منو سایت

پایپ با خرید Purely Capital به سرمایه گذاری در زمینه رسانه و سرگرمی گسترش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

زمانی که پایپ در سال 2019 تاسیس شد، چشم انداز آن بود این بود که به شرکت های SaaS جایگزینی برای تامین مالی خارج از سهام یا بدهی های پرخطر ارائه دهد.

به طور خاص، مأموریت فین‌تک مستقر در میامی این است که به شرکت‌های SaaS راهی برای ایجاد درآمد پیشاپیش از طریق جفت کردن آنها با سرمایه‌گذاران در بازاری ارائه دهد که برای ارزش سالانه آن قراردادها نرخ تنزیلی می‌پردازد. پایپ شرکت کنندگان خود را در خرید به عنوان “گروه تایید شده از موسسات مالی و بانک ها” توصیف می کند. هدف از ایجاد این پلتفرم این بود که به شرکت هایی با جریان های درآمدی مکرر دسترسی به سرمایه ارائه دهد تا با پذیرش سرمایه خارجی یا مجبور به گرفتن وام، دارایی خود را کاهش ندهند.

با گذشت زمان، تیم اجرایی او متوجه شد که مدل او را می توان در سایر عمودها نیز اعمال کرد. بنابراین در مارس گذشته، این شرکت اعلام کرد که چنین است گسترش دامنه پلت فرم خود فراتر از شرکت های صرفاً SaaS به “هر شرکتی با جریان های درآمدی مکرر”. در آن زمان، او گفت که می‌تواند شامل شرکت‌های اشتراک D2C، ISPها، خدمات استریم یا شرکت‌های مخابراتی باشد. به‌عنوان مثال، طبق گفته هری هرست، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، حتی مدیر و مدیریت وجوه VC نیز به پلتفرم او هدایت شده است.

امروز، پایپ اعلام کرد که در حال انشعاب به یک عمودی جدید است، در حالی که اولین خرید خود را با خرید Purely Capital مستقر در لندن، یک شرکت مالی رسانه و سرگرمی انجام داد.

هرست متولد هرست گفت که در طول دوران قرنطینه خود در طول همه‌گیری COVID-19 با مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت ملاقات کرده است. وین مارک گادفری

«به همین دلیل است ما از طریق یکی از سرمایه گذاران خود آشنا شدیم و دوستان مشترکی داریم. او آموخت که تأمین مالی برای شرکت‌های تولید فیلم مستقل بسیار مهم است، اگر بخواهند بتوانند به پروژه‌های بعدی خود ادامه دهند. بدون جیب عمیق شرکت‌های پخش عمده مانند آمازون، دیزنی، هولو و نتفلیکس، این شرکت‌های مستقل اغلب در گمنامی بودند و سه تا پنج سال منتظر بودند تا پول خود را پس بگیرند و به پروژه‌های بعدی خود ادامه دهند.

با خرید Purely Capital، پایپ در حال حاضر یک بخش رسانه و سرگرمی جدید را بر روی پلت فرم خود ایجاد کرده است، که توزیع کنندگان مستقل را قادر می سازد تا جریان های درآمد خود را به همان روشی که یک شرکت SaaS می تواند بازاریابی کند.

هرست گفت: «220 میلیارد دلار برای پخش محتوا در سال 2020 و 250 میلیارد دلار در سال 2021 هزینه شده است. «این افزایش نسبت به سال قبل بسیار زیاد است. و محتوای تولید شده مستقل، در مقایسه با استودیوهای بزرگ فیلم، بیش از 65 درصد از پول خرج شده را تشکیل می دهد، که به این معنی است که این اکثریت بازار است. این یک عمودی است که برای ما فوق العاده جالب است و یک فرصت عالی برای ما.”

بودجه بیشتری به پایپ سرازیر می شود زیرا فین تک های پر جنب و جوش 250 میلیون دلار با ارزش گذاری 2 میلیارد دلار جمع آوری می کند.

