منو سایت

پت براون از غذاهای غیرممکن برای بحث در مورد گوشت سبزیجات در TC Sessions: Climate 2022

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پت براون از غذاهای غیرممکن برای بحث در مورد گوشت سبزیجات در TC Sessions: Climate 2022

شما نمی توانید بدون در نظر گرفتن اثرات زیست محیطی صنعت جهانی گوشت و لبنیات، با تغییرات آب و هوایی مقابله کنید. آنها با هم تشعشع می کنند 7.1 گیگاتن گازهای گلخانه ای هر سال و 14.5 درصد از گازهای گلخانه ای ساخته شده توسط انسان را نشان می دهد.

ارتباط مستقیم بین حیوانات مزرعه و تغییرات آب و هوایی، پت براون، بنیانگذار، مدیر عامل سابق و اکنون یک آینده‌نگر ارشد در Impossible Foods را برای تولید گوشت گیاهی بهتر الهام‌بخش کرده است. تا کنون، چشم انداز او موفقیت هیجان انگیزی داشته است، به طوری که Impossible در سال گذشته به مرز 9.5 میلیارد دلار رسید. ما هیجان زده هستیم که او روی صحنه به ما خواهد پیوست جلسات TC: Climate and Extreme Technical Challenge فینال جهانی 2022 در 14 ژوئن در برکلی، کالیفرنیا.

براون دارای مدرک لیسانس در هنر، دکترا و دکترای بیوشیمی از دانشگاه شیکاگو است. او در حین تدریس بیوشیمی در دانشگاه استنفورد در روز شنبه راه‌هایی را برای استفاده از تجربیات خود برای ایجاد تأثیر مثبت و قابل توجه بر جهان کشف کرد. او شرکت Impossible Foods را در سال 2011 تأسیس کرد تا غذاهای گیاهی را با تمام طعم‌ها و کیفیت‌های تغذیه‌ای گوشت بدون اثرات منفی بر محیط‌زیست یا سلامت تولید کند.

تغییر قلب، ذهن و جوانه های چشایی گوشتخواران کار آسانی نیست. براون معتقد بود که سطح بالای هم در گوشت، یک مولکول غنی از اکسیژن در خون که اکسیژن را حمل می کند، طعم گوشت را خوب می کند. این خیلی سس مخفی نیست که در Impossible Burgers یافت می شود. این همان چیزی است که یک همبرگر گیاهی را آبدار و «خونریزی» می‌کند، مانند گوشت گاو متوسط ​​کمیاب.

سجاف که از دانه های تخمیر شده سویا به دست می آید، غذاهای Impossible Foods را از نزدیک ترین رقیب خود، Beyond Meat، مخلوطی از پروتئین سویا و سیب زمینی، متمایز می کند. Beyond از ترکیبی از نخود، ماش و پروتئین برنج استفاده می کند.

براون تحت نظارت خود به عنوان مدیر عامل، توزیع محصولات شرکت را به بیش از 11000 فروشگاه مواد غذایی در ایالات متحده، از جمله Walmart، بزرگترین بازار گوشت این کشور، گسترش داد.

همچنین Impossible Burger را خواهید یافت که در 30000 رستوران آمریکایی، در هزاران فروشگاه مواد غذایی در سه قاره، و در فرانچایزهای فست فود جهانی مانند برگر کینگ و استارباکس فروخته می شود.

براون در 4 آوریل، پس از دو سال وحشی که در آن کمبود همه گیر گوشت منجر به افزایش شدید فروش مواد غذایی شرکت شد، از سمت مدیر اجرایی کنار رفت. او به ما خواهد پیوست تا درباره این سفر و نقش جدیدش به عنوان یک بیننده، همراه با تاثیر رژیم های غذایی گیاهی بر آب و هوا صحبت کنیم.

گفتگوی جذاب و حیاتی با پت براون از غذاهای غیرممکن در TC Sessions: Climate 2022 را از دست ندهید.

جلسات TC: آب و هوا 2022 همه چیز در مورد موج رو به رشد استارت آپ ها، فناوری ها، دانشمندان و مهندسان است که برای نجات سیاره ما و البته سرمایه گذارانی که آنها را تامین می کنند. در 14 ژوئن در سالن زلرباخ در UC Berkley شخصاً به ما بپیوندید. اکنون ثبت نام کنید و 200 دلار پس انداز کنید.

(function () {var func = function () {var iframe = document.getElementById (‘wpcom-iframe-a54478d96774e5a889a347effb47e4ef’) if (iframe) {iframe.onload = function () {iframe_iframe-‘postills ‘ wpcom-iframe-a54478d96774e5a889a347effb47e4ef ‘}، “https: / / tcprotectedembed.com”); }} // = اندازه خودکار iframe varian func. createElement (‘a’); origin.href = e.origin; // اگر (‘tcprotectedembed.com’! == origin.host) بازگشت، مبدا پیام را بررسی کنید. // اگر (‘object’! == typeof e.data || undefined === e.data.msg_type) برگردد، بررسی کنید که پیام در قالبی باشد که انتظار داریم. سوئیچ (e.data.msg_type) case ‘poll_size: answer’: var iframe = document.getElementById (e.data._request .frame_id); if (iframe && ” === iframe.width) iframe.width = “100%”; if (iframe && ” === iframe.height) iframe.height = parseInt (e.data.height); برگشت؛ پیش فرض: بازگشت; }} if (‘function’ === typeof window.addEventListener) {window.addEventListener (‘message’, funcSizeResponse, false); } else if (‘function’ === typeof window.attachEvent) {window.attachEvent (‘onmessage’, funcSizeResponse); }} if (document.readyState === ‘تکمیل شد’) {func.apply (); / * سازگاری برای اسکرول بی نهایت * /} other if (document.addEventListener) {document.addEventListener (‘DOMContentLoaded’, func, false); } else if (document.attachEvent) (document.attachEvent) (‘onreadystatechange’, func); }}) ();