف می کند، از جمله زنانی که در منطقه جنگی هستند یا اکنون با فرزندان خود در داخل یا خارج از اوکراین آواره شده اند – در حال حاضر تقاضای بیشتری دارد. بیش از آن که بتواند راضی کند. وی گفت: ما هنوز الگوریتم رتبه بندی داریم و به زودی 1200 خانواده را تامین می کنیم. اما ما در حال حاضر 12000 نامزد داریم و نمی توانیم همه آنها را تامین کنیم. ما فقط کافی نداریم.”

ایسکولد که سیستم بانکی اوکراین را به ادامه فعالیت در مواجهه با هرج و مرج نسبت می دهد، گفت: در مورد نحوه توزیع پول، “کاربردهای بسیار زیادی وجود دارد”. برخی خانواده ها از این بودجه برای نقل مکان به مناطق امن کشور استفاده کرده اند. دیگرانی که قبلاً خارج از اوکراین هستند و از آن به عنوان یک اقدام میانی برای تغذیه فرزندان خود استفاده می کنند. در همه موارد، خانواده ها در شرایط سختی قرار دارند.

ایسکولد می‌گوید: «از چند خانواده شنیدیم که این عکس‌های کاملاً دیوانه‌کننده را برای ما می‌فرستند، جایی که یک روز روی مبل خود نشسته‌اند و روز بعد بمب‌ها خانه‌هایشان را کاملا منفجر کردند و جایی برای زندگی ندارند و نیاز دارند. تا بفهمند چگونه از این مکان خارج شوند [not much more] از یک تی شرت.»

داستان ها برای او دردناک است. او گفت: “پیام های تشکر دریافت می کنم و همیشه گریه می کنم.” بدتر از آن، او می داند که شبکه گسترده و بی حوصله اش فقط می تواند کارهای زیادی انجام دهد. “فقط مسائل زیادی وجود دارد که ما در مورد آنها می شنویم که نمی توانیم مانند مهمات نظامی یا تجهیزات پزشکی از آنها جلوگیری کنیم.”

او همچنین نگران تماس های خود در کشور است، به خصوص زمانی که ردیابی آنها دشوار می شود. «می‌دانی چگونه یک نقطه سبز را می‌بینی [on your smartphone] و گاهی اوقات شما این کار را نمی کنید؟”

در این بین، او هر کاری را که از دستش بر می‌آید انجام می‌دهد – و یک فرورفتگی ایجاد می‌کند. ایسکولد می گوید از زمانی که پروژه 1K را دوباره راه اندازی کرده اند، مردم 1 میلیون دلار به بیش از 800 خانواده اهدا کرده اند، کمکی که “بسیار مفید برای پناهندگان” است که همه چیز را بلافاصله پشت سر گذاشته اند و منتظر پیوستن به میلیون ها نفر هستند. دیگران.

ایسکولد گفت: «اگر خانواده‌ها به اوکراین نقل مکان کنند و به اندازه کافی خوش شانس باشند که در مراکز پناهندگان قرار بگیرند، اتفاقات زیادی برای آنها می‌افتد. اگر در مراکز پناهندگان نباشند، به غذا نیاز دارند، به کمک نیاز دارند.»