هرست از گفتن مبلغی که پایپ برای این شرکت پرداخت کرده است خودداری کرد. Variety در مارس 2020 اعلام کرد که Purely Capital 150 میلیون دلار «fاز اعتباردهندگان و بانک های مختلف نهادی. در آن زمان، این شرکت به تازگی پلتفرم سرگرمی خود را برای دریافتنی های فین تک راه اندازی کرده بود. در مجموع، این شرکت بیش از 250 عنوان از مشتریان خود خریداری کرده است که نشان دهنده درآمد بیش از 45 میلیون دلار است.

گادفری نقش مدیر کل بخش جدید پایپ را بر عهده گرفته است و تیم پنج نفره او نیز به اداره بخش جدید کمک خواهند کرد.

تیم باریک او چیزی بود که هرست، که شرکتش را با همین ذهنیت اداره می‌کند، آن را نیز دوست داشت. از زمان آغاز به کار، پایپ – که خود را به عنوان “Nasdaq برای درآمد” توصیف می کند – در مجموع 316 میلیون دلار جمع آوری کرده است. آخرین ترفیع او بود دور 250 میلیون دلاری این اعلام شد در ماه مه گذشته، ارزش شرکت 2 میلیارد دلار بود. امروزه حدود 80 کارمند یا به قول پایپ «لوله کش» دارد.

هرست گفت: “ما بسیار مفتخریم که این تجارت را با افراد بسیار کمی در مقایسه با مقیاس خود ایجاد کرده ایم.”

در حال حاضر، کمتر از 50 درصد از شرکت‌هایی که روی پلتفرم پایپ معامله می‌کنند، SaaS نیستند. هرست گفت: با این خرید، این درصد “حتی بیشتر” خواهد شد و احتمالاً بیش از 50 درصد خواهد بود.

تصاویر پس زمینه از جولای 1401

اعتبار تصویر: لوله

به گفته هرست، پایپ در سال 2021، 1.2 میلیارد دلار بودجه به تامین کنندگان خود ارائه کرد و به گفته هرست، به “تنها حدود 1 میلیارد دلار” در معاملات با نرخ فعلی رسید. این شرکت پلتفرم خود را در سال 2020 برای عموم راه اندازی کرد.

او گفت که گسترش پایپ به بسیاری از عمودهای جدید “بسیار ارگانیک” در حال تکامل است. هنگامی که این شرکت در یک دور استراتژیک در ماه مارس گذشته 50 میلیون دلار جمع آوری کرد که شامل سرمایه گذارانی مانند HubSpot، Okta، Slack و Shopify بود، این یک نقطه عطف برای شرکت بود.

هرست افزود: «از آن زمان بود که ما شروع به فکر کردن در مورد این بازی طولانی مدت کردیم.

او به TechCrunch گفت: «با نگاهی به آینده، او معتقد است که «موتور بازار سرمایه» پایپ می‌تواند «کل طبقه درآمد را به عنوان یک دارایی» در سراسر جهان حفظ کند. در نهایت، همه باید بتوانند به پلتفرم ما بپیوندند.»

پلت فرم پایپ عملکرد کلیدی مشتریان را با ادغام با سیستم های حسابداری، پرداخت و بانکی خود ارزیابی می کند. سپس فوراً کارایی کسب و کار را ارزیابی می کند و آنها را به عنوان محدودیت تجاری واجد شرایط می کند. محدودیت های معاملاتی در زمان آخرین افزایش آن از 50000 دلار برای شرکت های کوچکتر در مراحل اولیه و استارت آپ ها تا بیش از 100 میلیون دلار برای شرکت های مرحله بعدی و شرکت های سهامی عام متغیر است، اگرچه محدودیتی برای حجم معاملات وجود ندارد. حد.

البته پایپ تنها استارت آپی نیست که به استارت آپ های SaaS در تامین مالی مبتنی بر درآمد کمک می کند. Arc در ژانویه با 150 میلیون دلار بدهی و 11 میلیون دلار بودجه اولیه برای ایجاد آنچه که به عنوان “جامعه شرکت های نرم افزار برتر” توصیف می کند که به استارتاپ های SaaS راهی برای وام گرفتن، پس انداز و خرج کردن “همه در یک” می دهد، وارد بازار شد. پلت فرم فناوری.”