منو سایت

پانداها می خواهند به کسب و کارهای آمریکای لاتین قدرت خرید در آسیا بدهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پانداها می خواهند به کسب و کارهای آمریکای لاتین قدرت خرید در آسیا بدهند

دسترسی به زنجیره‌های تامین جهانی ممکن است برای کسب‌وکارهای کوچک در آمریکای لاتین دشوار باشد، اما شرکت‌هایی مانند Meru که در ماه مارس برای تامین و واردات کالا بین مکزیک و چین سرمایه جمع‌آوری کردند و اخیراً پانداها، از ارتباطات و فناوری‌های خارج از کشور برای ایجاد سود می‌برند. این راحت تر

در مورد پانداها، این شرکت در حال انجام کاری شبیه به Meru است، اما کار خود را در کلمبیا آغاز کرده است و مشاغل کوچک را مستقیماً با تولیدکنندگان آسیایی مرتبط می‌کند تا بتوانند هزینه‌های بالای تحمیل شده توسط نیم دوجین واردکننده و واسطه و همچنین مشکلات لجستیکی را کاهش دهند. کسب‌وکارها زمانی با آن مواجه می‌شوند که رسیدن موجودی ماه‌ها بیشتر از قبل از همه‌گیری طول بکشد.

بنیانگذاران ریو سین و مارکوس استرلی، پانداها را تنها سه ماه پیش راه اندازی کردند تا موجودی به سبک آسیایی را در اختیار کسب و کارهای خرد آمریکای لاتین قرار دهند. تجربه جمعی آنها شامل مشاغل مک کینزی و ترینتا برای استرلی و مک کینزی است، با بیش از هفت سال گذراندن در چین برای شین، جایی که او به TechCrunch گفت که یک شبکه قوی در منطقه ایجاد کرده است.

زینگ افزود: «مشکل اصلی که ما دیده‌ایم افرادی است که زبان چینی یا نحوه کار تولیدکنندگان چینی را نمی‌دانند و سپس شما مشکلات لجستیکی را اضافه می‌کنید. ما قادر به غلبه بر پیشرفت هستیم و در عین حال تیم خود را در چین داریم تا بر همه این مشکلات لجستیکی غلبه کنیم.”

بازار B2B پانداها

بازار B2B پانداها. اعتبار تصویر: پانداها

نحوه کار به این صورت است: کسب‌وکارها محصولات را از طریق بازار پانداها سفارش می‌دهند، قیمت‌های پایین‌تری را تبلیغ می‌کنند که کسب‌وکارها می‌توانند با چند کلیک خرید کنند. Pandas آن را از آنجا می گیرد و تحویل یک روزه و پشتیبانی مشتری را ارائه می دهد.

استرلی توضیح داد که مردم در آمریکای لاتین از تلفن های هوشمند برای امور مالی شخصی و سایر وظایف استفاده می کنند، اما این موضوع به این سرعت بر تجارت تأثیر نمی گذارد.

او افزود: “بسیاری از مشتریان به ما گفته اند که علی بابا چیزی است که می خواهند از آن استفاده کنند، اما درک آن بسیار دشوار است.” ما می‌خواستیم یک راه‌حل آسان بسازیم که فوق‌العاده بصری باشد، زیرا صاحبان مشاغل زمان زیادی برای صرف کردن ندارند.»

پانداها در ابتدا با ارائه محصولات الکترونیکی اولیه – هدفون، لوازم جانبی و کابل – و با دور جدید بودجه، 5.8 میلیون دلار پیش، به دسته هایی مانند منسوجات و لوازم جانبی خانگی خواهند رفت. این شرکت پیش از سرمایه گذاری را به عنوان “بزرگترین سرمایه گذاری پیش مالی در LatAm اسپانیایی زبان تا به امروز” تبلیغ می کند.

سومین نوع سرمایه مخاطره آمیز پیشتاز این دور است و Acequia Capital، Picus Capital، Tekton Ventures، Partech، Liquid2 Ventures، Clocktower Technology Ventures، Gaingels و بسیاری از سرمایه گذاران فردی، از جمله Juan Carlos Narvaez از Tul، Jose Jair Bonilla از Chiper، Treinta’s به او می پیوندند. هی و لوئیس کانادل، پابلو ویگرو از بلوو، آلفونسو د لس ریوس از Nowports، سوجی تایل از Merama و گونزالو مانریکه از Ironhack.

شین گفت که تا کنون در سفر جوان خود، این شرکت 100 درصد ماه به ماه رشد کرده است و شبکه ای از تامین کنندگان حدود 300 از 5000 در چین را جمع آوری کرده است.

علاوه بر حرکت به این دسته‌های موجودی جدید، سرمایه جدید به پانداها اجازه می‌دهد تا عملیات، فناوری‌ها و توسعه محصول خود را مقیاس‌بندی کنند و کارمندان جدیدی را استخدام کنند.

شین انتظار دارد در سه سال آینده در بیشتر بازارهای اصلی آمریکای لاتین حضور داشته باشد. در همین حال، ویژگی‌های جدیدی که طی 12 ماه آینده به بازار می‌آیند، شامل طیف وسیعی از فن‌آوری‌های مالی و ابزارهای تجزیه و تحلیل، مانند تأمین مالی است.

چرا امکان حمل و نقل در آمریکای لاتین هنوز سرمایه را جذب می کند